Iwan. Jej rosyjski obrońca

Erin to śliczna, subtelna dziewczyna o zielonych oczach i smukłej figurze. Nie brakuje jej także odwagi. A może jest po prostu lekkomyślna albo zbyt mocno kocha Ruby, swoją starszą siostrę? Kiedy ta wpada w prawdziwe tarapaty, dla Erin jest oczywiste, że poruszy niebo i ziemię, by pomóc siostrze. Nawet jeśli ceną ma być jej własne bezpieczeństwo. Dziewczyna jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, na co się porywa, gdy o wsparcie prosi groźnego Rosjanina, który prowadzi elitarną szkołę walki. Nie wie, jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za pomoc w odnalezieniu Ruby.

Iwan Markowicz nie tylko wygląda groźnie. Jest też jednym z najbardziej niebezpiecznych mężczyzn w Houston. On i jego podwładni budzą lęk w miejscowym półświatku. Zwrócenie się do Iwana o pomoc jest czymś w rodzaju zawarcia paktu z diabłem. Ponadto on sam kieruje się żelazną zasadą: by nie mieszać się w cudze problemy. Tym razem jednak decyduje się uczynić wyjątek. Na razie nie chce mówić o zapłacie za przysługę, ponieważ Erin wywarła na nim większe wrażenie, niż chciałby przyznać.

Podziemie przestępcze w Houston jest skrajnie niebezpieczne. Rywalizujące ze sobą gangi niezwykle poważnie traktują każdą próbę zakwestionowania ich władzy. Erin ma niewielkie pojęcie o ryzyku, jakie podejmuje. Iwan zna je doskonale. Ma świadomość, że spełnienie prośby tej ślicznotki może się wiązać z przerażającymi konsekwencjami. Nie wie tylko, czy zdoła ocalić ją przed nieuchronnym...

Na jakie poświęcenie jest gotowy prawdziwie niebezpieczny mężczyzna?

Informacje dodatkowe o Iwan. Jej rosyjski obrońca:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2020-05-12
Tytuł oryginału: Ivan (Her Russian Protector #1)
Tłumaczenie: Wojciech Białas

Kup książkę Iwan. Jej rosyjski obrońca

Iwan. Jej rosyjski obrońca - opinie o książce

Iwan jej rosyjski obrońca #1
Autorki Roxie Riviera @editio.red

Troszkę zdziwiłam się grubością książki, bo stanowczo wolę „grubaski”, ale na wstępie okazało się, że będzie to cykl jeszcze dziewięciu części o tych „rosyjskich obrońcach”. Ciekawe, który z nich najbardziej mi się spodoba.

Wracając do „Iwana” - niebezpieczny, wytatuowany, dobrze zbudowany o ciele pokrytym bliznami mężczyzna , odsłaniającymi jego mroczną i niegrzeczną przeszłość.
Erin - śliczna, mądra, wykształcona , a przede wszystkim odważna dziewczyna, nie wahająca się prosić o pomoc niebezpiecznego mężczyzny jakim wydaje się być Iwan, w odnalezieniu zaginionej i uzależnionej od narkotyków siostry Ruby.
Tych dwoje tak różni się od siebie. Iwan prowadzi szkołę Mieszanych Sztuk Walki, a Erin pracuje dorywczo jako księgowa. Ma dwie najbliższe przyjaciółki, na które zawsze może liczyć Lenę i Vivi.
Już od pierwszego spotkania , główni bohaterowie są sobą zafascynowani.
Bardzo szybko wzajemne zauroczenie przeradza się w coś głębszego, a ciąg wydarzeń związanych z poszukiwaniem Ruby, w niebezpiecznym mafijnym świecie, utwierdza tych dwoje w uczuciach jakie się w nich obudziły.
Iwan za wszelką cenę chce chronić Erin przed dwoma niebezpiecznymi grupami przestępczymi, ścigającymi ją przez lekkomyślne decyzje i posunięcia uzależnionej od narkotyków siostry. Pomagają mu w tym jego rosyjscy przyjaciele równie niebezpieczni jak Iwan.

Czy uda się odnaleźć Ruby?
Czy uda się wyciągnąć ją z narkotykowego bagna?
Czy niebezpieczne gangi zostawią w spokoju Erin ?
Czy uczucia do Iwana mogą przerodzić się w coś stałego ?
Żeby się tego dowiedzieć, musicie sięgnąć po książkę?

Reasumując :
Podoba mi się, że książka jest pisana z perspektyw dwoje głównych bohaterów.
Jak dla mnie wątek uzależnienia jest rozwinięty zbyt drastycznie i obrazowo.
Natomiast za mało jest wątków erotycznych i zbyt długo trzeba na nie czekać.

Erin i Ivan poznają się dość nietypowo, gdyż w momencie prośby o pomoc w uratowaniu siostry. Czy osoby z dwóch różnych światów mogą stworzyć związek?

"Iwan" to pierwsza część cyklu 'Jej rosyjski obrońca', w którym każda książka będzie dotyczyć innego bohatera z kręgu przyjaciół. W pierwszej części poznajemy Ivana, który prowadzi szkołę sztuk walki. Mężczyzna dzięki swojej przeszłości jest również powiązany z pół światkiem i to z tego powodu Erin udaje się do niego z prośbą o pomoc w odnalezieniu siostry.

Według mnie książka jest ciekawa, lecz bardzo krótka, ponieważ ma tylko 127 stron. Czyta się ją bardzo szybko, gdyż akcja tej historii rozgrywa się bardzo szybko oraz przez to, że jest cienka i nim się oglądamy jest już koniec. Emocji w tej opowieści jest mało, bo głównie odczuwamy strach i adrenalinę oraz trochę pociągu seksualnego.
Moim zdaniem powieść ta jest za szybko rozwinięta, przez co brakuje jej kilku elementów, które znajdujemy w innych książkach. Jednak pomysł na tą historie sam w sobie jest ciekawy i widać, że autorka miała zapał do tej historii tylko w pełni go nie wykorzystała.

Podsumowując powyższa książka to idealna odskocznia tylko na jeden wieczór.

Moja ocena: 7/10