Hotel Aurora

Antonina leczy rany po rozstaniu. Spontanicznie wszystko porzuca i na zaproszenie przyjaciółki Grażyny wyjeżdża w Sudety. Dziewczyny chcą przywrócić świetność malowniczo położonemu hotelowi Aurora. Właściciel, poważnie chory, nie radzi sobie z prowadzeniem biznesu. Tymczasem pewien przystojny pisarz kradnie serce Antoninie, która daje się porwać emocjom i pragnieniom. W pewnym momencie sprawy się komplikują…
Czy marzenia Antoniny o prawdziwej miłości się spełnią? Czy jej przyjaźń z Grażyną przetrwa? Czy w walce ze złym losem jesteśmy bezsilni? Może wystarczy jedna charakterna osoba, by odmienić przeznaczenie…
Hotel Aurora to tragikomiczna opowieść o niszczycielskiej sile pragnień i skomplikowanych relacjach między ludźmi, o poszukiwaniu własnego miejsca na Ziemi oraz o nadziei, że prawda i miłość zawsze zwyciężą.
Polecamy kolejną powieść o przygodach Antoniny – Grand Hotel Granit.

Informacje dodatkowe o Hotel Aurora:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2022-04-21

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Hotel Aurora

Hotel Aurora - opinie o książce

Wiecie co? Najważniejsze w naszym życiu powinno być oparcie drugiego człowieka. Na całe szczęście nasza główna bohaterka kogoś takiego posiada. Wiele w życiu przeszła i wciąż zmaga się z przeciwnościami losu. Posiada niezliczone pokłady cierpliwości w stosunku do starszego właściciela hotelu. Wciąż w głowie tli jej się obraz dawnych świetności, lecz kiedy spostrzega stan w jakim znajduje się hotel, jest totalnie wstrząśnięta.
Książka bardzo ciekawa, aczkolwiek chwilami trochę stresująca. Powiedziałabym, że bardziej jest to opowieść niż sama powieść. Autorka skupiła się na relacjach i emocjach między bohaterami. Nie wyczułam tutaj konkretnego problemu, czy też wątku książki. Jednak z kolei świetnie ukazała tutaj ludzkie dobro, które posiada jedna z bohaterek. Dobre, choć trochę zuchwałe serce posiada tutaj właściciel hotelu Aurora. Zatrudnił tam bowiem osamotnioną dziewczynę, która nie miała się gdzie podziać. Opowiada ona troszkę o Świadkach Jehowy, co pozwala nam mieć pewien obraz tych osób. Z tego co sama wiem, bo znam takie osoby, to opisała to zgodnie z prawdą i zasadami ich wyznania.
Najbardziej ze wszystkiego podobał mi się tutaj opis pewnego pisarza i historia jego dzieł. Wiąże się z nim pewna historia i zauroczenie, które bardzo podciągnęło tą historię. Przy tych opisach nie mogłam oderwać się od czytania.
Książka ogólnie bardzo spokojna i poprawna. Mamy tu postacie z osobnymi i przeciwstawnymi charakterami, których nie da się podrobić. Postać komornika bardzo mnie zbulwersowała, bo nie posiadał on wcale ani krzty serca.
Ogólnie całą książkę określiłabym jako spokojną i dobrą. Jeśli ktoś lubi te klimaty, to z pewnością się w niej odnajdzie. Nie wiem czemu, ale poleciłabym ją mojej babci, gdyż klimat całej powieści jest właśnie jak osoby starsze. Niby mają trudności z pewnymi rzeczami, ale często znajduje się ktoś, kto im pomoże.
Zdecydowanie nie przekreślam twórczości autorki i bardzo chętnie przeczytałabym jej inne powieści, jeśli takie posiada. Okładka pierwsza klasa:-)

Avatar użytkownika - patrycjalukaszyk
patrycjalukaszyk
Przeczytane:2022-04-24,

Jestem miło zaskoczona, że pomimo, iż nie jest to gatunek, po jaki często sięgam, to lektura sprawiła mi duzo frajdy. Główna bohaterka wzbudza sympatię, a jej perypetie wciągają. W dodatku znalazłam sporo nawiązań do innych dzieł popkultury, a ich rozpoznawanie było świetną zabawą :)

Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2021-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Antonina pomaga swojej przyjaciółce Grażynie, w prowadzeniu hotelu Aurora. Zaczyna się zastanawiać, czy Grażyna jest prawdziwą przyjaciółką i dlaczego się z nią przyjaźni. Im więcej pracy wkłada w uratowanie hotelu, tym większe efekty, ale Grażyna przypisuje sobie wszystkie sukcesy.

Bardzo dobra książka o toksycznych relacjach i o tym, że im dłużej tkwimy w toksycznej relacji, tym więcej będzie zniszczeń. Polecam.

Piromani
Emilia Teofila Nowak0
Okładka ksiązki - Piromani

Głównej bohaterce „Piromanów” pali się grunt pod nogami. Lidia dopiero co uciekła przed współlokatorką-psychopatką z zamiłowaniem do ostrych...

Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak0
Okładka ksiązki - Hotel Aurora

Marzenia potrafią być niebezpieczne! Antonina, na prośbę Grażyny, postanawia udać się w rodzinne strony przyjaciółki. W malowniczych Sudetach rozpoczyna...