Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2021-05-19

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka.

Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił.

Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro", wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.

Jaka będzie informacja zwrotna?

Tagi: literatura piękna

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Informacja zwrotna

Opinie o książce - Informacja zwrotna

Konstruktywna i skuteczna informacja zwrotna ma na celu przekazanie ważnych kwestii (bez oceniania osoby) oraz zwrócenie uwagi na istotne fakty.

Mam mieszane uczucia, bo im głębiej w książkę znika gdzieś flow autora. Charakterystyczna lekkość budowania zdań i słowotok grzęzną w alkoholowej atmosferze. Jest gęsto, nieprzyjemnie, ale tak miało być. Autor nie bawi się w konwenanse, nie oszczędza czytelnika. I chwała mu za to. Bo problemy o których piszę są realne i dotykają sporą część społeczeństwa. To książka ważna właśnie ze względu na poruszaną tematykę - nie reprywatyzacji, ale regulowania emocji za pomocą alkoholu. Oszukiwania siebie i innych, budowania iluzji szczęścia oraz poszukiwaniu substytutów więzi.

Świątynia
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Świątynia

- Tu będą trupy, Rudziak - powiedział detektyw Kurzaj, stojąc na wzgórzu i obserwując przez lornetkę dziesiątki tysięcy ludzi zebranych przed metalową...

Radio Armageddon
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Radio Armageddon

Ta historia dzieje się w Polsce, choć tak naprawdę nie mogłaby się tu zdarzyć. Jest niemożliwa, ale realistyczna. Czworo licealistów urodzonych w 1989...

Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Jakub Żulczyk
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch