Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Podręcznik ,,Ja i mój świat" został przygotowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i autyzmem, dla których korzystanie z podręczników dla szkół masowych jest zbyt trudne. Publikacja pozwala na systematyczne, zaplanowane wprowadzanie treści edukacyjnych związanych z poznawaniem środowiska społeczno-przyrodniczego. Przy opracowaniu książki uwzględniono potrzeby, możliwości i poziom rozwoju wszystkich uczniów. Odbiorcą jest dziecko, które nie musi posiadać umiejętności czytania.

Duże, realistyczne zdjęcia w książce mają być bodźcem dla ucznia do kształtowania pojęć z danego zakresu i do pracy z krótkim tekstem czytanym przez nauczyciela lub rodzica, wprowadzającym w tematykę. Czytanki są krótkie, proste, dostosowane do poziomu uwagi dziecka rozpoczynającego swoją edukację w placówce. Przygotowane polecenia i pytania do czytanek pomogą nauczycielowi oswoić dziecko z podręcznikiem szkolnym.

Informacje dodatkowe o Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 1. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-03-02
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 1. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka

Dodaj cytat

Młodość Blueberryego. Tom 2
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Młodość Blueberryego. Tom 2

Drugi tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu - Mike'a Blueberry'ego! Album zawiera aż sześć epizodów:...

Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Cd. Angielski dla początkujących i średnio zaawansowanych. Konwersacje na wakacje

Audio kurs z serii Listen Learn do samodzielnej nauki ze słuchu, który szybko i skutecznie przygotowuje do wyjazdu na wakacje. Głównym celem kursu jest...

Fałszywa królowa
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona