Intryga

Uważaj, komu ufasz, bo stracisz to, co najcenniejsze

Po wyczerpującej walce Kaja zdobywa upragniony tytuł mistrzyni Polski w boksie. Wkrótce rozpocznie się nowy etap w jej życiu: wyjazd do Grecji i pełna wyzwań praca. Jednak na drodze do osiągnięcia pełni szczęścia stoi jej skomplikowana relacja z Marcusem, szefem greckiej mafii. Ciągnie ją do tego mężczyzny bardziej, niż chciałaby to przyznać. A to z kolei rodzi problemy, które zaważą na jej przyszłości…
Gdy pozna mroczne sekrety ukochanego i zostanie wplątana w niebezpieczne gangsterskie środowisko, będzie musiała podjąć decyzję, czy wciąż chce trwać u boku Marcusa. Jeszcze nie wie, że jeden nierozważny krok może doprowadzić do tragedii. I nie wie, że w jej otoczeniu są osoby, którym zdecydowanie nie powinna ufać.

Informacje dodatkowe o Intryga:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-05-16
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 9788382198416

Kup książkę Intryga

Intryga - opinie o książce

To moje pierwsze spotkanie z autorką i zdecydowanie żałuję, że nie dopatrzyłam, że rozpoczęłam przygodę z jej twórczością od drugiej części. Ale nic straconego, zawsze można nadrobić pierwszy.

Kaja zdobywa tytuł mistrzyni Polski w boskie. Teraz czeka ją wyjazd do Grecji i nowa praca. Jej relacja z Marcusem (szefem mafii) jest dosyć skomplikowana, a pomimo tego strasznie ją ciągnie do tego mężczyzny. Gdy poznaje jego mroczne sekrety, nie odwraca się plecami do niego, lecz akceptuje je i trwa u jego boku. Jednak jeden nieszczęśliwy wypadek komplikuje to wszystko. Marcus odtrąca Kaję, a ona mocno cierpi. Kaja ma wokół siebie ludzi, którym niekoniecznie powinna ufać, chociaż nie od razu się o tym dowie. Rodzące się problemy otworzą jej oczy na pewne sprawy.

„Podjąłem najlepszą możliwą decyzję, a w moim świecie nie było już dla niej miejsca. Spróbowałem, jednak poniosłem porażkę i nie chciałem żyć w wiecznej obawie o nią. Tym razem zginął mój brat, a następna może być ona. Bezwzględne skurwysyny zaczęli się już nią interesować, a więc to tylko kwestia, gdy dotarliby i do niej. Wolałem ugasić tę tlącą się we mnie miłość, zacisnąć mocno zęby i zniechęcić ją do siebie, aniżeli pozwolić, aby zatraciła się w moim popierdolonym świecie bez przyszłości i podzielić losy mojego brata.”

W świecie w którym rządzi mafia, można spodziewać się wszystkiego, nawet śmierci. Lepiej nie zadzierać z ludźmi z tego kręgu, gdyż może to się dla kogoś źle skończyć. Ludzie, którym niegdyś ufaliśmy pod wpływem takich osób mogą zmienić się w potwory, o czym na własnej skórze przekona się nasza bohaterka.

Zdecydowanie spodobał mi się styl Agnieszki Krzon, gdyż nie mogłam oderwać się od lektury. Wykreowane postacie to ludzie z krwi i kości, którzy potrafią być bezwzględni, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Kaja to kobieta, której los nie oszczędzał, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn. Ma dobre a zarazem kruche serce, które łatwo można skrzywdzić. Nasza bohaterka ma również zdecydowanie cięty język i potrafi się sprzeciwiać. Kocha swoją córeczkę, którą widuje za rzadko. Ciągnie ją do Marcusa, chociaż on potrafi być niezłym draniem.
Marcus to szef greckiej mafii, który zawsze otrzymuje to, czego chce. Kaja całkowicie zawróciła mu w głowie. Zakochał się w niej. Czasem nie potrafi powstrzymać swoich emocji i wybucha. To również okropny zazdrośnik, jeśli chodzi o Kaję.
Tych dwoje razem jest niczym mieszanka wybuchowa. On zawsze chce stawiać na swoim, ona niekoniecznie zawsze chce mu się podporządkowywać. Choć nie do końca świadomie oboje ranią się nawzajem. Czy ich skomplikowana relacja będzie miała szansę „wskoczyć” na właściwe tory?

Książka zdecydowanie przypadła mi do gustu. Polubiłam zarówno Kaję jak i Marcusa. Choć nie ukrywam, że jak dla mnie Kaja momentami była zbyt naiwna i podejmowała pochopne decyzje. Marcus natomiast czasem mógłby trochę przystopować i wysłuchać drugiej osoby. Oboje są w gorącej wodzie kąpani, mimo to, mocno trzymałam za nich kciuki. Cała historia pochłonęła mnie bez reszty, ale zakończenie mnie zaskoczyło i zszokowało. Jak w ogóle można pozostawić czytelnika z takim zakończeniem? To powinno być karalne. Czekam z niecierpliwością na kolejną część.

"Intryga" to fascynująca, wciągająca opowieść o życiu, które nie zawsze układa się tak jakbyśmy chcieli. To także historia pokazująca nam, że nie zawsze warto wierzyć i ufać tym, którzy obracają się w naszych kręgach. Gorąco polecam!

Książka jest kontynuacją pierwszej części pt: „Event”, która opowiada dalsze losy bokserki Kai. Jednak nie zrażajcie się, jeśli nie czytaliście wcześniejszego tomu. Autorka tak poprowadziła fabułę, że bez problemu odnajdziecie się tu i przeżyjecie niezapomniane wrażenia.

Powieść jest ciekawa i intryguje czytelnika już od pierwszych stronic. Zaczęłam lekturę w pozycji leżącej, jednak emocje jak i narastające napięcie zmusiło mnie do zajęcia pozycji siedzącej. Nie potrafiłam oderwać się od tej wciągającej historii i przeczytałam ja na raz. Docierając do finałowych stronic miałam ochotę wyć z rozpaczy, gdyż opowieść urywa się w najciekawszym miejscu, powodując u mnie rozdrażnienie, gdyż bardzo chciałabym dowiedzieć się co będzie dalej.

Kaja po zdobyciu tytułu mistrza Polski w boksie wyjeżdża do Grecji. Cieszy się z tego, gdyż dzięki temu oprócz doskonalenia techniki sportowej będzie bliżej bliskim jej osobom. Jedną z nich jest Marcus, który jest szefem greckiej mafii i nie znosi sprzeciwu, ani nieposłuszeństwa. Polka pozna prawdziwe oblicze tego mężczyzny i będzie musiała dokonać wyboru, który wcale nie będzie łatwy. Dodatkowo ktoś nie życzy jej dobrze i pragnie jej zaszkodzić.

Jak potoczą się losy Kai? Czy jej plany się powiodą? Kto oraz dlaczego próbuje skomplikować jej życie? Czy dziewczyna zazna szczęścia u boku gangstera?
Kochani, zapewniam was, że ta książka jest świetna. Emanuje z niej wulkan seksapilu, namiętności i nieokiełznanych pragnień. Nie brakuje tu niebezpiecznych sytuacji, wyrzeczeń, trudnych decyzji, kłamstw, intryg.

Wręcz połykałam poszczególne słowa, co ułatwiał przystępny i prosty styl, jakim posługuje się autorka. Jej kunszt pisarski zachwycił mnie i wiem, że na pewno sięgnę po wszystko co wyjdzie spod jej pióra.

Treść jest dynamiczna, poprowadzona w nieprzewidywalny sposób. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji jak i mega gorących scen seksu oraz pełnych grozy. Nie sposób nudzić się z charyzmatycznymi postaciami, a wszystkie wątki wspaniale ze sobą współgrają tworząc spójną całość.

Ja przepadłam i stałam się fanką tej pozycji. Dlatego chcę was zachęcić do czytania i wyrobienia sobie własnego zdania. Polecam

Kaja po ciężkiej i wyczerpującej pracy osiąga sukces, zostaje mistrzynią Polski w boksie. Bardzo się z tego cieszy, to spełnienie jej marzeń. Teraz pora na kolejny krok, kobieta wyjeżdża do Grecji, gdzie będzie pracować. Jednocześnie to tam jest jej córeczka, a ona liczy, że uda jej się do niej zbliżyć, a były partner jej na to pozwoli. Jest jeszcze Marcus - mężczyzna, który wiele dla niej znaczy, a jednocześnie to, kim jest i jak się zachowuje, nie do końca jej odpowiada.
Plany było dość obiecujące, jednak życie mocno je zweryfikowało. Marcus pokazuje swoją prawdziwą twarz, nie toleruje sprzeciwu, w końcu bycie szefem greckiej mafii zobowiązuje. Na dodatek w otoczeniu Kaji są ludzie, którzy chcą jej zaszkodzić i tak naprawdę nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Jak potoczy się jej znajomość z Marcusem? Jakie okaże się życie w Grecji? Jakie intrygi odkryje Kaja? Czy uda jej się zbliżyć do swojej córeczki?

Zacznę od tego, że nie czytałam tomu pierwszego i przyznam szczerze, że dowiedziałam się o nim, jak już przeczytałam książkę. Brak znajomości tego, co w nim było, ani trochę mi nie przeszkadzał, aby zrozumieć, co się dzieje w tomie drugim. Książka mnie się podobała, uważam, że była ciekawa, wciągająca, pełna tajemnic, intryg, namiętności, trudnych decyzji, niebezpieczeństwa. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Akcja dość sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami.

Główną bohaterką jest Kaja, kobieta, która osiągnęła niemały sukces w boksie, jednak jej życie osobiste pozostaje wiele do życzenia. To kobieta z jednej strony uparta, zdeterminować, aby dotrzeć do zaplanowanego celu, z drugiej momentami trochę naiwna. Osobiście ją polubiłam.

„Intryga” to książka, która mnie się podobała i spędziłam z nią ciekawy czas. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Uważaj, komu ufasz, bo stracisz to, co najcenniejsze.

Intryga" to kontynuacja losów Kai.

Po wygraniu walki i zdobyciu upragnionego tytułu wyjeżdża do Grecji.

Wkrótce ma zacząć nowy etap życia.

Liczy na to, że będzie mogła w końcu zobaczyć i zbliżyć się do córki ponieważ właśnie tam przebywa jej były mąż z ich dzieckiem.

Jednak do osiągnięcia pełnego szczęścia na jej drodze stoi Marcus, szef greckiej mafii.

"Faceci noszący nazwisko Ferretos nie znoszą sprzeciwu i nieposłuszeństwa ze strony kogokolwiek, a zwłaszcza kobiet."

Kaie ciągnie do tego mężczyzny bardziej niż by chciała. A to rodzi kolejny problem.

Niestety mroczne sekrety ukochanego wciągną ja w gangsterskie środowisko w którym będzie musiała podjąć ważne decyzję. Jeden nierozważny krok może doprowadzić do tragedii.

Czy przyciąganie Kai do Marcusa zaważy na jej przyszłości?

Czy dziewczyna zazna szczęścia u boku mężczyzny?

Jak potoczą się ich losy?

Kochani powiem Wam że....

Książka zapewni wiele niebezpiecznych sytuacji, wyrzeczeń, trudnych decyzji, kłamstw, intryg i sporą dawka seksu?

Pomysł na fabułę świetny a do tego momentami naprawdę zaskakujący. Do samego prawie końca czytelnik nie wie kto odpowiada za intrygę.

Chyba nie tylko ja zauważyłam że autorka poruszyła ważne tematy takie jak zaniedbywanie związku i uczuć, a także brak wsparcia i oparcia we własnej rodzinie.

Jeśli, lubicie gorące romanse z mafią w tle i z nieoczywistym zakończeniem, to ta pozycja jest idealna. Jestem przekonana, że z bardzo się Wam spodoba.

Event
Agnieszka Krzon0
Okładka ksiązki - Event

On - grecki bóg nieznoszący sprzeciwu. Ona - szczupła brunetka z ciętym językiem. Wspomnienia z przeszłości, determinacja i ogromna wola walki. Czy aby...