II wojna światowa. Infografiki

Nowe, unikatowe spojrzenie na II wojnę światową!

Dysponujemy mnóstwem danych na temat tego konfliktu, lecz bardzo trudno je spójnie i zrozumiale przedstawić. Wykorzystując swoją rozległą wiedzę, autorzy wybrali formę infografii, która pozwoliła nie tylko ogarnąć tę obfitość informacji, ale i ukazać je w sposób atrakcyjny i czytelny dla odbiorców. Efekt ich starań jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o metodę przekazywania wiedzy, jej wizualizację, jak i zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie rozmaitych aspektów II wojny światowej.

Na II wojnę światową. Infografiki składają się czterech części: ,,Aspekt materialny i ludzki", ,,Broń i armie", ,,Kampanie i bitwy" oraz ,,Bilans strat i zniszczeń". Opisują one sześćdziesiąt kluczowych tematów - jak problem zaopatrzenia w ropę naftową, struktura związków taktycznych i operacyjnych, operacja ,,Barbarossa", logistyka walczących państw, wojna na Pacyfiku, eksploatacja okupowanej Europy, wojna na pustyni... - przedstawiających ten wielki globalny konflikt przystępnie, a zarazem nieszablonowo.

Arcydzieło sztuki ilustracyjnej... fantastyczne osiągnięcie i pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika historii II wojny światowej. - ,,Militaria & History"

Bogato ilustrowane i dogłębnie udokumentowane - nie może zabraknąć tej książki u żadnego entuzjasty historii wojskowości. - ,,Military History Matters"

Pięknie ilustrowana, odmienna od wszystkich innych, prowokująca do myślenia książka o II wojnie światowej, do której będziesz wielokrotnie wracał. - ,,Eastern Daily Press"

Świeże i fascynujące spojrzenie na II wojnę światową - perfekcyjny układ graficzny oraz ilustracje. - ,,West Read Reviews"

Alians historiografii z technikami big data. - Jean-Marc Bastiere, ,,Le Figaro"

Informacje dodatkowe o II wojna światowa. Infografiki:

Wydawnictwo: Rebis