Imię Pani. Misja

Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
Data wydania: 2021-06-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788395631511
Liczba stron: 452
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Imię Pani

Ocena: 5 (1 głosów)

Lipiec 1936 roku. Na Górze Wisielców w Liebau in Schlesien (Lubawce) zostają znalezione zwłoki Alfonsa Dermutha, miejscowego przedsiębiorcy należącego do śmietanki towarzyskiej.
Szef powiatowej żandarmerii Felix Walsleben nie wierzy w oficjalną wersję o samobójstwie forsowaną przez policję kryminalną. Nie mogąc tego udowodnić, ściąga do pomocy komisarza kryminalnego Gustava Dewarta.
Dewart ma w pamięci niedawny pobyt w pobliskim opactwie w Grüssau (Krzeszowie), mimo to chętnie wraca w te strony. Zdaje sobie przy tym sprawę, że zamiast tak potrzebnego odpoczynku, czeka go znów ciężka i niebezpieczna misja.
Zaraz na początku śledztwa okazuje się, że Dermuth nie zawsze miał szczęście do interesów, za to zdążył narobić sobie wrogów. Jednak ani Dewart, ani Walsleben nie przeczuwają wtedy jeszcze, jak potężną lawinę wydarzeń wywołają, gdy wkrótce potem wpadną na pewien trop.
 
 

Tagi:

Kup książkę Imię Pani. Misja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Imię Pani. Misja

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Kolejna świetna książka Koziołka. Nie jest to zwykły współczesny kryminał, gdzie prosta akcja prowadzi do zakończenia, lecz niesamowity kryminał retro, w którym historia tworzy niesamowite tło wydarzeń. Autor zna się na rysach historycznych regionu kammiennogórskiego, topografii miejscowości, architekturze, geografii, kulinarii. Zachęcił mnie do kolejnych wycieczek w te rejony. Koziołek posiada wiedzę, popartą bibliografią, widać jaki ogrom pracy wsadził w książkę. Nie mogę doczekać się kolejnej części!

Link do opinii
Inne książki autora
Wzgórze Piastów
Krzysztof Koziołek 0
Okładka ksiązki - Wzgórze Piastów

Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że jest Polakiem albo Niemcem. Wybuchowa mieszanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych...

Chiński wirus
Krzysztof Koziołek 0
Okładka ksiązki - Chiński wirus

Ilario Incerto  światowej sławy piłkarz i zawodnik Juventusu Turyn z powodu koronawirusa traci najbliższą osobę. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy