I See London

Bajeczne życie nastoletniej Amerykanki w stolicy królestwa brytyjskiego

Maggie Carpenter chce coś zmienić w swoim życiu i wyjechać z Karoliny Południowej. Dzięki stypendium rozpoczyna naukę w International School w Londynie, do której chodzą uprzywilejowane dzieci dyplomatów i światowych przywódców.

Poznaje tam dwudziestoparoletniego Brytyjczyka Hugh i rozpoczyna życie, o jakim zawsze marzyła. Z dnia na dzień zaczyna wozić się po mieście ferrari, nosić pożyczone drogie sukienki i bawić się w najlepszych klubach.

Pojawia się jednak pewien problem - bajecznie bogaty Samir Khouri to kolejny facet, od którego Maggie nie może oderwać myśli. Syn wpływowej Francuzki i wysoko postawionego Libańczyka jasno daje jej do zrozumienia, że nie bawi się w związki. Jest zafascynowany Maggie, lecz ukrywa przed nią, że jego dorosłe życie zostało już zaplanowane przez apodyktycznych rodziców. Maggie wydawało się, że pragnie kogoś zupełnie innego, ale... nie może mu się oprzeć.

Targają nią sprzeczne emocje. W mieście takim jak Londyn wszystko szybko się zmienia i niczego nie można być pewnym.

[bio na skrzydełko]

CHANEL CLEETON to autorka bestsellerów z list ,,New York Times" i ,,USA Today", takich jak Next Year in Havana, When We Left Cuba, The Last Train to Key West czy The Most Beautiful Girl in Cuba. Pochodzi z Florydy. W dzieciństwie często słuchała rodzinnych opowieści o migracji z Kuby, będącej następstwem rewolucji kubańskiej. Zainteresowanie historią i polityką Chanel Cleeton rozwijała podczas kilkuletniego pobytu w Anglii. Ukończyła studia licencjackie ze stosunków międzynarodowych na Richmond, American International University in London oraz magisterskie z zakresu politologii na London School of Economics & Political Science. Uzyskała również dyplom z prawa na University of South Carolina School of Law.

[cytat na skrzydełko]

Rozejrzałam się po pokoju.

- Wychodzisz?

Spojrzałam na chłopaka leżącego w łóżku. Głos miał zaspany, nagie ciało otulone skotłowaną pościelą. Na widok jego skóry zatlił się we mnie na chwilę żar.

Po wspólnych chwilach nie byłam gotowa na pogaduszki. Do diabła z moimi majtkami.

- Tak. Wszystko w porządku. - Pochyliłam się, pocałowałam go przelotnie, przy czym zapragnęłam wrócić do łóżka, ale zapanowałam nad sobą. - Do zobaczenia w przyszłym roku akademickim - wyszeptałam, biorąc buty.

Ruszyłam do drzwi. Przystanęłam w wyjściu, zastanawiając się, jak, u licha, doszło do tego, że w piątkowy wieczór - zamiast się uczyć - wymykam się zażenowana z pokoju chłopaka.

Według mnie odpowiadała za to harwardzka komisja rekrutacyjna.

Informacje dodatkowe o I See London:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788383420042
Tytuł oryginału: I See London

Kup książkę I See London

I See London - opinie o książce

Maggie ma dziewiętnaście lat, kiedy jej życie ma się całkowicie zmienić. Ciężko pracowała, aby dostać stypendium i bardzo się cieszy, że jej się udało. Zamyka rozdział życia w Karolinie Południowej i wyrusza do Londynu, gdzie będzie uczęszczać na uczelnię International School. Ma wiele planów, marzeń, swoich wyobrażeń jak to wszystko się potoczy. Niestety życie nie zawsze chce napisać dokładnie taki scenariusz, jaki byśmy chcieli.
Przed Maggie wiele wyzwań, więcej niż się spodziewała. Nowe życie, nowi znajomy i kraj, w którym wiele rzeczy jest zupełnie innych, niż w tym, co mieszkała. Młoda dziewczyna zostaje przyjęta dość dobrze, a przynajmniej przez większość. Aklimatyzacja nie zajmuje jej długo, a czas zaczyna spędzać na dobrej zabawie z nowymi znajomymi. Spodobało jej się życie, jakie prowadzą bogate nastolatki, o jakim do tej pory mogła tylko pomarzyć. Na dodatek pojawił się pewien chłopak, a nawet nie jeden a aż dwóch. Kto taki? Jak bardzo namieszają w życiu Maggie? Jakie okaże się nowe życie w Londynie? Czy Maggie znajdzie tam szczęście?

Co prawda do młodzieży dawno nie należę, jednak lubię czasami sięgnąć po ten gatunek. Historia, jaką znalazłam w książce, moim zdaniem była ciekawa. To opowieść zmianach związanych z nową szkołą, nowym miastem, o decyzjach, jakie musi podejmować młoda kobieta, wyborach między dwoma chłopakami, dorastaniu, miłości. Książkę czytało się dość szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Główną bohaterką jest Maggie. Według mnie jest osobą sympatyczną, dającą się lubić. Co prawda nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak młodość ma swoje prawa, to czas na próbowanie, popełnianie błędów (oczywiście w ramach rozsądku). Poza nią mamy jeszcze pewnego chłopaka, jednak o nim nie mogę wam nic zdradzić.

„I See London” to książka, z którą spędziłam miło czas, a historia, którą w niej znalazłam, mnie się podobała. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-11-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

Poznajcie Maggie Carpenter. Ma 19 lat, głowę pełną marzeń i planów na przyszłość, dlatego wyrusza do Londynu, aby tam móc je realizować. Co prawda uczelnia International School to nie Harvard, ale to właśnie tutaj być może przeżyje najlepsze lata swojego życia, pozna prawdziwych przyjaciół, a także być może się zakocha. Gotowi na wycieczkę po Londynie? Wraz z bohaterami zwiedzimy też Włochy, i Francję. Zapewniam, że będzie emocjonująco, a nasza bohaterka będzie miała nie lada trudną decyzję do podjęcia. Którego z zabiegających o nią mężczyzn wybierze? Czarującego i szaleńczo bogatego Samira – Francuza o arabskich korzeniach czy Hugha – typowego przystojnego Brytyjczyka?
„I see London” to typowa powieść z gatunku literatury młodzieżowej.
Zarówno fabuła, jak i warsztat pisarski może nie wyróżniają się oryginalnością, ale nie mogę zaprzeczyć, że miło spędziłam z nią czas i z ochotą śledziłam miłosne rozterki głównej bohaterki. Sceny namiętności co prawda nie przyprawiły mojego serca o szybsze bicie, ale być może nie jest to winą autorki a kiepskiego tłumaczenia.
Możemy nazwać Megg lekkomyślną i niezdecydowana, ale czy ktoś z nas był inny w wieku nastu lat. Kierowanie się uczuciami i emocjami to przecież odwieczne prawo młodości.
Zazdrość, zauroczenie, burza hormonów, targające nią sprzeczne emocje – tego wszystkiego doświadczy Maggie podczas pierwszego roku studiów na londyńskiej uczelni.
Co ciekawe, autorka zapowiedziała kontynuację losów uroczej studentki. Czy po nią sięgnę? O ile będzie dostępna w ramach egzemplarzy recenzenckich to zapewne tak. Ode mnie 5/10 w skali lubimyczytac.pl
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @harpercollinspolska

Mocno średnia książka. Czytałam ją już na siłę ponieważ mało się w niej działo. Plus to napewno to, że czytanie zajeło mi nie więcej jak kilka godzin. Jednak jak szybko ją przeczytalam, tak szybko o niej zapomniałam. Mało wyraziste postacie niczym mnie do siebie nie przekonały. Jest dobra żeby odreagować od jakiś cięższych historii.

London Falling
Chanel Cleeton0
Okładka ksiązki - London Falling

Nie tworzyliśmy związku. Byliśmy raczej jak tykająca bomba zegarowa... Maggie Carpenter zakończyła najgorętszą znajomość swojego życia - opuściła pełną...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;