Instynkt mordercy

Chloe Marin była nastolatką, gdy koleżeńskie spotkanie w nadmorskiej rezydencji w Miami Beach zmieniło się w masakrę. Uszła z życiem jako jedna z nielicznych spośród pozostałych ofiar bestialskich morderców.

Dziesięć lat później Chloe, dyplomowana psycholożka, prowadzi terapię dla ofiar przestępstw. Pewnego dnia, w trakcie sesji zdjęciowej na wysepce u wybrzeża Florydy, znika jedna z modelek słynnej Agencji Bryson. Zarówno przedstawiciele prawa, jak i ludzie związani z agencją przypuszczają, że dziewczyna chciała po prostu zwrócić na siebie uwagę mediów albo znalazła ciekawszą propozycję zawodową.

Jednak gdy po upływie kilku miesięcy młoda kobieta nadal nie daje znaku życia, jej rodzice biją na alarm. Chloe także uważa, że ich córce stało się coś złego, a wyjaśnienie ponurej tajemnicy należy zacząć od agencji modelek. W jej siedzibie spotyka prywatnego detektywa Luke’a Cane’a. Wkrótce tę parę połączy nie tylko wzajemna fascynacja, ale również chęć rozwiązania zagadki.

Informacje dodatkowe o Instynkt mordercy :

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-06-19
ISBN: 978-83-7778-464-8

Kup książkę Instynkt mordercy

Instynkt mordercy - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Trochę irytowała mnie główna bohaterka, niby stylizowana na silną kobietę, a momentami zachowywała się jak totalny głuptasek. Poza tym już po prologu miałam pewne podejrzenia, co do sprawcy, więc zakończenie nieszczególnie mnie zaskoczyło. Ogólnie w miarę dobrze się czyta, choć wątek romansu bym wycięła, wtedy książka zyskałaby na wartości.
Avatar użytkownika - secretelle
secretelle
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Jeśli zaś chodzi o zawartość thrillera w thrillerze, to muszę przyznać, że jego stężenie jest naprawdę wysokie. "Instynkt mordercy" cechuje całkowita nieprzewidywalność, świetne portrety psychologiczne bohaterów, zaskakujące zwroty akcji i nieustannie rosnące napięcie. Autorce udało się również wytworzyć znakomity klimat grozy - do tego stopnia, że czytając książkę w środku nocy byłam autentycznie przerażona i z niepokojem nasłuchiwałam, czy aby na pewno powieściowy morderca nie skrada się gdzieś w pobliżu z nożem w ręku. Wszelkie elementy thrillera Heather Graham dopracowała wprost perfekcyjnie i ta właśnie warstwa powieści sprawiła, że byłam na tyle zachwycona, by nie zwracać większej uwagi na niedociągnięcia. Bo nie tylko wątek romantyczny nie przypadł mi do gustu. Kiedy akcja powieści toczyła się swoim rytmem - przeważnie w zabójczym tempie, a czasami nieco wolniej - i bohaterowie z każdą kartką przybliżali się do rozwiązania zagadki zniknięcia modelki, autorka postanowiła zastosować chyba najgorszy z możliwych zabiegów i pomiędzy wątki wplotła jeszcze elementy paranormalne. Całość wyszła dość zgrabnie, nie zaprzeczę, jednak pojawiające się w powieści duchy trochę zbiły mnie z pantałyku i wydawały się zupełnie niepotrzebne. Jestem przekonana, że bez tego paranormalnego wątku powieść i tak czytałoby się z zainteresowaniem i nieustannie nasuwającym się pytaniem: gdzie jest Colleen?
Avatar użytkownika - wiesia884
wiesia884
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Legendarna posiadłość
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Legendarna posiadłość

Liczący ponad 200 lat Tarleton-Dandridge House to żelazny punkt programu wycieczek zwiedzających zabytki Filadelfii. Chodzą słuchy, że po tej posiadłości...

Ty będziesz następna
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Ty będziesz następna

Sheila Warren zaginęła. Jej przyjaciółka, Kelsey Cunningham, za wszelką cenę próbuje ją odnaleźć. Idąc po śladach Sheili, wkracza w świat jej tajemnic...