Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji

Książka wybitnego antropologa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Robin Dunbar zabiera nas w podróż w świat ewolucji, naukowych odkryć i psychologii. Wyjaśnia m.in. dlaczego monogamiście potrzebny jest większy mózg, dlaczego warto kupić nowy garnitur na rozmowę o pracę, jak interpretować ogłoszenia matrymonialne, ryzyko igrania z mechanizmami ewolucji oraz ilu maksymalnie przyjaciół możemy zdobyć w ciągu całego życia.

To prowokacyjna i pobudzająca wyobraźnię lektura, obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, dlaczego ludzie zachowują się tak, jak się zachowują - i co to znaczy "być człowiekiem".

Informacje dodatkowe o Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2019-02-19
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7886-423-3
Tytuł oryginału: How Many Friends Does One Person Need?: Dunbar’s Number and Other Evolutionary Quirks
Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Tagi: popularnonaukowe

Kup książkę Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji

Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji - opinie o książce

Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Anatomia miłości i zdrady. Co nauka mówi o namiętnościach człowieka

Czy nasze mózgi są monogamiczne czy poligamiczne? Co wywołuje zazdrość u mężczyzn, a co u kobiet? Czy to prawda, że najtrudniejszy w związku jest trzeci...

Pchły, plotki a ewolucja języka. Dlaczego człowiek zaczął mówić?
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Pchły, plotki a ewolucja języka. Dlaczego człowiek zaczął mówić?

Jak to się stało, że spośród dziesiątków tysięcy gatunków jedynie my opanowaliśmy niebywałą zdolność mówienia? W swojej fascynującej...