Jan Kaczkowski. Biografia

Biografia ,,Johnny'ego". Księdza, który kochał ludzi

Kochany przez całą Polskę. Chętnie opowiadał o swoich mocnych doświadczeniach, walce z rakiem i założonym przez siebie hospicjum. Ale czy wiemy, jak inspirujące jest jego życie jako całość? Przyjęcie do seminarium pomimo ciężkiej wady wzroku, rozpacz po przybyciu do Pucka, skomplikowane relacje z ,,synkami" oraz kulisy konfliktu z arcybiskupem - te fakty składają się na historię Jana Kaczkowskiego w równym stopniu, co rola ,,onkocelebryty".

Pełnił duchową misję w taki sposób, że jego książki oraz publiczne wypowiedzi wspierały i nadal wspierają wszystkich cierpiących. Kilka lat po śmierci ,,Johnny'ego", jak był nazywany przez znajomych, jego losy niezmiennie podbijają serca czytelników - i widzów. Stał się postacią działającą na wyobraźnię: w filmie biograficznym tytułową postać kreuje wielokrotnie nagradzany aktor Dawid Ogrodnik, a partnerują mu Piotr Trojan czy Anna Dymna.

Nowe wydanie biografii wzbogacają dwie kluczowe rozmowy: z ojcem księdza (przeprowadzona już po śmierci Jana) oraz z nim samym - ta, po której zyskał sławę w całej Polsce. Wykorzystał ją, by pomagać innym.

Był taki facet, trochę dziwaczny, słabo widział, ale potrafił mówić zrozumiale, kochał ludzi i chciał zrobić coś dobrego. Proszę was, abyście o nim nie zapominali.

Józef Kaczkowski, ojciec ks. Jana

Ks. dr Jan Kaczkowski, ks. Jan, po prostu Johnny. Zniknął, ale pozostawił dużo, w tym najpiękniejsze wspomnienia. Śmiechy, rozmowy, poważne tematy. Ważne dokonania. Wyjątkowy od samego początku. Nie tylko dla mnie.

Magdalena Sekuła, siostra ks. Jana

Przemysław Wilczyński - dziennikarz ,,Tygodnika Powszechnego". Otrzymał wiele wyróżnień, . Nagrodę im. Barbary N. Łopieńskiej i nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współautor książki Broad Peak. Niebo i piekło opisującej kulisy tragicznej wysokogórskiej wyprawy. Po publikacji jego rozmowy z księdzem Janem w 2012 roku rozpoczęła się ta historia.

Informacje dodatkowe o Jan Kaczkowski. Biografia :

Kup książkę Jan Kaczkowski. Biografia

Dwadzieścia lat ciszy
Przemysław Wilczyński0
Okładka ksiązki - Dwadzieścia lat ciszy

Bogna od dwudziestu lat poszukuje córki, którą ostatni raz widziano wsiadającą do czarnej furgonetki. W ten sam sposób znika Igor...

Malarz obłędu
Przemysław Wilczyński0
Okładka ksiązki - Malarz obłędu

Wnikliwe studium manipulacji, która doprowadza do obłędu... Znakomity nowy polski kryminał. Intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła oraz charyzmatyczne...