Islamski łącznik

Kolejny wciągający thriller autorka Pływaka, książki roku 2015!

Yasmine Ajam zerwała wszelkie więzi z Bergort - przedmieściem Sztokholmu, w którym się wychowywała - i podjęła pracę w Nowym Jorku jako poszukiwaczka trendów. W Bergort pozostał jej młodszy brat, Fadi, który kiedyś był dla niej całym światem.

Pewnego dnia Yasmin otrzymuje wiadomość tekstową. Wynika z niej, że w Bergort doszło do zamieszek i aktów przemocy, na ścianach pojawiły się tajemnicze znaki, a Fadi zniknął bez śladu. Ludzie mówią, że się zradykalizował i zginął walcząc dla Państwa Islamskiego w Syrii. Yasmine postanawia wrócić do Szwecji, żeby ustalić, co się z nim stało.

Tymczasem, Klara Waldeen rozpoczęła pracę w Londynie, w instytucie zajmującym się prawami człowieka. Pracuje w ścisłej współpracy z szefem instytutu, aby przygotować raport na temat skutków ewentualnej prywatyzacji władz policyjnych, który ma być przedstawiony ważnym decydentom Unii Europejskiej na konferencji w Sztokholmie.

Kiedy któregoś dnia ginie jej komputer, Waldeen zaczyna badać sprawę, a tropy zaprowadzają ją do Sztokholmu.

Drogi Yasmin i Waldeen krzyżują się. Obie muszą stawić czoła pozbawionym skrupułów środowiskom, które w obronie swoich interesów gotowe są na wszystko...

,,To oczywiste, dlaczego książka została nominowana do nagrody Najlepsza szwedzka powieść kryminalna roku. Joakim Zander to zdecydowanie jedna z naszych wschodzących gwiazd i z pewnością jeszcze o nim usłyszymy". - DAST Magazine

,,Islamski łącznik to dobrze napisana, niepokojąca i bardzo wiarygodna historia". - Östgöta-Corren

,,Dzięki chłodnej technice narracyjnej, pisarzowi udało się utrzymać porządek w historii eksplodującej wydarzeniami. W rękach Joakima Zandera wszystko jest krystalicznie czyste, czego nie da się powiedzieć o jego poprzednikach piszących w tym gatunku". - Norrköpings Tidningar

,,Historia Fadi naprawdę chwyta za serce, dotyka, wkrada się pod skórę. Ale dopiero zanurzając się głębiej w fabułę, poczujemy prawdziwe napięcie". - Hallandsposten

,,Islamski łącznik to szalenie porywająca lektura, dramatycznie aktualna, absolutnie obowiązkowa". - Skanska Dagbladet

Informacje dodatkowe o Islamski łącznik:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-10-26
Tytuł oryginału: Orten
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Ilustracje:Szara Sowa/Sofia Runarsdotter/Lolostock i Botond Horvath(shutterstock)

Kup książkę Islamski łącznik

Islamski łącznik - opinie o książce

Avatar użytkownika - amrr
amrr
Przeczytane:2019-09-08, Przeczytałam,
Uczciwe życie
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Uczciwe życie

Podczas burzliwej demonstracji ulicznej w Malmö student prawa poznaje Max, kobietę, która wciąga go do kręgu swoich przyjaciół. Młodzi ludzie zajmują podniszczoną...

Szpieg z Bejrutu
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Szpieg z Bejrutu

Kto jest przyjacielem? Kto wrogiem? Kolejny porywający, aktualny i wartki thriller autora bestsellerowego Pływaka Zwieńczenie trylogii z Klarą...