Ilustrowany świat Biblii

Pismo Święte to księga olbrzymia i fascynująca, napisana tysiące lat temu w językach, które niewielu z nas potrafi dzisiaj odczytać. Nie odkrywa swojego znaczenia w sposób łatwy, dlatego, gdy czytamy Biblię, potrzebujemy przewodnika. Książka Ilustrowany świat Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie. Kompletne wprowadzenie do pisma Świętego wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

560 stron
Ponad 480 ilustracji
Ponad 40 kolorowych map
Ponad 40 tabel i tablic chronologicznych

Poznajemy historię Izraela od najdawniejszych czasów, kulturę ludów Bliskiego Wschodu, Cesarstwa Rzymskiego i narodów Basenu Morza Śródziemnego, leżącą u podstaw tworzenia się wspólnoty europejskiej. Drzewa genealogiczne, fotografie krajobrazów, dokumentów, skarbów kultury, rzeźb i obrazów znanych mistrzów, dokładne mapy z zaznaczonymi szlakami oraz obszerne cytaty z dokumentów i prac historyków, pisarzy i teologów – to wszystko pomaga odbyć niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, by rzeczywiście poznać i zrozumieć świat Biblii.

Autor, dr Scott Hahn od 1990 r. prowadzi Katedrę Teologii Biblijnej i Nowej Ewangelizacji na Franciszkańskim Uniwersytecie w Steubenville. Założyciel i prezes Centrum Teologii Biblijnej św. Pawła. Jest autorem wielu bestsellerowych książek, wydanych także w języku polskim. Przez 14 lat był prezbiteriańskim pastorem. Do Kościoła katolickiego przystąpił podczas Wigilii Paschalnej 1986.

Informacje dodatkowe o Ilustrowany świat Biblii:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2020-07-27
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-8079-521-1
Tytuł oryginału: Understanding The Scriptures: A Complete Course On Bible Study
Tłumaczenie: Jacek Partyka

Tagi: przewodnik biblia stary testament nowy testament kompendium ilustrowany świat biblii Scott Hahn Vademecum Biblia opracowanie

Kup książkę Ilustrowany świat Biblii

Ilustrowany świat Biblii - opinie o książce

Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn 0
Okładka ksiązki - Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne

Czasami czujemy, że dotarliśmy do ściany. Czasami okazuje się, że uderzyliśmy o ścianę z wielką prędkością - i niestety zostawiliśmy nasz hełm ochronny...

Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża
Scott Hahn0
Okładka ksiązki - Czwarty kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

,,Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!" (Mt 26, 42) - tak modlił się Jezus w Ogrójcu. Dlaczego...