Islamski bękart

Prawdziwa, fascynująca i zarazem przerażająca opowieść chłopca rozdartego pomiędzy dwiema kulturami.

Świat trzyletniego Mohammeda rozsypuje się na kawałki, kiedy zostaje rozdzielony ze swoją angielską matką i podstępnie wywieziony przez ojca do Pakistanu. Na krótko udaje mu się wrócić do Anglii, jednak mieszkając u muzułmańskiej rodziny, tęskni za matką i nie potrafi przystosować się do innego stylu życia, całkowicie odmiennego od tego, które wiodą jego angielscy rówieśnicy. Prawdziwe kłopoty zaczynają się jednak, kiedy ojciec niespodziewanie umiera, a chłopiec trafia do jego pakistańskiej rodziny w Tadżaku, która za wszelką cenę chce, by został „dobrym muzułmaninem”. Tam Mohammed przekonuje się, co to znaczy być sierotą, a jeszcze dotkliwiej uświadamia to sobie, gdy wbrew swojej woli trafia do obozu szkoleniowego ekstremistów… „Islamski bękart” to fascynująca i przerażająca historia porzuconego i osamotnionego dziecka, które desperacko szuka zrozumienia i akceptacji.

Informacje dodatkowe o Islamski bękart:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-02-12
ISBN: 978-83-7839-449-5

Kup książkę Islamski bękart

Islamski bękart - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
aż ciary przechodzą czytając wersy tej historii... przejmująco prawdziwa, samodzielnie oddychająca... piękna historia chłopca uwikłanego w nieprzeciętnie trudną sytuację życiową, który odważnie prze do przodu pokonując mury nie do pokonania... Alexander to mega pozytywna postać, śniąca o Matce, do której nieustanie zmierza... nieogarnięte są drogi islamu...
Avatar użytkownika - martuska_b
martuska_b
Przeczytane:2013-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Szybko się ją czyta, ciekawa akcja. Książka przedstawia obyczaje Islamu i historie małego chłopca którego matka jest angielką.
Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana