Jeden dzień w grudniu

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2018-11-14
Tytuł oryginału: One Day in December
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak

Jeden dzień w grudniu – opis wydawcy:

To klasyczna opowieść o miłości, której akcja rozgrywa się w ciągu 10 kolejnych świąt Bożego Narodzenia, powieściowy odpowiednik filmowych hitów: „To właśnie miłość” i „Dziennika Bridget Jones”.

Laura nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – oczywiście do chwili, gdy nie zakochuje się w chłopaku, którego pewnego grudniowego dnia widzi na przystanku przez szybę zatłoczonego autobusu. Odnalezienie go to jedno z jej noworocznych postanowień. Po roku nieśmiałych poszukiwań spotyka go znowu, na świątecznym przyjęciu swojej najlepszej przyjaciółki Sary, która przedstawia go Laurze jako nową miłość swojego życia…

Książka dla kobiet kochających życie, Jojo Moyes i Nicholasa Sparksa.

Kup książkę Jeden dzień w grudniu

Opinie o książce - Jeden dzień w grudniu

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka o miłości od pierwszego wejrzenia... Jack i Laurie przez przypadek mijają się na przystanku. Ten moment sprawia, że nie mogą przestać o sobie myśleć. Po roku spotykają się na przyjęciu, gdzie przyjaciółka Laurie przedstawia Jacka jako swoją miłość życia... Nie mogą być razem i są tego świadomi. Każde z nich ma swoje życie i tego się trzymają... do czasu... ————————————-
Bałam się, że będzie to historia o świątecznej miłości i trochę słabo będzie czytać ją w marcu ⛄ Na szczęście nie. Spokojnie można ją czytać o każdej porze roku. Historia mi się podobała i na lekkie czytanie warto po nią sięgnąć. Główna bohaterka na szczęście nie była lekkomyślna jak w większości romantycznych historii. Myślała rozsądnie i dlatego akcja trwa aż 10 lat 🙈 Polecam zdecydowanie.

Avatar użytkownika - archer81
archer81
Przeczytane:2019-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zdecydowanie lubię sięgać po powieści obyczajowe. Myślę, że przyjemniej się je czyta aniżeli horrory, thrillery czy fantastykę. Po książkę Josie Silver „Jeden dzień w grudniu” sięgnęłam z czystej ciekawości. Kusiła mnie na stole nowości. Kręciłam się koło niej, bo przyciągała mnie jej okładka. Przeczytałam opis „Powieściowy odpowiednik filmowych hitów To właśnie miłość i Dziennik Bridget Jones” i już wiedziałam, że ta książka jest właśnie dla mnie.
Pewnego grudniowego dnia, Laurie wracając autobusem do domu, na jednym z przystanków dostrzega pewnego chłopaka. Wymieniają spojrzenia i dziewczyna nie może przestać o nim myśleć. Przez cały kolejny rok próbuje go odnaleźć. Aż pewnego dnia staje na jej progu, okazując się facetem jej najlepszej przyjaciółki. Laurie wie, że powinna o nim zapomnieć. Niestety nie jest to takie proste, w szczególności, gdy mieszka się z przyjaciółką a jej facet jest nieodłącznym elementem codzienności. Wszystko zmienia się gdy Sarah się wyprowadza a Laurie wylatuje do Tajlandi. Tam poznaje Oscara. Czy związek z Oscarem okaże się plasterkiem na zauroczenie mężczyzną z przystanku? A może przeznaczenie wygra, bo przecież z nim się nie walczy?
Chyba bardzo dawno żadna książka nie doprowadziła mnie do łez. Tak, dobrze czytacie. Było kilka takich sytuacji, że literki rozmywały mi się i musiałam odkładać książkę by się uspokoić i wysiąkać zapchany nos i wytrzeć załzawione oczka.
Wielkim plusem tej powieści jest to, że wiele momentów historii poznajemy z punktu widzenia Laurie oraz Jack’a tajemniczego mężczyzny z przystanku. Poza tym jest ona napisana gładko, nie jest przesłodzona. I mimo,  iż takiego zakończenia możemy się spodziewać, to niesamowite jest to jak bardzo zmieniają się przez ten czas bohaterowie. Jak dojrzewają do podejmowanych decyzji. I nie zgadzam się z opisem, jakoby akcja powieści rozgrywała się podczas dziesięciu kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Owszem, bohaterów poznajemy przez kolejne dziesięć lat, ale tylko w ciągu kilku wybranych dni w roku.
To książka nie tylko o zauroczeniu od pierwszego wejrzenia. To także książka o prawdziwej przyjaźni. O przyjaźni, która mimo kłód rzucanych pod nogi jest w stanie przetrwać największą burzę z piorunami. A także o tym, że z przeznaczeniem nie wygramy. Bo ono ma większą siłę rażenia niż nam się wydaje.
„Jeden dzień w grudniu” to świetna lektura, dla tych którym podobała się powieść „Love, Rosie”. Nie wiem dlaczego, ktoś porównał ją do „Bridget Jones”. Może sugerowano się tym, że historia toczy się wybranymi dniami w roku, opowiadana jest w pierwszej osobie głównej bohaterki, która co roku robi postanowienia noworoczne.
Jeśli poszukujecie książki, która pozwoli wam oderwać się od codzienności, wzruszyć a czasem pośmiać, to „Jeden dzień w grudniu” nadaje się do tego idealnie. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby ktoś ją sfilmował. Polecam bez dwóch zdań. Nie zawiedziecie się. Wręcz przeciwnie, będzie mi dziękować za to, że Wam ją poleciłam.

Avatar użytkownika - seven7books
seven7books
Przeczytane:2019-04-09, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2019-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Kolejna książka o miłości...

chyba zaraz dostanę mdłości

magiczna okładka, idealna na święta

opowieść tajemna na kartkach zaklęta...

Czytam pierwsze strony, bardzo ciekawa..

i dosłownie zaraz jasna jest sprawa..

już znam zakończenie, łączę wątki

a tak bardzo podobały mi się początki..

Książka się wlecze, jak szynobus do Nysy

już lepiej książkę porzucić i ruszyć na Rysy :D

Książka nudna, jak flaki z olejem

już lepiej śpiewać w kółko szumią knieje.. :P

Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2019-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019 roku,

Czyta się lekko i szybko. Ot, taka sobie przewidywalna historia miłosna.

Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz