Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki

Alberto Angela oprowadza czytelników po antycznym Rzymie, opowiadając o codziennym życiu jego mieszkańców. Zwiedzamy Wieczne Miasto w zwykły dzień w 115 roku, za panowania cesarza Trajana, w czasach największej potęgi Imperium Rzymskiego. Wędrówka trwa, godzina po godzinie, od wczesnego ranka do północy.
Spacerujemy zatłoczonymi ulicami, zaglądamy do warsztatów rzemieślniczych, księgarń i łaźni, na Forum Romanum, do amfiteatru i na targ niewolników. Autor otwiera przed nami drzwi zarówno do rezydencji najbogatszych obywateli, jak i do wielopiętrowych bloków, w których żyli ludzie średniozamożni i ubodzy. Dowiadujemy się, jak mieszkali, w co się ubierali, co jedli, jak wyglądały ich codzienne zabiegi higieniczne, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. Przyglądamy się relacjom społecznym, sprawowaniu kultów religijnych, rozrywkom.

Informacje dodatkowe o Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 2018-11-07
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-07-03439-3
Tytuł oryginału: Una giornata nell’antica Roma. Vita quotidiana, segreti e curiosità
Tłumaczenie: Alina Pawłowska-Zampino

Kup książkę Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki

Pompeje. Trzy ostatnie dni
Alberto Angela0
Okładka ksiązki - Pompeje. Trzy ostatnie dni

23 października 79 roku n.e. pewna wytworna arystokratka z Herkulanum organizuje bankiet. Wśród przybyłych gości jest wpływowy trybun, sławna aktorka,...

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę
Alberto Angela 0
Okładka ksiązki -  Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

W swojej najnowszej książce Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta...