Jak zrozumieć kota

Kot - niezwykła osobowość na czterech łapach - bez względu na to, czy jest chodzącym własnymi drogami indywidualistą czy przymilnym mruczącym kanapowcem, może być najlepszym przyjacielem człowieka. Ale by człowiek mógł być najlepszym przyjacielem kota, musi zrozumieć jego psychikę i zachowania.

W książce tej wspomniano o wszystkich ważnych rzeczach, o których zapomnieli autorzy innych publikacji poświęconych kotom. W 164 pytaniach i odpowiedziach opisano, jak radzić sobie z nietypowymi, trudnymi zachowaniami kota w domu, poza nim i w nowych miejscach. Jak pokonać problemy związane z życiem zwierzęcia w grupie? Jak zapobiegać chorobom i postępować w nagłych wypadkach? Co zrobić, by sędziwy kot cieszył się pełnią życia?

Porady, zdjęcia i zabawne ilustracje ułatwią zrozumienie naszego czworonoga.

Informacje dodatkowe o Jak zrozumieć kota:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Agnieszka Chodkowska-Gyurics

Tagi: kot poradnik

Kup książkę Jak zrozumieć kota

Jak zrozumieć kota - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka dzieli się na szczęść rozdziałów: Zrozumieć kota-jego jak rolę pupila, historię oraz rozwój; Zachowania i perypetie w domu; Perypetie i problemy podczas interakcji społecznych; Problemy poza domem; Profilaktyka i leczenie chorób oraz Leciwe koty.
Niniejszy koci poradnik ma nieco inną formę niż te poradniki, które przedstawiałam do tej pory. Tutaj wszystko zostało przedstawione w formie potencjalnych pytań i odpowiedzi. W sumie ta forma też jest dość ciekawa, bo niejednokrotnie w książce znalazłam pytania, które sama sobie zadawałam. Dzięki temu można uzyskać konkretną odpowiedz na dane pytanie a to sprawia, że nie musimy szukać ich w czeluściach Internetu. Dużo miejsca w książce znajdują kwestie z zakresu behawiorystki czyli dziedziny, która mnie szalenie interesuje. Pewnie nie tylko mnie, bo przecież wiele osób chciałby wiedzieć co tak naprawdę myśli kot ( i nie tylko kot).
Sama książka napisana został zrozumiałym dla laika językiem a w związku z czym nie trzeba się głowić nad rozszyfrowaniem poszczególnych odpowiedzi. Moim zdaniem to wielki plus tej książki. Bez zbędnej terminologii, która mogła by sprawić, że będziemy się przy niej nudzić. Bez ,,mędrkowania''. Prosto i przejrzyście- oto dewiza tej książki.
Z pewnością nie raz i nie dwa wrócę do tej książki, bo autorki w sposób kompetentny podpowiadają co należy robić gdy wystąpi jakiś problem z naszym podopiecznym. Oczywiście autorki biorą wszystko ,,na zdrową głowę'' i nie każą z każdą bzdurą biec do lekarza jak to czasami podpowiada nam Internet. W końcu nie sztuką jest co chwilę okupować gabinety weterynaryjne i na darmo stresować naszych pupili, prawda ?