Hotel nad oceanem

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-11-16
ISBN: 978-83-63579-72-2

PRZYJAZD DO LUKSUSOWEGO HOTELU W MAINE OBUDZI WSPOMNIENIA, KTÓRE ZAGROŻĄ WSZYSTKIEMU, CO W ŻYCIU CENISZ…

Claire Dellamare przyjeżdża do hotelu Tourmaline na wyspie Folly Shoals w stanie Maine na spotkanie biznesowe z ojcem, dyrektorem generalnym ich firmy. Kiedy zaczynają nawiedzać ją dziwne wspomnienia, dowiaduje się, że w 1989 roku zaginęła podczas swoich czwartych urodzin organizowanych właśnie w tym hotelu. Odkrywa także, że rok później pojawiła się w tym samym miejscu z karteczką przypiętą do sukienki. Nikt nie wiedział, gdzie Claire spędziła tamten rok, a ona sama w ogóle nie pamięta, że kiedykolwiek zaginęła.

Luke Rocco stracił matkę w równie niewyjaśnionych okolicznościach, w tym samym czasie, kiedy porwano Claire. Gdy przypadkowe spotkanie ujawnia to niezwykłe powiązanie między nimi, Claire i Luke postanawiają razem odkryć prawdę o wydarzeniach tamtego osnutego tajemnicą roku.

Gdy na granicy jej świadomości pojawiają pojedyncze przebłyski wspomnień, które ze wszystkich sił jej rodzina stara się wymazać, a morderca depcze jej po piętach, życie Claire staje się zależne od tego, czy uda jej się rozszyfrować zagadkę z przeszłości. Ktoś, a być może każdy, skrywa przed nią jakiś sekret i Claire gotowa jest zrobić wszystko, żeby prawda ujrzała światło dzienne.

Kup książkę Hotel nad oceanem

To, kim jesteśmy, jest tak bardzo związane z naszymi rodzinami Claire przyjeżdża na wyspę Folly Shoals głównie w celach biznesowych. Chce dopilnować procesu połączenia jej rodzinnej firmy z konkurencyjną. Trochę swoim niezapowiedzanianym pojawieniem się zaskakuje wymagającego ojca. Sama też jest zaskakiwana - i to nie zawsze przyjemnie - już od momentu przyjazdu. To miejsce budzi w niej dziwny niepokój, a nawet napady paniki. Hotel i jego okolice budzą niejasne wspomnienia. Okazuje się, że związane to jest z dramatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa Claire, kiedy jako czterolatka zniknęła ze zorganizowanego tutaj przyjęcia urodzinowego, pojawiając się dopiero po roku. Jakby tego było mało, kobieta staje się przypadkowym świadkiem zabójstwa na okolicznej plaży. Miejscowy szeryf traktuje ją z dużą dozą podejrzliwości, bowiem nie znaleziono zwłok zamordowanej kobiety ani żadnych śladów przestępstwa. Claire szybko dowiaduje się, że jej zaginięcie lata temu miało miejsce w tym samym czasie, co niespodziewane zniknięcie pewnej kobiety, matki interesującego mężczyzny, którego tutaj poznaje. Luke, bo tak ma na imię napotkany przystojniak, mimo upływu lat wciąż próbuje wyjaśnić rodzinną zagadkę, która jak cierń tkwi w umyśle jego i siostry. Jednak nie tylko mroczna przeszłość, która pokazuje pazury, zaczyna łączyć Claire i Luke’a, którzy czują do siebie sympatię i pewne ...

Opinie o książce - Hotel nad oceanem

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2018-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powieść Colleen Coble pt. „Hotel nad oceanem” stanowi pierwszą część trylogii „Nad zatoką” i już teraz mogę Wam zdradzić, że najprawdopodobniej będzie to jeden z moich ulubionych cykli. Dawno nie czytałam tak zagadkowej, intrygującej i skomplikowanej historii, w której nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Niespełna trzydziestoletnia Claire Dellamare przyjeżdża do hotelu Tourmaline na wyspę Folly Shoals aby wziąć udział w rozmowach na temat połączenia dwóch firm transportowych. Rodzinne przedsiębiorstwo należy teraz do jej rodziców, ale kiedyś to ona ma stanąć za sterami Cramer Avitation. Przyjazd na wyspę sprowadza na dziewczynę cały splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, w których główną rolę odgrywa daleka przeszłość. Bo oto okazuje się, że przed 25 laty podczas swojego przyjęcia urodzinowego odbywającego się w tym samym hotelu mała Claire zaginęła i dopiero po roku wróciła do swoich zrozpaczonych rodziców. Co się wówczas wydarzyło i gdzie przebywała dziewczynka przez tak długi czas nie wiadomo. Dorosła już Claire nie pamięta nic z tego okresu. Jednak pobyt na Folly Shoals przywołuje drobne fragmenty odległych wspomnień, o których mała dziewczynka chciała zapomnieć. Co więcej, ktoś wyraźnie czyha na życie Claire, a w tym samym czasie nieopodal hotelu fale oceanu wymywają spod ziemi ludzkie szczątki…

Brzmi to jak fabuła prawdziwego dreszczowca i rzeczywiście akcja powieści trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Liczne intrygi i niespodziewane zwroty wprowadzają prawdziwe zamieszanie i burzą naszą własną koncepcję, jaką sami sobie stworzyliśmy. Do samego końca nie jesteśmy pewni jaki finał będzie miała ta niesamowita historia.

Jestem pod wrażeniem opisów miejsc i nadmorskich krajobrazów. Sztorm na oceanie, opieka nad małą orką, czy zwykły spacer plażą oddzieloną od reszty lądu wysokim klifem mają swój niepowtarzalny urok. Bohaterowie tej opowieści to prawdziwi ludzie z krwi i kości – dociekliwi, przedsiębiorczy i dający się lubić. Są wśród nich także przysłowiowe „czarne charaktery”, ale i oni doskonale wiedzą, czego chcą od życia, a przede wszystkim wywołują emocje. Lekturze towarzyszy sporo często zupełnie sprzecznych wrażeń, którym musimy sprostać i chyba też dzięki temu historia ta pozostaje w naszej pamięci na dłużej.

Autorka pisze prosto, ale barwnie i z dużą dbałością o szczegóły. Widać, że wkłada w opowieść całe swoje serce. Potrafi stopniować napięcie, zaskakuje i zdumiewa, żeby na koniec dostawić już tylko przysłowiową „kropkę nad i”. Tak napisane historie świetnie się czyta i bez względu na ilość zapisanych stronic zawsze będzie nam mało. Znajdziemy tu również nawiązania do wiary i religii, ale są one bardzo dyskretne i wyważone i w żaden sposób nie przytłaczają całej opowieści.

Jestem prawdziwą miłośniczką nieoczywistych opowieści, w których sfera obyczajowa łączy się z kryminalną, elementy romantyczne przeplatają niedomówienia i tajemnice, a wszystko ubrane jest w nastrój niepokoju z odrobiną grozy. Bardzo jestem ciekawa kolejnych części tego cyklu mając nadzieję na następną porcję wspaniałych wrażeń. A Wam polecam serdecznie „Hotel nad oceanem”. Poświęćcie tej książce swój czas, a nie będziecie żałować.

Avatar użytkownika - PatrycjaKuchta
PatrycjaKuchta
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Prywatne śledztwo, nieuchwytny morderca i milion pytań o własną tożsamość Hotel Tourmaline, znajdujący się na malowniczej wyspie Folly Shoals, od zawsze był bardzo ważny dla rodziny Dellamare. To w nim poznali się rodzice głównej bohaterki, tam też wzięli ślub. Wszystkie piękne wspomnienia łączą się właśnie z hotelem, dlatego Claire nie ma pojęcia, czemu nigdy tam nie była i dlaczego dopiero teraz zdecydowała się go odwiedzić i to w dodatku w interesach. Jednak już po przekroczeniu progu hotelu odkrywa, że coś jest bardzo nie tak. Nagły atak paniki i niejasne wspomnienia z dzieciństwa wyraźnie wskazują, że Claire już kiedyś tu była. Co więcej przydarzyło jej się coś okropnego. Tylko co? Bohaterka jest nieustępliwa i za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się prawdy. Szybko wychodzi na jaw rodzinna tragedia, o której główna zainteresowana nie ma pojęcia. Gdy Claire miała cztery lata, zaginęła w trakcie swojego przyjęcia urodzinowego i odnalazła się dopiero po roku. Dwanaście miesięcy których nie jest sobie w stanie przypomnieć. Co się z nią działo? Kto się nią opiekował? Kto ją porwał i dlaczego? Pytania piętrzą się niebezpiecznie, a z każdym dniem pojawiają się kolejne, w dodatku ktoś wyraźnie nie chce by Claire przypomniała sobie osnute mgłą wydarzenia. Dziewczyna jest w niebezpieczeństwie, ale nie tylko ona. W okolicy grasuje morderca. Jeśli Claire chce przeżyć musi rozwikłać zagadkę jak najszybciej. Uwielbiam autorów, którzy zanim zabiorą się za pisanie, dokładnie planują wszystkie wątki i nic nie zostawiają przypadkowi. W książkach, w których trzeba rozwikłać jakąś zagadkę, jest to podwójnie ważne, bo czytelnik zwraca uwagę na każdy detal. Pod tym względem autorka nie tylko mnie nie zawiodła ale wręcz zachwyciła. Nic nie jest tu przypadkowe, każdy element pojawia się w jakimś konkretnym celu i staje się fragmentem misternej układanki. Początkowo nie wierzyłam, że autorce uda się zamknąć ogrom małych wątków jakie zaczęła, ale czekało mnie nie lada zaskoczenie, bo nawet pozornie przypadkowe zdarzenia okazały się ważne i zostały wykorzystane w odpowiednim momencie, by zaskoczyć czytelnika. Dotychczas unikałam powieści obyczajowych dla kobiet, bo ich zwyczajność i melancholia po prostu mnie nudziły. Sięgając po powieść Collen Coble nie musicie się tego obawiać, bo akcja porywa od pierwszej strony. Jest dynamiczna, szybko się rozwija, a dramatyczne zwroty akcji są obecne dosłownie w każdym rozdziale. Fabuła zwala co jakiś czas, ale tylko po to by uśpić naszą czujność i po chwili ruszyć znowu z kopyta. Autorka łączy ciepłą opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni z mrocznymi tajemnicami i kryminalną zagadką. Opisuje piękne krajobrazy, ale nie boi się co jakiś czas wrzucić w nie jakiegoś trupa. Ma niesamowite pomysły i potrafi je opisywać tak, by czytelnik nie mógł oderwać się od jej słów. Jestem zachwycona tą powieścią z wielu względów. Po pierwsze za sprawą historii, która była piękna i mroczna za razem. Po drugie z powodu intrygi, która całkowicie mnie pochłonęła i sprawiła, że trybiki w mojej głowie obracały się desperacko szukając rozwiązania zagadki, która wcale nie jest prosta, a za sprawą mylnych tropów, bardzo ciężko domyślić się dokąd zaprowadzi. Kolejnym atutem są cudownie opisane więzi rodzinne, nie zawsze idealne ale fundamentalnie ważne. Przyjemnie czytało mi się również o uczuciu, które rodziło się między Claire a pewnym przystojnym mieszkańcem wyspy. Relacja dwojga dorosłych ludzi, pozbawiona większych namiętnych uniesień, okazała się miłą odmianą po wielu pikantniejszych powieściach i stanowiła słodki moment wytchnienia od dramatycznych i przepełnionych napięciem scen. O CZYM? ,,Hotel nad oceanem", to książka niemal idealna, spleciona z różnych wątków i gatunków, ale tworząca oszałamiającą całość. Historia młodej kobiety, która próbuje odnaleźć samą siebie pośród kłamstw bliskich i tajemnic z przeszłości, jest na tyle różnorodna i wielowymiarowa, że zachwyci szerokie grono odbiorców. Każdy znajdzie tu wątek, który go oczaruje i zaskoczy, a zagadki, naprawdę zmuszą do myślenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu Collen Coble i mogę ją śmiało porównać chociażby do Kate Morton. Mam nadzieję, że dacie się namówić na lekturę, bo to jedna z lepszych powieści jakie literatura kobieca ma do zaoferowania. http://beauty-little-moment.blogspot.com/2017/01/hotel-nad-oceanem-collen-coble.html

Tę książkę można podsumować jednym powiedzeniem: kto bogatemu zabroni?
Kto zabroni decydować mu o życiu jednych ludzi, o zniszczeniu innych, kto zabroni mu manipulować, zastraszać, mataczyć, udawać? Może to przypadek, los, fatum albo coś innego, ale pogrzebane tajemnice kiedyś zostaną ujawnione. Pieniądze tego nie zmienią. Mogą opóźnić ale nie zatrzymają prawdy. Świetna książka, tajemnica ukrywana przez ćwierćwiecze znajduje sposób aby ujrzeć światło dzienne. Super wyraziści główni bohaterowie, których szczerze polubiłam i którym "kibicowałam " w walce o dojście do prawdy, o ujawnienie zbrodni z przed lat. " Hotel nad oceanem " to książka obyczajowa ale z mocnym wątkiem kryminalnym i namiastką romansu. I wszystko we właściwych proporcjach. Kilka wątków pobocznych stanowiło jedynie tło dla głównego tematu fabuły. Polecam.

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, upolowane w sklepiku :), 52 książki 2017,

Bardzo dobre 'babskie czytadło' z tajemnicą sprzed lat i wątkiem kryminalnym w tle. Na pewno spodoba się fankom D.Chamberlain, wciągająca akcja, wyraziści bohaterowie i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że książka praktycznie sama się czyta! Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - moonraavi
moonraavi
Przeczytane:2016-12-12, Przeczytałem,
Księżyc nad przylądkiem
Colleen Coble0
Okładka ksiązki - Księżyc nad przylądkiem

Mama Mallory zmarła piętnaście lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne:...

Pensjonat na wyspie
Colleen Coble0
Okładka ksiązki - Pensjonat na wyspie

Romantyczny hotel na pięknej plaży… miejsce, gdzie kłopoty uderzają z siłą huraganu! Czy Libby uda się zatrzymać odziedziczony w spadku hotel? Jak...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska