Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788308065426
Czas trwania:0
Czyta:
Tytuł oryginału: Homo Deus: A Brief History of Tomorrow

Ocena: 5 (4 głosów)
Inne wydania:

Jaka przyszłość czeka nasz gatunek?

Światowy bestseller. Jedna z dziesięciu najlepszych książek non-fiction 2017 roku według magazynu ,,Time"

,,Naprawdę porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, zrozumiale napisana, bez nadmiernej ilości naukowego żargonu. Zmusza do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością".

Bill Gates, ,,TIME"

Homo deus to śmiała analiza historii naszego gatunku oraz najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Badamy ludzkie geny, łączymy komputery z mózgami, hodujemy tkanki w próbówkach. Niedługo technologia pozwoli nam swobodnie modyfikować nasze ciała. Yuval Noah Harari twierdzi, że kiedy stopniowo zmienimy nasze umysły, niepotrzeżenie powstanie nowy gatunek, człowiek bóg - homo deus.

,,Skoro tak wiele już osiągnęliśmy, prawopodobnie zechcemy sięgnąć po szczęście, boskość i nieśmiertelność - nawet jeśli nas to zabije".

Y.N. Harari

Starzejący się i psujący organizm to tylko problem techniczny. Niebawem najbohatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią sięspołeczeństwa i religie? Jakie czekają nas zagrożenia? Czy sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka? Być może spełni się czarny scenariusz - garstka zmodyfikowanych ludzi zapanuje nad światem, a reszta stanie się zbędna. Jak będzie wyglądało dążenie superludzi do szczęścia? Y.N. harari wnikliwie przygląda się naszej przeszłości i współczesnym kierunkom rozwoju cywilizacji.

Kim stanie się człowiek?

Głośna książka jednego z najciekawszych myślicieli XXI wieku.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

Kup książkę Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Homo deus. Krótka historia jutra. Audiobook

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

Byłam pełna obaw sięgając po tę pozycję - czy wytrwam, czy będzie wystarczająco angażująca jak to z wywodami filozoficznymi bywa. Nic bardziej mylnego - czytało i słuchało się ją miejscami jak ekscytujący kryminał. Główne pytanie dotyczy naszej przyszłości. I nie jest to wizja optymistyczna - niszczymy naszą planetę z zatrważającą bezmyślnością, odbieramy przestrzeń życiową zwierzętom i traktujemy je z okrucieństwem, tworzymy nowe technologie oddając się z naiwnością w jej władanie. Szczególnie bliski jest mi sam światopogląd autora: laicki, a wręcz momentami antyreligijny, racjonalny. Niezwykle wnikliwie została przedstawiona rola religii w życiu ludzkości i uzasadniony krok po kroku jej anachronizm i mechanizm tworzenia tej "zbiorowej fikcji".
Raziła mnie jednak pewna powierzchowność prezentowania funkcjonowania emocjonalno - społecznego człowieka. Widać, że autor jest oczytany, czerpie garściami z różnych badań, ale robi to niezbyt wnikliwie. Szczególnie irytujące było podporządkowywanie wielu zachowań prostym mechanizmom biologicznym - no niestety aż tak prosto jak to autor przedstawia to nie jest. Ciekawie połączyło mi się czytanie książki z oglądanem serialu "Ad vitam", w którym ludzie właśnie dzięki rozwojowi technologii stali sie prawie nieśmiertelni. Serial pokazuje, jakie wówczas pojawiają się dylematy i problemy. Natomiast na pewno nie pojawia się powszechna szczęśliwość. "Homo deus" to naprawdę ciekawa książka przede wszystkim ze względów poznawczych, nakłania do refleksji i zadaje intrygujące pytania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2018-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Homo Deus. Krótka historia jutra
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Homo Deus. Krótka historia jutra

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku. Tak będzie wyglądała nasza przyszłość! Yuval Noah Harari w słynnej...

21 lekcji na XXI wiek. Audiobook
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - 21 lekcji na XXI wiek. Audiobook

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość? Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje