„Informacja zwrotna” wkrótce trafi na Netfliksa! Nowy zwiastun serialu na podstawie powieści Żulczyka

Data: 2023-11-03 14:26:53 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Netflix niedawno udostępnił oficjalny zwiastun Informacji zwrotnej, czyli kryminalnego serialu bazującego na prozie Jakuba Żulczyka. Produkcja już wkrótce zadebiutuje na platformie streamingowej. 

Kadr z serialu "Informacja zwrotna"fot. Robert Pałka / mat. prasowe Netflix

Informacja zwrotna to produkcja, która jeszcze w listopadzie będzie miała swoją premierę na Netfliksie. Serial został zainspirowany powieścią o tym samym tytule autorstwa Jakuba Żulczyka. Co ciekawe pisarz jakiś czas temu zapowiedział kontynuację Ślepnąc od świateł. Teraz zaś do sieci trafił zwiastun produkcji Netfliksa.

Informacja zwrotna – oficjalny zwiastun

W marcu tego roku została zapowiedziana premiera Informacji zwrotnej. We wrześniu do sieci trafił natomiast pierwszy teaser produkcji. Serial skupia się na uzależnionym od alkoholu byłym muzyku rockowym. Marcin Kania decyduje się ruszyć w szaloną podróż, by odkryć mroczne zakamarki Warszawy. Mężczyzna zagłębi się również w zakamarkach ludzkiej psychiki. 

czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Jego głównym celem stanie się odnalezienie zaginionego syna. Dodatkowo bohater będzie się starał odnaleźć sprawiedliwość w wysoce niesprawiedliwym świecie. Spróbuje on odkupić własne winy, ale też stanąć do walki ze swoim uzależnieniem. Czeka go wiele trudnych momentów, podczas których widz nie pozostanie obojętny. 

Poniżej możecie się zapoznać z oficjalnym zwiastunem produkcji: 

 

Informacja zwrotna – wkrótce serial trafi na Netfliksa

Informacja zwrotna to serial, który jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix. Jego premiera została zapowiedziana na 15 listopada 2023 roku. 

Za reżyserię odpowiada Leszek Dawid, który o pracach nad produkcją i samym serialu mówi tak: 

Bestseller Kuby Żulczyka "Informacja zwrotna" to angażująca intryga i wyraziste postaci z Marcinem Kanią na czele. To świetny, a zarazem wymagający materiał do adaptacji. Netflix zostawił nam całkowitą swobodę twórczą w tej kwestii, a warunki produkcyjne pozwoliły pracować nad serialem z dużą starannością. Wierzę, że oddajemy widowni wciągający tytuł, w którym na bazie kryminalnej intrygi opowiadamy angażującą emocjonalnie historię człowieka mierzącego się z prawdą o sobie.

Scenariusz został natomiast zaadaptowany przez Kacpra Wysockiego. Co ciekawe Netflix już pracuje nad kolejną adaptacją prozy Żulczyka. Chodzi o bestsellerową powieść zatytułowaną Wzgórze psów

Informacja zwrotna – obsada produkcji

Informacja zwrotna jest serialem, do którego zaangażowanych wielu wybitnych polskich aktorów. W postać Marcina wciela się Arkadiusz Jakubik, znany między innymi z produkcji takich jak: Wesele, Czarna owca, Ach spij kochanie, Najlepszy, czy Dom zły

czytaj także: Lipowo. Zmowa milczenia - wyczekiwany serial na bazie powieści Katarzyny Puzyńskiej od jutra w serwisie Player.pl

Wiadomo również, że syna Marcina zagra Jakub Sierenberg. Wcześnie mogliśmy go oglądać w filmach, takich jak: Boże ciało, Johnny, Kapitan, czy Mój dług. W pozostałych rolach występują Dominika Bednarczyk-Krzyżanowska, Nel Kaczmarek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Juliusz Chrząstowski, Agata Turkot, Marta Mazurek, Przemysław Bluszcz

Producent natomiast o serialu opowiadał w takich słowach: 

W pracy nad tą produkcją zależało nam na tym, by zebrać grupę polskich twórców, która z pasją i wyczuciem przedstawi zarówno tematykę, jak i klimat “Informacji zwrotnej”. Dzięki wsparciu i zaufaniu ze strony Netflix mogliśmy zaprosić do współpracy zdolnych i doświadczonych filmowców. Stworzyliśmy pełną napięcia i mroku opowieść dla tej części widowni, która w ramach rozrywki lubi sięgać po mocne tytuły.

Bestsellerowa książka bazą do serialu

Jakub Żulczyk to pisarz, który ma na swoim koncie liczne bestsellery. Warto również wspomnieć, że ostatnio na innej platformie streamingowej — SkyShowtime — tego roku pojawiły się odcinki serialu Warszawianka, który zrealizowany został na podstawie scenariusza stworzonego przez popularnego autora.  Jeśli jednak chodzi o Informacje Zwrotną to sama książka trafił na polski rynek wydawniczy w 2021 roku dzięki wydawnictwu Świat Książki. 

Informacja zwrotna - książka

Książkę Informacja zwrotna kupić można poniżej:

Tagi: ekranizacje książek, premiery netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk3
Okładka książki - Informacja zwrotna

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka. Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje