Jak być EKO, czyli wiersze o ekologii

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2017-05-25
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788375177527
Liczba stron: 96
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)

"Jak być eko" to idealna książeczka, która pomoże w humorystyczny i ciekawy sposób wytłumaczyć dzieciom wszystkie najważniejsze zagadnienia i pojęcia związane z ekologią.

Dzieci od najmłodszych lat dowiadują się, że należy dbać o dobro Ziemi, naszej planety. Co jednak oznacza ekologia i efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze niełatwo wytłumaczyć. Pomogą w tym wiersze zawarte w "Jak być eko" - w przystępny i zabawny sposób prezentują sposoby ochrony przyrody, dbania o czystość powietrza, wody, wyjaśniają, czym jest GMO, recykling i smog. Opisują, jak pozyskiwać energię, jak segregować śmieci, jak oszczędzać wodę.

Z tej książeczki każde dziecko dowie się, co może zrobić, by samemu chronić Ziemię i jak stać się małym ekologiem!

Twarda oprawa zapewni książce trwałość i bardzo ładnie prezentuje się na półce.

Tagi: Ekologia wiersza dla dzieci dbanie o środowisko zmiany klimatu recykling segregowanie śmieci przyroda

Kup książkę Jak być EKO, czyli wiersze o ekologii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak być EKO, czyli wiersze o ekologii

"Planeta ZIemia jest, jak wiecie,

naszą ojczyzną we Wszechświecie". (s. 4)

I oby była jak najdłużej. Ta książeczka to nietypowy zbiór wierszy. Całość poświęcona jest najważniejszym pojęciom związanym z ekologią, zawartym w 100 wierszach. Są tu wiersze ogólne o ekologii, klimacie, naszej planecie,  powietrzu, wodzie, rolnictwie, energii, recyklingu oraz wiersze rady dla małego ekologa. Dzieci dowiadują się w rymowany sposób, co to są: kwaśne deszcze, pestycydy, freon, ozon, recykling, smog, ekosystem. Każdy dział wyróżniony jest graficznie innym kolorem. Utwory są napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla dziecka, a gdy pojawia się trudny wyraz, to jest on wyjaśniony w przypisie. Teksty uzupełniają kolorowe ilustracje i zdjęcia dopasowane tematycznie do zdjęcia. Na końcu znajduje się Lista oznaczeń ekologicznych.

Ważna książeczka edukacyjna.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy