Ilustrowana Biblia młodych

Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788370310417
Liczba stron: 520

Ocena: 6 (2 głosów)

Książka zawiera tylko "wypisy" dla młodzieży szkolnej. Większość tekstów jest dosłownie wzięta z Pisma św., często są jednak skrócone, aby zaprezentować jak najszerszy wachlarz ksiąg świętych. W tym zbiorze znalazły się przede wszystkim teksty opowiadające o różnych zdarzeniach z tysiącletniej historii biblijnej, ponieważ są łatwiejsze do zrozumienia dla młodego czytelnika.

Kup książkę Ilustrowana Biblia młodych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ilustrowana Biblia młodych

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-02-24, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Zawsze uważałam, że Biblia jest bardzo nudną lekturą. Jednak przy okazji pojawienia się wyzwania literackiego postanowiłam, że to właśnie Biblia będzie pierwszą pozycją na liście przeczytanych książek w tym wyzwaniu. Śmiało moge powiedzieć, iż zmagałam się z jej czytaniem (zmagania trwały niecałe 4 dni) i miałam wiele chwil zwątpienia. Czytając Biblie myślałam że najgorszą część pracy będe miała za sobą ale niestety największym wyzwaniem będzie teraz napisanie opini. Biblia czyli Stary i Nowy Testament to najstarsza i najczęściej tłumaczona "książka" na świecie. Stary Testament opisuje dzieje począwszy od Stworzenia Świata aż po Narodziny Chrystusa. Nowy Testament natomiast opisuje dzieje Jezusa (jego narodziny, młodość i nauczanie aż do śmierci na krzyżu) oraz późniejsze prześladowanie Chrzecijan. Uważam że Ilustrowana Biblia Młodych jest napisana w dość przystępny sposób (słowa które wyszły już z użytku a które zostały umieszczone w tekście zostały wytłumaczone) i skłania do refleksji nad przeczytanym tekstem.
Link do opinii
Przepięknie wydana Biblia dla dzieci i młodzieży, której zawartość merytoryczna, znana od wieków okraszona została mnóstwem niezwykle barwnych i wyrazistych w swym przekazie ilustracji. Mimo, że od momentu, w którym ją otrzymałam upłynęło już wiele lat nie sposób nadal nie zachwycać się nie tylko jej zawartością tekstową, ale również bardzo bogatą szatą graficzną, która dopełnia całości przekazu.
Link do opinii
Inne książki autora
Teneryfa. Pascal Lajt 2015
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Teneryfa. Pascal Lajt 2015

Teneryfa, czyli nowe spojrzenie na Wyspy Kanaryjskie. Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz, że świat nie kończy się na plaży. Santa Cruz de Tenerife i Las...

Harley Quinn, tom 4, Do broni! Nowe DC Comics
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Harley Quinn, tom 4, Do broni! Nowe DC Comics

Czwarty tom szalonych przygód byłej dziewczyny Jokera i jednej z najpopularniejszych superbohaterek ostatnich lat. Harley Quinn i jej Gang...

Reklamy