Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2020-10-05
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-7551-677-7
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Ilustracje: Roberta Maddalena Bireau

Co łączy gwiazdy filmowe Emmę Watson i Leonarda DiCaprio, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Wangari Maathai, wielokrotnie nagradzanego fotografa Sabastião Salgado, zdeterminowaną szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg i lokalnych aktywistów w rozmaitych rejonach świata? Każda z tych osób w pewnym momencie swego życia dostrzegła, jak człowiek niszczy środowisko, i zrozumiała, że należy uczynić wszystko, aby ratować świat. Miłość do Ziemi i poczucie wspólnoty ze wszystkimi istotami kazały im podjąć w codziennym działaniu misję walki o ochronę środowiska. Każde z nich zaangażowało się na swój sposób, ale wszyscy stanęli w pierwszym szeregu z konkretnymi inicjatywami, które miały i będą mieć duże znaczenie.

Siedemnaścioro bohaterów przedstawionych w szesnastu opowieściach, które niosą niezwykle ważne przesłanie: nigdy nie jest się zbyt małym, żeby móc zmieniać świat.

Tagi: ochrona przyrody dla dzieci

Kup książkę Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat

Ratowanie świata to dzisiaj zadanie dla każdego z nas. Nie dla bogaczy, celebrytów czy polityków. Ziemię ochronimy tylko wtedy, jeśli zmienimy złe nawyki i zaczniemy szanować naszą planetę. O tym, co możemy zrobić, by zapobiec globalnej katastrofie, przeczytamy w książce Caroli Benedetto i Luciany Cliento Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat. Książka składa się z siedemnastu rozdziałów opisujących sławnych ludzi, którzy w pewnym momencie swojego życia zrozumieli, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Wśród bohaterów książki warto wspomnieć o Emmie Watson, odtwórczyni roli Hermiony Granger w serii filmów o Harrym Potterze. Ta młoda kobieta mocno zaangażowana jest nie tylko w działalność mającą na celu równouprawnienie kobiet, ale bardzo często podejmuje tematy związane z ratowaniem Ziemi. Innym znanym aktorem, opisanym na kartach publikacji i działającym na rzecz ochrony środowiska, jest Leonardo di Caprio, który wyprodukował serię filmów o degradacji naszej planety. W książce przeczytamy także historię Grety Thunberg, młodej szwedzkiej aktywistki, działania ekologiczne wiceprezydenta USA Ala Gore’a, czy zaangażowanie w działania proekologiczne islandzkiej piosenkarki Bjork. Sporo miejsca na kartach książki zajmują przede wszystkim aktywiści z Afryki oraz Indii. To kobiety i mężczyźni, którzy ...

Opinie o książce - Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat