Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788308065426
Czas trwania:0
Czyta:
Tytuł oryginału: Homo Deus: A Brief History of Tomorrow

Ocena: 5 (5 głosów)
Inne wydania:

Jaka przyszłość czeka nasz gatunek?

Światowy bestseller. Jedna z dziesięciu najlepszych książek non-fiction 2017 roku według magazynu ,,Time"

,,Naprawdę porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, zrozumiale napisana, bez nadmiernej ilości naukowego żargonu. Zmusza do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością".

Bill Gates, ,,TIME"

Homo deus to śmiała analiza historii naszego gatunku oraz najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Badamy ludzkie geny, łączymy komputery z mózgami, hodujemy tkanki w próbówkach. Niedługo technologia pozwoli nam swobodnie modyfikować nasze ciała. Yuval Noah Harari twierdzi, że kiedy stopniowo zmienimy nasze umysły, niepotrzeżenie powstanie nowy gatunek, człowiek bóg - homo deus.

,,Skoro tak wiele już osiągnęliśmy, prawopodobnie zechcemy sięgnąć po szczęście, boskość i nieśmiertelność - nawet jeśli nas to zabije".

Y.N. Harari

Starzejący się i psujący organizm to tylko problem techniczny. Niebawem najbohatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią sięspołeczeństwa i religie? Jakie czekają nas zagrożenia? Czy sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka? Być może spełni się czarny scenariusz - garstka zmodyfikowanych ludzi zapanuje nad światem, a reszta stanie się zbędna. Jak będzie wyglądało dążenie superludzi do szczęścia? Y.N. harari wnikliwie przygląda się naszej przeszłości i współczesnym kierunkom rozwoju cywilizacji.

Kim stanie się człowiek?

Głośna książka jednego z najciekawszych myślicieli XXI wieku.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

Kup książkę Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2020-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

Byłam pełna obaw sięgając po tę pozycję - czy wytrwam, czy będzie wystarczająco angażująca jak to z wywodami filozoficznymi bywa. Nic bardziej mylnego - czytało i słuchało się ją miejscami jak ekscytujący kryminał. Główne pytanie dotyczy naszej przyszłości. I nie jest to wizja optymistyczna - niszczymy naszą planetę z zatrważającą bezmyślnością, odbieramy przestrzeń życiową zwierzętom i traktujemy je z okrucieństwem, tworzymy nowe technologie oddając się z naiwnością w jej władanie. Szczególnie bliski jest mi sam światopogląd autora: laicki, a wręcz momentami antyreligijny, racjonalny. Niezwykle wnikliwie została przedstawiona rola religii w życiu ludzkości i uzasadniony krok po kroku jej anachronizm i mechanizm tworzenia tej "zbiorowej fikcji".
Raziła mnie jednak pewna powierzchowność prezentowania funkcjonowania emocjonalno - społecznego człowieka. Widać, że autor jest oczytany, czerpie garściami z różnych badań, ale robi to niezbyt wnikliwie. Szczególnie irytujące było podporządkowywanie wielu zachowań prostym mechanizmom biologicznym - no niestety aż tak prosto jak to autor przedstawia to nie jest. Ciekawie połączyło mi się czytanie książki z oglądanem serialu "Ad vitam", w którym ludzie właśnie dzięki rozwojowi technologii stali sie prawie nieśmiertelni. Serial pokazuje, jakie wówczas pojawiają się dylematy i problemy. Natomiast na pewno nie pojawia się powszechna szczęśliwość. "Homo deus" to naprawdę ciekawa książka przede wszystkim ze względów poznawczych, nakłania do refleksji i zadaje intrygujące pytania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2018-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Sapiens. Od zwierząt do bogów
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach...

Homo Deus. Krótka historia jutra
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Homo Deus. Krótka historia jutra

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku. Tak będzie wyglądała nasza przyszłość! Yuval Noah Harari w słynnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje