I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945

Najlepsza jednotomowa historia II wojny światowej, jaką kiedykolwiek napisano - ,,Sunday Times"

Jak II wojnę światową relacjonowałyby dzisiejsze media? Czy na podstawie wydarzeń sprzed lat da się stworzyć porywającą narrację, która sprawi, że czytelnik niemal przenosi się w czasie i ląduje w samym centrum wydarzeń? Ta książka to niezrównane połączenie lekkiego dziennikarskiego pióra i gigantycznej wiedzy historycznej.

Sir Max Hastings - brytyjski historyk i jeden z najwyżej cenionych korespondentów wojennych na świecie - opisał historię największego konfliktu zbrojnego ubiegłego stulecia, jak gdyby były to wydarzenia rozgrywające się tu i teraz. Nie uprzedza faktów, buduje napięcie i oddaje głos naocznym świadkom. Ani na moment, prowadząc czytelnika od września 1939 roku, od ,,Polski zdradzonej" po ostatnie chwile tytułowego ,,rozpętanego piekła", nie daje zapomnieć o swoich dziennikarskich umiejętnościach. Jest to historia opowiedziana już wiele razy, ale chyba nikt dotychczas nie zrobił tego tak przystępnie i sugestywnie.

Nowatorska, oryginalna i potrzebna historia, pod wieloma względami dzieło życia autora - ,,New York Times"

Informacje dodatkowe o I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945:

Kup książkę I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945

Wojna koreańska
Max Hastings0
Okładka ksiązki - Wojna koreańska

Wojnę koreańską, toczoną w latach 1950-1953, autor ukazuje jako preludium do walk w Wietnamie i wyjaśnia, dlaczego po 15 latach Amerykanie popełnili te...