Jak nie dać sobą manipulować

Kolejny poradnik autorki bestselleru "Jak mniej myśleć".

Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie - takie jak ty. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Na szczęście książka Jak nie dać się zmanipulować pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli.

Manipulacja innymi jest zarówno przerażająca, jak i fascynująca. Może przybrać różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy, po dominację jednej osoby w związku i zbytnia uległość wobec silnego wpływu przyjaciela.

Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki - jednocześnie proste i wyrafinowane - są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który jak wampir wysysa z ciebie pozytywną energię.

Książka Jak nie dać sobą manipulować powstała na podstawie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie twojej niezależności psychicznej. Naucz się rozpoznawać manipulatorów, rozszyfrowywać umysły psychopatyczne i opracowywać strategie, które pomogą ci poradzić sobie w konfrontacjach z nieżyczliwymi ludźmi. Pamiętaj, że twoje zdrowie i komfort psychiczny muszą być na pierwszym miejscu!

Informacje dodatkowe o Jak nie dać sobą manipulować:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Pourquoi trop penser rend manipulable
Tłumaczenie: Krystyna Arustowicz

Tagi: psychologia manipulacja wraźliwość

Kup książkę Jak nie dać sobą manipulować

Jak nie dać sobą manipulować - opinie o książce

Nie dać się sobą manipulować 4/10

Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie – takie jak ty. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Na szczęście książka Jak nie dać się zmanipulować pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli.

Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który jak wampir wysysa z ciebie pozytywną energię.

Książka jak najbardziej potrzebna społeczeństwu ponieważ jesteśmy na każdym kroku manipulowani czy to przez media, pracę czy innych ludzi. Ale niestety ta książka nie wyjaśnia nam tego w zrozumiały i jasny sposób. Książka jest ta napisana w taki sposób że po jej zakończeniu niewiele z tego pamiętałam. Czy polecam tę pozycję. Niekoniecznie, chyba że ktoś lubi taki specyficzny styl pisania, mnie samej nie przypadł do gustu a pozostałe książki autorki przeczytałam tylko dlatego że otrzymałam je na prezent i nie zmieniły mojego zdania do sposobu pisania.

Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

"Jak lepiej myśleć" to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie i analizujących bez końca dotyczących codziennego życia w społeczeństwie....

Jak mniej myśleć
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak mniej myśleć

Za dużo myślę.Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym...