Jak zostać artystą

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-04-06
Tytuł oryginału: How to Be an Artist

SZTUKA JEST DLA KAŻDEGO - JERRY SALTZ.

Sztuka ma moc zmieniania naszego życia. Wiele osób od dziecka marzy o tym, by stać się artystą. Jak to osiągnąć? Jeden z najznaczniejszych i najżarliwszych głosów świata sztuki, Jerry Saltz, w książce Jak zostać artystą oferuje praktyczny poradnik osobom z twórczymi aspiracjami.

Jak urzeczywistnić przebłysk natchnienia, nie popadając w zwątpienie? Autor oferuje bezcenny wgląd w cechy dla nich ważne: oryginalność, wytrwałość, zrównoważenie wiedzy i intuicji oraz - najcenniejszą - wiarę w siebie. Tekst pełen jest reguł, podpowiedzi i konstruktywnych wskazówek, dzięki którym każdy artysta in spe wyzwoli uśpioną kreatywność, maksymalnie wykorzysta atuty materiału, będzie potrafił sterować zawodowymi wyzwaniami i - co najważniejsze - będzie czerpał radość z tworzenia.

Piękna, użyteczna książka ilustrowana jest barwnymi dziełami dawnych i współczesnych wizjonerów. Pomoże w realizacji marzeń artystom reprezentującym różne dziedziny sztuki: malarzom, fotografom, pisarzom, aktorom.

Jerry jest zapalonym miłośnikiem każdej dziedziny sztuki i wszystkich artystów. Nie czytaj, zanurz się w jego narracji, wibrującej i klarownej, a wynurzysz się tak pełen optymizmu jak dzisiejszy poranek. - PETER SCHJELDAHL.

Inspiracja płynie z każdej strony nowej książki Jerry'ego Saltza, której tematem jest kreatywność. Jest to książka dla artystów i nie-artystów, dla osób preferujących jasny i konkretny przekaz, dla tych, którzy rozumieją, że praktyczna gawęda kryje mistyczny przekaz. - STEVE MARTIN.

Jak być lepszym artystą? Jerry Saltz ma rację: najlepiej pracować. Ćwiczyć. Popełniać błędy. Niszczyć i ponownie tworzyć. Doskonalić się. Kontynuować. ROZ CHAST.

< Jak zostać artystą - Jerry Saltz zachwycająco trafia w sedno. - CINDY SHERMAN.

Przyjemna i ciekawa lektura dla wszelkiego rodzaju twórców. - w tak prosty i błyskotliwy sposób Autor opisuje relacje artysty ze światem. Czytając tę książkę, pomyślałam, że chyba jestem prawdziwą artystką! - KIM GORDON.

Inspirujący poradnik, jak samemu tworzyć sztukę, prezentować ją światu i radzić sobie z konsekwencjami. Wiele z niego zaczerpnąłem, ciebie także pobudzi. - AUSTIN KLEON.

Kup książkę Jak zostać artystą

Opinie o książce - Jak zostać artystą