Jak uratować Jolkę?

Kto ocali Jolkę? Czy zostanie uratowana?

Jolka to charyzmatyczna dziewczyna wzbudzająca mieszane uczucia. Bohaterka błądzi, ale uczy się; ignoruje, ale także kocha; przeciwstawia

się, bo jest szlachetna; pragnie znaleźć swoje miejsce w życiu, bo nie pasuje do tego, w którym funkcjonuje. Poznajemy historię Jolki opowiedzianą przez Marynę, jej przyjaciółkę; Filipa, przyjaciela, jego mamę i samą bohaterkę. Jolanta Kowalska jest jedynaczką wychowywaną przez zapracowanych rodziców, samotnym dzieckiem, później nastolatką i kobietą próbującą odnaleźć się w swoim otoczeniu. Dziewczyna jest popularna w szkole i w środowisku małego miasteczka. Zdolna i utalentowana często jednak popadająca w konflikty z rówieśnikami. Nie przysparza jej to przyjaciół. W szkole podstawowej poza grupą małych dzieci z sąsiedztwa, jej jedyną przyjaciółką jest Maryna, którą poznaje w czasie lekcji rytmiki. Obie dziewczyny stają się nierozłączne i wierne dziecięcej przyjaźni przez wiele lat. W szkole średniej Jolka przechodzi okres buntu, używek i atrakcji do popularnego chłopaka, Bolka, otoczona jednocześnie welonem opieki ze strony Filipa. Ale Filip stoi z boku, asystuje Joli, pomaga i usuwa się w cień. To Bolek jest w centrum zainteresowania i to on jest nagradzany.

Już jako dorosła kobieta przeżywa osobisty dramat i decyduje się na wyjazd do Nowego Jorku. Jej nową rutynę przerywa tragedia.

Informacje dodatkowe o Jak uratować Jolkę?:

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Data wydania: 2021-11-04

Tagi: Narrative theme: Love & relationships bóg

Kup książkę Jak uratować Jolkę?

Jak uratować Jolkę? - opinie o książce

Nocne rozmowy
Mariola Słabosz0
Okładka ksiązki - Nocne rozmowy

Mówi się, że miłość jest tym uczuciem, którego pragnie każdy z nas. Dlaczego więc bywa tak, że kiedy ją już znajdziemy, nie potrafimy docenić...