Jak zmieniać

Zapominalstwo. Prokrastynacja. Impulsywność. Lenistwo. Jak to się dzieje, że rujnują one starannie przygotowane plany, uniemożliwiając zmianę nawyków i realizację zamiarów?

Katy Milkman całą swoją karierę poświęciła badaniu zmian behawioralnych. Odkryła, że ponieważ nie można w pełni pozbyć się niepożądanych uwarunkowań i przyzwyczajeń – są one częścią ludzkiej natury! – to zamiast bezskutecznie z nimi walczyć, powinniśmy je przechytrzyć i sprawić, by zaczęły działać na naszą korzyść. Żeby to osiągnąć, potrzebujemy jednak skutecznej strategii. O tym właśnie pasjonująco pisze Milkman w tej przełomowej książce, pełnej intrygujących przykładów i naukowo ugruntowanych sposobów, które poprowadzą cię prosto do celu – do zmiany, jakiej pragniesz dokonać w swoim życiu.

Jak pokazuje Milkman, zmiana przychodzi najłatwiej i najskuteczniej się utrwala, gdy zaczynasz rozumieć, co stoi na twojej drodze do sukcesu – dopiero wówczas możesz dopasować do tej przeszkody strategię działania.

Bazując na własnych badaniach oraz pracach swoich cenionych współpracowników, Milkman w Jak zmieniać w przystępny i barwny sposób prezentuje przydatne strategie identyfikowania i przezwyciężania najczęstszych przeszkód na drodze do pożądanej zmiany.

Informacje dodatkowe o Jak zmieniać:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021-10-29
Kategoria: Poradniki

Tagi: behawiorystyka

Kup książkę Jak zmieniać

Jak zmieniać - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Zmiana... - to właśnie ów proces stanowi dla nas jeden z najważniejszych celów życia, by w ten sposób zmieniać siebie i swoją codzienność na lepszą. Pytanie tylko brzmi - jak skutecznie tego dokonać...? I tu pomocą przychodzi nam niezawodna literatura, a dokładniej rzecz ujmując interesująca książka Katy Milkman pt. "Jak zmieniać. Jak stąd, gdzie jesteś dostać się tam, gdzie chcesz się znaleźć, czyli co nauka mówi o zmianach". Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis.

Lenistwo, nerwowość, brak asertywności, czy też choćby niemożność podejmowania decyzji... - to tylko kilka przykładów naszych codziennych zachowań, które nas ograniczają, męczą i drażnią. I to właśnie m.in. o ich zmianie opowiada ta ciekawa książka, która wyjaśnia krok po kroku to, jak uczynić ważne zmiany w naszym życiu prostymi, możliwymi i co najważniejsze, trwałymi. Na stronach tego poradnika znajdziemy szereg porad, wskazówek i gotowych strategii na to, jak pozbyć się złych nawyków w taki sposób, by mogły one zacząć działać na naszą korzyć, stając się czymś na wzór energetycznego paliwa do działania i dobrych zmian.

Całość książka została podzielona na kilka głównych części, gdzie to mamy intrygujący i świetnie podany wstęp, wyśnienie idei i znaczenia "zmiany" oraz opisane pierwsze kroki - tzw. "czystą kartę". A dalej..., a dalej jest już sama przydatna wiedza i pomoc względem zrozumienia naszych wad i niekorzystnych przyzwyczajeń - m.in. z uleganiem presji innych, lenistwem, odwlekaniem spraw na dalsze kiedyś, itd., na czele. Na końcu mamy dwie ważne kwestie - umiejętność budowania większej pewności siebie oraz określenie tego, czym jest i być powinna trwała zmiana.

Każdy z tych rozdziałów jest ciekawy, opisany w przystępny sposób i imponujący swoją merytorycznością. Czytając o naszych niewłaściwych nawykach i ich zmianach czujemu to, że autorka trafia tu dokładnie w punkt danego problemu, określa precyzyjnie to, co jest złe i co warto wyeliminować, jak i wskazuje na to, co może przerodzić się w nasze dobre cechy, wewnętrzną energię i paliwo do działania. Interesujący jest także sam sposób przekazania tejże wiedzy, gdzie to chociażby każdy rozdział wieńczy swoiste podsumowanie tego, co powinniśmy wynieść z jego lektury w głównej mierze.

Najważniejszym pytaniem pozostaje to, czy książka ta może faktycznie pomóc nam w dokonaniu ważnych zmian w naszym życiu...? W mej ocenie jak najbardziej tak, i to z dwóch względów. Przede wszystkim Katy Milkman dzieli się tu z nami swoją wielką, zawodową wiedzą, podpartą tyleż naukowymi badaniami, co i skuteczną pomocą wielu osobom. To konkret działania, podane wprost wskazówki i słowa, które pozwalają nam uwierzyć w siebie i nasze siły ku dokonaniu zmiany. Po drugie lektura ta umożliwia nam dostrzec to, gdzie i jakie są nasze problemy, których często sami nie chcemy widzieć. A gdy już uda się nam tego dokonać, to droga do zmiany jest o wiele prostszą...

Nie mogę nie docenić także pięknego wydania tej książki, gdzie to mamy m.in. bardzo klimatyczną i jakże pozytywną w swym przesłaniu okładkę, czytelny i przejrzysty układ treści, czy też dobrą jakość papieru. Ktoś powie, że to drobiazgi..., ale to właśnie one decydują w dużej mierze o tym, czy nasza lektura jest przyjemną, ciekawą i zajmującą od pierwszych chwil. Dla mnie taką ona była, niosąc mi tyleż ciekawą porcję wiedzy oraz pomocne wskazówki, jak i też wielką, czytelniczą przyjemność.

Książka Katy Milkman pt. "Jak zmieniać. Jak stąd, gdzie jesteś dostać się tam, gdzie chcesz się znaleźć, czyli co nauka mówi o zmianach", to rzecz ciekawa, świetnie napisana i niosącą autentyczną pomoc w tym, by zmiana nas i naszego życia byłą możliwą, prostą i skuteczną. Myślę, że po tytuł ten może i powinien sięgnąć absolutnie każdy z nas, gdyż wszakże wszyscy zmieniamy się i potrzebujemy nieustannych zmian w naszym życiu. Dlatego też ze swej strony gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto.