reklama

Igor

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2016-08-27
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788376721453
Liczba stron: 160
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Ocena: 5.25 (4 głosów)

"Czy wiecie, co łączy Leonarda da Vinci, Mozarta, Einsteina, Disneya, Andersena, Billa Gatesa i mnie? Założę się, że nigdy byście nie zgadli. Dysleksja! Moja znienawidzona pani D.! Będzie mi wierna przez całe życie."

Nowy rok szkolny, nowy przyjaciel i wychowawczyni – niby wszystko powinno ulec zmianie. Jednak Igor wciąż nękany jest przez bandę Ryżyczki, musi toczyć boje z Aldoną o swoją mamę, nie poddawać się dysleksji i nie myśleć o ojcu, który ich zostawił. Życie gimnazjalisty bywa trudne. Ale gdy ma się przy boku Selmę, Bzika i Aleksa – ze wszystkimi kłopotami można sobie poradzić.

Kup książkę Igor

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Igor

Zgodnie z tym do kogo adresowana jest ta książka, "Igora" przeczytałam w gimnazjum- a właściwie pochłonęłam ani się obejrzałam. Jest to napisana w specyficzny, na poły żartobliwy na poły serio sposób książka, traktująca i o zwykłych problemach nastolatka, i tykająca poważniejszych problemów, których autorka również nie unika. Zarazem wszystko jest bezprecedensowe i niebanalne dzięki postaci tytułowego bohatera, chłopaka zwyczajnego acz o zadziwiająco dojrzałym i odkrywczym punkcie widzenia na świat. Wielokrotnie wracałam do tej pozycji w ciągu kolejnych lat szkoły, w liceum wciąż uznawałam ją za wyjątkową- i pewna jestem że także i teraz, w dorosłym życiu, określiłabym ją jako równie wartościową- polecam ją także wszystkim zagubionym bądź przytłoczonym młodym ludziom, jest bowiem i pouczająca (bez pustego moralizowania) i ku rozrywce. Zachęcona "Igorem" sięgnęłam również po wydaną w tej serii, takowoż napisaną przez Ciwoniuk "Anię" która niestety okazała się raczej nudna i schematyczna (z tego typu powieści skłonna byłabym prędzej polecić "Pozłacaną rybkę" Barbary Kosmowskiej- autorki nieocenionej "Buby"; i "Kroplówkę z marzeniami" Marty Madery), oraz po "Rokko" którego nie strawiłam kompletnie. Najbardziej beznadziejną z książek Ciwoniuk są według mnie jednak "Wakacje z gangsterem"- szkoda gadać, tak więc wiarę w autorkę przywróciła mi dopiero powieść "Musisz to komuś powiedzieć", godna rekomendacji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:,
Hmmm, a mnie nie bardzo przypadłą do gustu historia Igora. Taka typowo młodzieżowa historia...
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2017-07-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 2017, Za pkt,
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Rokko
Barbara Ciwoniuk0
Okładka ksiązki - Rokko

Koledzy Rokka uwielbiają jego chatę – nikt tu nie gdera i nie pilnuje porządku. Dzięki studentce-gosposi jest suto w kuchni, czysto i ogólnie...

Własny pokój
Barbara Ciwoniuk0
Okładka ksiązki - Własny pokój

Zacha nie da się nie lubić. To chłopak z „dobrego domu”: świetnie się uczy, jest spokojny, uprzejmy, nie sprawia problemów. Jego życie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Pokaż wszystkie recenzje