Okładka książki - Ja + drzewo

Ja + drzewo


Ocena: 0 (0 głosów)

„Ja+drzewo” to poetycka, przepięknie zilustrowana książka obrazkowa o samotności, migracji i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

 

Dziewczynka, która od niedawna jest w mieście i nikogo nie zna, znajduje na placu zabaw stary pień po ściętym drzewie. Przytula się do niego, opowiada mu o swoim domu, rodzinie, dzieli się z nim radością, smutkiem i tęsknotą. Pień – uważny słuchacz – odwzajemnia się darem życia. „Ja+drzewo” to opowieść o tym, że umiejętność i możliwość dzielenia się swoją historią, uczuciami, przeżyciami, umiejętność słuchania i gotowość do rozumienia drugiej istoty mają moc uzdrawiania. Szczególnie, gdy doświadczamy trudnych sytuacji takich jak migracja czy uchodźstwo. 

 

Wielobarwne, pełne znaczeń ilustracje Anny i Eleny Balbusso to fascynująca przygoda dla wyobraźni, zarówno młodych, jak i dorosłych czytelników i czytelniczek. Każda kolejna rozkładówka tej książki zaskakuje i prowokuje do myślenia. To prawdziwa wizualna uczta.

 

„Urocza – doskonały punkt wyjścia do rozmów z dziećmi o samotności, empatii, uchodźcach i nie tylko” (Kirkus Review)

 

Dla kogo jest ta książka?

 

- dla dzieci w wieku 6+,

- dla rodziców i edukatorów chcących rozmawiać z dziećmi o empatii, nadziei, 

  migracjach i kryzysie uchodźczym,

- dla rodziców i edukatorów poszukujących ciekawych, niesztampowych picture booków, które rozwijają wyobraźnię dziecka,

- dla dorosłych kolekcjonerów sztuki, artbooków i picture booków,

- dla wrażliwych na książkę jako piękny przedmiot,

 

O autorkach:

 

Alexandria Giardino jest autorką książek dla dzieci, eseistką, tłumaczką, założycielką

organizacji Storytime Friends. Napisała m.in. Ode to an Onion oraz The Good Song.

 

Bliźniaczki Anna i Elena Balbusso to wielokrotnie nagradzane włoskie artystki,

które zilustrowały ponad 40 książek, m.in. opublikowaną przez nasze wydawnictwo

Niech Ziemia będzie ci przyjaciółką. Ich twórczość była prezentowana na licznych wystawach i w galeriach na całym świecie, a także została doceniona przez takie organizacje jak Society of Illustrators.

 

Informacje dodatkowe o Ja + drzewo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2025 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367823432
Liczba stron: 32
Tłumaczenie: Tomasz Zymer
Ilustracje:Anna Balbusso , Elena Balbusso

więcej

Kup książkę Ja + drzewo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy