Szukaj

polski
ISBN:
9788396742971

KUP KSIĄŻKĘ 👉 w 9 księgarniachod 32,26 zł
Marek Wysocki ma olbrzymie aspiracje do bycia kimś ważnym, lecz los ma dla niego inne plany. Wielokrotnie próbował to zmienić, ale skończyło się na słabo płatnej pracy ochroniarza w hipermarkecie.

Jest skrajnie prawicowym, fanatycznym patriotą, a swoje niepowodzenia tłumaczy korupcją i układami, jakie panują w jego ukochanej ojczyźnie.

Gdy poziom frustracji zaczyna sięgać zenitu, w jego wypełnionym samymi porażkami życiu pojawia się Gosia. Chłopak od razu zakochuje się w niej bez opamiętania, a jego bezbarwny dotychczas świat staje na głowie.
Dziewczyna niesamowicie go pociąga, ponieważ jest kobietą sukcesu i co ważne, ma identyczne zainteresowania jak on.

Marzenia Marka w końcu się spełniają i dzięki Gosi staje przed szansą wykreowania nowej rzeczywistości w Polsce. Wiąże to się jednak ze zrobieniem czegoś, czego do tej pory nie był w stanie sobie nawet wyobrazić…

Jak daleko chłopak posunie się dla swojego kraju i ukochanej kobiety? Czy Gosia pojawiła się w jego życiu przypadkowo? Czy rzeczywiście chodzi tylko o miłość? Jak zakończy się ta historia?

Odpowiedź na te wszystkie pytania będzie zaskakująca.

Informacje dodatkowe o Intryga:

„INTRYGA”

AUTOR: MARCIN WNUK

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: MAGIA SŁÓW

„A może błędem było zlekceważenie tego snu? Może jakaś wewnętrzna, niezbadana siła, która kieruje naszym losem, w ten sposób wysyła mu ostrzeżenie?”

Intryga to lekki kryminał z wątkiem romansu otulony szczelnie polityką. Intryga to na pewno nieschematyczna książka, która spodoba się, czytelnikom. Autor stworzył ciekawą fabułę, która  stopniowo się rozpędza wciągająca nas do świata polityki, tajemnic, intryg i niespełnionych aspiracji. Książka wywołuje wiele emocji i przemyśleń.
Mnie się troszkę dłużyła, ale tylko dlatego, że mam straszną awersję do polityki i takich ludzi jak Marek, którzy nie uznają zdania innych i innych poglądów, więc mogę być lekko nieobiektywna. Za to stworzona intryga, w którą został, wciągnięty Marek była ciekawa, jego ekscytacja nową perspektywą i odkrywaniem innego świata, nie spowodowała, że gdy zapaliła, mu się czerwona lampka zatrzymał się, że  coś jest, nie tak a brnął, dalej nie myśląc o  konsekwencjach swoich decyzji, jakie może ponieść.
Autor ma lekkie pióro, które powoduję, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Bohaterzy ciekawie wykreowani, pewni swoich przekonań, którzy wzbudzają wiele różnych emocji, nie koniecznie pozytywnych.
Autor bardzo dokładnie opisuje, głównego bohatera, jego każdy dzień, to co się z nim dzieje, co myśli, jakie emocje w nim siedzą.

Marek Wysocki to człowiek, ciekawy świata, oczytany, na wiele tematów miał swój jasny pogląd.
Intrygowała go polityka krajowa, miał swoje sympatie polityczne i wyrobione zdanie na tematy polityki i nie tolerował, tego, że ktoś może mieć inne zdanie. Ma wygórowane ambicie, zadeklarowany prawicowy patriota jak o sobie mówi, swoje poglądy wyraża w sieci na portalach internetowych, aktywnie komentując. Urodził się po to, by osiągnąć sukces, jednak zgubił gdzieś po drodze ambicie, aby dążyć do wybranego celu.
Za swoje niepowodzenia obwinia wszystko dookoła, bo przecież wszędzie są układy układziki.
Powiedziałabym, że to taki fanatyk polityczny. Niby nie szkodliwy, a jednak garść niepowodzeń sprawia, że staje się podatny na manipulacje, takie naczynie gliniane, które można formować według swoich potrzeb.
Poznając, Gosię bardzo się zmienia, myśląc, że z taką kobietą u boku może wszystko.
Jednak nie polubiłam się z nim.

Gosia to postać owiana dużą dawką tajemnicy. Pewna siebie kobieta, która ma wszystko zaplanowane i umiejętnie manipuluje otoczeniem, aby osiągnąć swój cel.

„Ta kula tkwi w jego gardle, nie chce przejść dalej i zaczyna się nią krztusić. Poczuł, jak korpus jego ciała rozsadza od środka milion igieł. W głowie zapanowało wrzenie jak w czajniku, z którego para nie może znaleźć ujścia i zaraz eksploduje...”

Marek pracuje jako ochroniarz w hipermarkecie. Marzy o pracy w któreś ze służb specjalnych, takich jak ABW lub CBA. Jednak ciągłe pasmo niepowodzeń powoduje, że pęka w nim pewna granica. Niestety nie miał dalszego pomysłu na siebie. Pewnego dnia poznaje dziewczynę, która zmienia, jego życie nie zdając sobie sprawy nawet jak bardzo. Właśnie życie zaczęło mu pisać scenariusza, jakiego nikt by nie przewidział, nawet on sam.

-Jaki scenariusz Markowi napisze życie?
-Czy pójdzie dalej przez życie, próbując szczęścia na innych płaszczyznach?
-Dokąd zaprowadzi go uczucie do Gosi?
-Do czego posunie się Marek dla swojego kraju i miłości?
-W jakie szpony intrygi zostanie wciągnięty?
-Czy Gosia przypadkiem pojawiła się w życiu Marka, czy jednak miała w tym ukryty cel?
-Czy dziewczyna wprowadzi go do świata, o którym od dawna marzył?

Polecam.

Marek jest patriotą, a do tego fascynuje go polityka. I to do tego stopnia, że kiedyś sam chciałby ją tworzyć. Teraz jednak spędza długie godziny przed komputerem wypisując przeróżne komentarze i dając upust swojej frustracji. Państwem bowiem rządzi partia, której przeciwnikiem jest mężczyzna. Obecnie pracuje jako ochroniarz w markecie i kombinuje jak odmienić los Polski. Jednak nic nie idzie po jego myśli.

W życiu Marka niespodziewanie pojawia się Gosia. Jest nie tylko piękna, ale też jej poglądy są takie same jak mężczyzny. Lepiej trafić nie mógł. Kobieta chce wkręcić Marka do tajnej organizacji i roztacza przed nim wizję lepszej przyszłości. Mężczyzna musi tylko wypełniać jej polecenia, które z biegiem czasu są coraz odważniejsze i zaskakujące. I mimo, że Markowi kilka razy włączyła się lampka ostrzegawcza, brnie w tą relację. Jak to dla niego się skończy? Do czego będzie w stanie się posunąć dla dobra ojczyzny?

Muszę przyznać, że "Intryga" to bardzo ciekawa lektura. Początkowo pomyślałam: "o nie! polityka, w co ja się pakuję", bo szczerze mówiąc za tą tematyką nie przepadam. Jednak to tylko tło dla całej historii, która jest świetnie zbudowana. Autor dobrze sobie wszystko przemyślał. Akcja na przemian przyspiesza i zwalnia. Mamy tu dużo manipulacji i niejasności, ale wszystko na końcu się wyjaśnia (no może prawie wszystko). W połowie historii już przypuszczałam w jakim kierunku to zmierza, jednak i tak byłam ciekawa co będzie dalej. I mimo, że polityka jest dla mnie tematem ciężkim, to tą historię czytało mi się szybko i bez trudności. Podsumowując, "Intryga" to wciągająca lektura, przy której nie będziecie się nudzić.