Iliada

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-12-08
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328152137
Liczba stron: 168
Tytuł oryginału: Iliada - integral

Ocena: 6 (1 głosów)

Kolejny tom serii ,,Świat mitów" - komiksów opartych na greckiej mitologii. Tym razem prezentujemy komiksową adaptację jednego z najsłynniejszych greckich eposów - ,,Iliady" - przypisywanej Homerowi opowieści o wojnie trojańskiej. Greckie wojska od dziesięciu lat oblegają Troję. Dla Menelaosa, króla Sparty, zdobycie miasta to kwestia honoru, ponieważ chce odzyskać swoją żonę piękną Helenę, porwaną przez syna władcy Troi Parysa. Dla brata Menelaosa, Agamemnona, jest to zaś znakomity pretekst do zajęcia mitycznego miasta i poszerzenia granic własnego imperium. Natomiast dla Achillesa, najmężniejszego ze wszystkich wojowników, to świetna okazja do zdobycia legendarnej sławy. Jednak żaden z tych potężnych wojowników nie wie, że jest jedynie pionkiem w grze. Troja bowiem stanowi pole bitwy samych bogów, którzy rozgrywają śmiertelników niczym figury na szachownicy. I tylko mieszkańcy Olimpu wyjdą z tej potyczki zwycięsko... Pomysłodawcą serii ,,Świat mitów" i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau (,,Dedal i Ikar"), natomiast rysunki wykonał francuski rysownik Pierre Taranzano (,,Gilgamesz").

Tagi:

Kup książkę Iliada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Iliada

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-01-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Album Świat mitów. Iliada to trzecia odsłona cyklu przybliżająca czytelnikowi grecką mitologię. Tym razem jak sam tytuł wskazuje, komiks skupia się na graficznej adaptacji eposu Homera, ukazując przebieg i skutki wielkiej wojny trojańskiej. Na temat samej fabuły, nie ma większego sensu się rozpisywać, bo doskonale powinna ona być znana każdemu. Autor scenariusza dość dobrze konwertuje klasykę literatury na formę komiksową. Oczywiście wielcy pasjonaci historii będą mogli narzekać na pewne fabularnego uproszczenia (wynikające głównie z ograniczonej ilości miejsca). Jest to jednak tylko mała i niewpływająca na końcową ocenę wada. Komiks doskonale pokazuje wszystkie najważniejsze fakty, wydarzenia czy postacie. Jedyne, do czego można się tutaj przyczepić to fakt niewykorzystania przez scenarzystę (Clotilde Bruneau) możliwości mocniejszego zagłębienia się w wojnę i pokazania jej brutalnej i mrocznej strony. Konfliktowi brakuje tutaj trochę bardziej wyrazistych emocji, które oddziaływałyby na czytelnika, ale jest to odczucie bardzo subiektywne i część potencjalnych odbiorców w ogóle nie będzie na to zwracać uwagi.
Zdecydowanie najważniejszym elementem dzieła jest jego oprawa graficzna. Rysunki Pierre Taranzano prezentują się znakomicie. Artysta pokazuje swój kunszt w każdym najdrobniejszym detalu. Począwszy od szczegółów zbroi/broni, przez projekty postaci, kończąc na doskonale oddanej dynamice walk. Dobrze wychodzi mu również oddanie podziału pomiędzy sprawami ziemskimi a tym, co dzieje się na Olimpie. Z dużych zalet albumu należy również wymienić samo wydanie. Twarda oprawa, świetnej jakości papier kredowy oraz dodatek w postaci rozbudowanego pisanego komentarza Luca Ferrego, wprowadzającego czytelnika w jeszcze większe szczegóły obrony Troi.

Link do opinii
Inne książki autora
Boże Narodzenie. Kolorowanka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Boże Narodzenie. Kolorowanka

Dzięki kolorowankom najmłodsze dzieci rozwijają wyobraźnię, doskonalą zdolności manualne. Zeszyt do kolorowania ukazuje maluchom zabawę plastyczną jako...

Kubusiowe szablony
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kubusiowe szablony

Zostań małym artystą z Kubusiem i Przyjaciółmi! Poznaj ciekawostki na temat Twoich ulubionych postaci i narysuj fantastyczne scenki z Kubusiem,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy