Jaką kapibarą jesteś?

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Kapibara to uroczy zwierzak, który zachwycił świat swoim niezmąconym spokojem i wyluzowanym podejściem do życia. Wszyscy chcielibyśmy być jak kapibara, nawet jeśli nie potrafimy się do tego przyznać. Prawda jest taka, że w każdym z nas drzemie mała kapibara, która ujawnia się w określonych okolicznościach. Ten krótki przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jakim typem kapibary jesteś i jakie kapibary żyją w Twoim otoczeniu.

Kapibara spryciara, kapibara szczęściara, kapibara bałaganiara, kapibara jesieniara, kapibara influensiara, słodziara i wiele, wiele innych... Spróbuj odnaleźć siebie w tym pięknym, zwariowanym stadzie! Czy jesteś kapibarą essobarą? A może bardziej nieogarą? Dowcipnym opisom towarzyszą odjechane ilustracje - idealnie oddające wyjątkowość tych milusich gryzoni i charaktery opisywanych typów.

Kapibara to najpopularniejszy zwierz internetowy - królowa memów, ukochana Instagrama, gwiazda Tik Toka. Uwielbiana przez młodych i starych. Książka będzie idealnym prezentem dla każdego, kto choć na chwilę dał się porwać szałowi na kapibary. Jak mawiają virale: ,,Jak możesz spokojnie spać, nie wiedząc, jaką kapibarą jesteś?"

Informacje dodatkowe o Jaką kapibarą jesteś?:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Inne
ISBN: 9788382655964
Liczba stron: 64

więcej

Kup książkę Jaką kapibarą jesteś?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jaką kapibarą jesteś? - opinie o książce

Kim jesteśmy i jak postrzegają nas inni wcale nie musi być takie oczywiste. Nasze zachowania mogą być różnie odbierane i tak naprawdę tylko my możemy udowodnić czym kierujemy się w życiu, a to może czasem ułatwić kontakt z otoczeniem. Jednakże należy pamiętać, że warto być sobą, bo gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to świat byłby nudny.

 
Treść

 
W książce spotykamy różne kapibary, które wyróżniają się konkretnymi zachowaniami, od których mają swoje nazwy. Są to m.in.: kapibara zodiakara, kapibara impreziara, kapibara kajakara, kapibara talenciara itd. Samo zwierzę zostało do tego wybrane, dlatego że jest bardzo sympatyczne i ostatnimi czasy jest bardzo popularne w mediach społecznościowych. Każda została przedstawiona na wesoło, a opis może pasować do wielu z nas, jeśli lubimy robić daną rzecz tak jak one. W przypadku niektórych kapibar zostały wytyczone jasne granice sugerujące do jakiego momentu dane zachowanie jest zdrowe i nie niesie, jakichś przykrych konsekwencji. Jakie typy kapibar zostały przedstawione? Czy rzeczywiście pasują one do prawdziwych dzieci? O tym w książce „Jaką kapibarą jesteś?” autorstwa Eweliny Angielczyk.

 
Aspekt wychowawczy

 
Książka ta, to nie tylko doskonała zabawa dla dziecka, ale także możliwość zdobycia elementarnej wiedzy dotyczącej zachowań. Sam przerabiałem pozycję z wychowankami w pracy i dzieci podczas czytania tekstu i oglądania ilustracji dowiadywały się, co je tak naprawdę wyróżnia oraz co ewentualnie czasem warto byłoby zmienić, jak w przypadku kapibary bałaganiary. Dzięki tym krótkim historyjkom każdy mógł podzielić się swoimi zainteresowaniami lub przyznać do tego jak się na co dzień zachowuje. W moim przypadku na pewno pasuje do mnie: kapibara kociara, książkara, influensiara itd. Myślę, że w większym lub mniejszym stopniu można przypasować do siebie większość zaprezentowanych typów, ale też nie w każdym przypadku tak jest. Lektura może okazać się pomocna w zrozumieniu przez dziecko, w czym jest tak naprawdę mocne, a także może dotrzeć do niego, że każdy powinien być inny i czymś się wyróżniać, bo zawsze można znaleźć w tym coś wyjątkowego i pozytywnego.

 
Podsumowanie

 
Książkę czytało mi się z przyjemnością i uśmiechem na ustach, gdy widziałem pomysłowe nazwy dla danych kapibar. Znajdziemy w niej po wewnętrznej stronie okładki labirynt, który musi pokonać kapibara w celu zdobycia jedzenia. Do każdej opowieści zostały dołączone odpowiednie ilustracje autorstwa Marty Ludwiszewskiej, które zdecydowanie cieszą oko i sprawiają, iż pozycja staje się bardziej atrakcyjna dla młodego czytelnika. Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok i jest doskonała próbką tego, jak wyglądają grafiki w środku. Gorąco polecam książkę wszystkim dzieciom, gdyż tekst mogą przeczytać rodzice lub opiekunowie, a już same obrazki zaciekawią małych odbiorców, natomiast starsze dzieci mogą zainspirować się niektórymi kapibarami i rozwijać swoje talenty dzięki tej wesołej lekturze.

 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Must Read.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kapibary królują w internetowej przestrzeni. Za sprawą niezwykle łagodnego usposobienia, zupełnie nieidącego w parze z gabarytami, zyskały sympatię użytkowników mediów społecznościowych w wielu krajach.   Możemy spotkać je w wirtualnym świecie, za sprawą memów czy zabawnych filmików, a od niedawna coraz częściej także w książkach.   Jedną z takich publikacji jest nowość pt. ,,Jaką kapibarą jesteś?", z tekstem Eweliny Angielczyk oraz zabawnymi ilustracjami, za którymi stoi Marta Ludwiszewska.   Autorka przedstawia czytelnikom 21 różnych spojrzeń na ludzką naturę. Pełna charakterystycznego dla kapibar luzu treść rozbawi Was do łez.  Masz ochotę sprawdzić jaką kapibarą jesteś? Zieloną klimaciarą, której dobro naszej planety najbardziej leży na sercu? Może impreziarą ceniącą zabawę, dresiarą kochającą swobodny styl, albo jesieniarą tulącą z czułością puchaty, mięciutki kocyk? Daj się porwać dowcipnym opisom i tętniącym kolorem ilustracjom! Ta książka doskonale poprawia humor, a w przeciwieństwie do czekolady ma nie ma kalorii ? Polecam - niezależnie od wieku!

Link do opinii

Kapibara, największy gryzoń na ziemi osiągający imponujące 60 cm, niekwestionowana królowa internetu i nietuzinkowa gwiazda tik toka, w ostatnim czasie z łatwością zdobyła serca użytkowników sieci, a teraz również papierowych stron, z przytupem wkraczając na literacką scenę dzięki najnowszej książce Eweliny Angielczyk.

 

"Jaką kapibarą jesteś?" to napisany z lekkim przymrużeniem oka przewodnik po różnych typach osobowości. Autorka w zabawny sposób personifikuje kapibarę przypisując jej charakterystyczne cechy poszczególnych stylów życia. W 21 zabawnych charakterystykach odkryjemy m.in. kapibarę zodiakarę, kapibarę nieogarę, kapibarę rośliniarę, kapibarę pedanciarę oraz kapibarę kociarę. 

 

Kolorowe i niebanalne ilustracje Marty Ludwiszewskiej dodają kolorytu i sprawiają, że lektura staje się jeszcze przyjemniejsza. Kapibara w dresie i okularach thug life w otoczeniu gołębi z łańcuchami na szyi wywoła uśmiech na twarzy największego ponuraka.

 

Książka pełna jest pozytywnego podejścia do życia, napisana po to, by bawić i poprawiać nastrój. Popularna kapibara staje się inspiracją do refleksji nad ludzkimi osobowościami. 

Kreatywne podejście autorki pozwala lepiej zrozumieć różnorodność ludzkich osobowości, poznać siebie i ludzi z naszego otoczenia odnajdując w każdym cząstkę viralowego zwierzaka, ktory podbił serca na całym świecie.

 

"Jaką Kapibarą Jesteś?" to spotkanie z zabawnym, odrobinę szalonym, kapibarzym światem, który nie tylko bawi, ale także pozwala spojrzeć na siebie i życie z przymrużeniem oka. 

To książka dla każdego, kto chce odrobinę oderwać się od codzienności i przekonać się z jaką kapibarą ma najwięcej wspólnego.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy