Imperium miłości Tom II

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Romans

Drugi tom uwielbianej przez miliony ludzi na całym świecie niezwykłej miłosnej historii.

Krymski Tatar Kurt Sejit, carski oficer, który w 1918 roku musiał potajemnie opuścić Krym zajęty przez bolszewików i na łódce przepłynął Morze Czarne w poszukiwaniu azylu w Turcji, oraz jego ukochana, Rosjanka Szura Werżenskaja, która razem z nim udała się na wygnanie. Ucieczka z Krymu uratowała Sejitowi życie; wszyscy jego najbliżsi - jako zamożni posiadacze ziemscy - zginęli w rąk bolszewików.

Powieść jest barwnym, miejscami bardzo emocjonującym opisem ostatnich lat wystawnego życia wyższych warstw społecznych Moskwy, Petersburga i Krymu oraz późniejszych, tragicznych wydarzeń: pierwszej wojny światowej (udział Kurta w walkach na froncie galicyjskim), rewolucji październikowej i upadku Turcji osmańskiej.

Nermin Bezmen urodziła się w 1954 roku i wychowała w Turcji. Ukończyła liceum w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do kraju przez długi czas z powodzeniem prowadziła własny biznes. Któregoś dnia teściowa pokazała jej tradycyjną sztukę turecką. Nermin zaczęła chodzić na zajęcia w Muzeum Topkap? Saray? i na akademii sztuk pięknych. Stała się jedną z pionierek odrodzenia sztuki miniatur i iluminacji. Brała udział w dwudziestu pięciu wystawach, dziewięć z nich było indywidualnych. Co zaczęło się jako hobby, szybko przybrało formę kariery w sztukach pięknych, restaurowaniu, malarstwie dekoracyjnym i tradycyjnym druku. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych kobiet.

Jej pierwsze zetknięcie ze światem literackim nastąpiło w 1991 roku, gdy ukazał się zbiór jej wierszy. Była już wtedy cenioną dziennikarką, prowadziła także program w telewizji. Rok później ukazało się Imperium miłości. Powieść natychmiast stała się bestsellerem, podobnie jak jej kontynuacja. Wszystkie tomy tej sagi zostaną wydane przez Marginesy

Kup książkę Imperium miłości Tom II

Opinie o książce - Imperium miłości Tom II

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2018-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wzruszająca i wyjątkowa, nie mogę przestać myśleć o tej parze. Książka i serial zostawiają po sobie pytania, dlaczego tak a nie inaczej?

Imperium namiętności
Nermin Bezmen0
Okładka ksiązki - Imperium namiętności

Lektura obowiązkowa dla miłośników powieści i serialu Imperium miłości! Rok 1924. Kurt Seyit po rozstaniu z Szurą rozpoczyna życie u boku spodziewającej...

Imperium pragnień. Tom 4
Nermin Bezmen0
Okładka ksiązki - Imperium pragnień. Tom 4

Trzecia część losów Szury, znanej z serialu Imperium miłości. Szura po rozstaniu z miłością swojego życia, Kurtem Seyitem, wyjeżdża do Paryża z...

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton