Inny rodzaj zła

Agatha Christie - Królowa zbrodni - udaje się na zapierające dech w piersiach Wyspy Kanaryjskie, aby zbadać dziwną i makabryczną śmierć Douglasa Greene'a, agenta Brytyjskiej Służby Wywiadowczej.

Podczas podróży statkiem wycieczkowym staje się świadkiem wstrząsających wydarzeń. Słyszy krzyk kobiety, po czym widzi, jak wyskakuje ona za burtę, skazując się na śmierć.

Po tym szokującym doświadczeniu Agatha dociera do celu i udaje się do Grand Hotelu. Szybko orientuje się, że w tych wspaniałych okolicznościach bujnej, wyspiarskiej przyrody nic nie jest takie, jak się wydaje. Poznaje wielu interesujących ludzi, a wśród nich dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zabójstwie Douglasa Greene'a. Ku jej zaskoczeniu okazuje się, że pozorowane samobójstwo młodej kobiety na liniowcu oceanicznym również wiąże się z jego morderstwem. Teraz musi zdemaskować inny rodzaj zła, czający się w tych tajemniczych, zagadkowych okolicznościach.

Informacje dodatkowe o Inny rodzaj zła:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2018-10-17
Tytuł oryginału: A Different Kind of Evil

Kup książkę Inny rodzaj zła

Inny rodzaj zła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-11-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Kolejny kryminał, który wpadł w moje ręce, ale kompletnie inny niż te ostatnie! Książka od wydawnictwa Bukowy Las to powieść Andrew Wilsona, który słynną autorkę kryminałów, czyli panią Agathe Christie postanowił umieścić w swoich książkach jako Panią detektyw! Musicie przyznać, że miał świetny pomysł na cykl książek? Tutaj mamy drugą część i ja od niej zaczęłam i trochę obawiałam się tego, że sporo wątków będzie z pierwszej części, ale na szczęście wcale tak nie było! Były jakieś małe wstawki, nawiązania, ale nie było nic, co nie byłoby wytłumaczone lub jasne.
Mamy ekskluzywny jacht, rejs na wyspy kanaryjskie, drogi hotel i kilka morderstw... O rozwiązanie zagadki poproszona jest Agatha Christie, po drodze oczywiście kilka rzeczy się komplikuje, kilka przewraca o 180 stopni, a kilka okazuje się totalnie zbędnych... Czy uda jej się rozwiązać zagadkę? Samo to, że wszystko rozgrywa się w roku 1927 porwało mnie całkowicie! Sam klimat tego kryminału, styl w jakim pisze autor jest tak niesamowity! Mamy też mnóstwo pobocznych wątków, które również mocno mnie wciągnęły. Całość nie kręci się tylko wokół zabójstw, ale poznajemy również lepiej mieszkańców wyspy i turystów.
Na koniec zostały podane również fakty z życia bohaterki - te autentyczne! I między innymi dowiedziałam się z nich, że rzeczywiście rozwiodła się ona z mężem oraz, że wybrała się w podróż na Wyspy Kanaryjskie! Dużo wątków z książek pokrywa się z życiem Agathy Christie.
Dla mnie świetny pomysł na serię i z miłą chęcią sięgnę po zaległą pierwszą część i mam nadzieję, że po kolejne !

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2018-12-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
140 projektów małych ogrodów
Andrew Wilson0
Okładka ksiązki - 140 projektów małych ogrodów

Gotowe do realizacji plany zagospodarowania małych przestrzeni. 140 projektów autorstwa znanych angielskich architektów krajobrazu. Dobór roślin przystosowany...

140 projektów małych ogrodów
Andrew Wilson0
Okładka ksiązki - 140 projektów małych ogrodów

Gotowe do realizacji plany zagospodarowania małych przestrzeni · 140 projektów autorstwa znanych angielskich architektów krajobrazu · dobór roślin...