Okładka książki - Jeden wieczór w Paradise

Jeden wieczór w Paradise

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379452897
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (8 głosów)

Marianna już dawno przestała być szczęśliwa z  mężem, jednak nie zamierza w swoim życiu niczego zmieniać. Dla dobra rodziny oraz dzieci rezygnuje z własnych potrzeb i pragnień. Jeszcze do niedawna próbowała odnaleźć nić porozumienia z Pawłem, lecz nie widząc rezultatów swoich starań, postanowiła biernie przyglądać się z boku własnemu życiu. Jednak kiedy na horyzoncie pojawia się mężczyzna z przeszłości, o którym Marianna tak naprawdę nigdy nie zapomniała, kobieta postanawia postawić na szali swoje dotychczasowe życie i pomyśleć choć przez chwilę tylko o sobie. Wierność, uczciwość i zdrada nabiorą całkiem nowego znaczenia. Czy warto walczyć o związek za wszelką cenę?

 Jeden wieczór w Paradise to słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu do prawdy. Wzrusza i bawi do łez. Marianna musi stracić naprawdę wiele, aby w końcu dostrzec własne błędy i móc je naprawić. Tylko czy nie będzie już na to za późno?

Kup książkę Jeden wieczór w Paradise

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-06-23, Przeczytałam,
Paradise to raj, do którego na krótki czas trafia zmęczona życiem trzydziestosześcioletnia Marianna. Mańka pracuje od dziesięciu lat jako nauczycielka nauczania początkowego i spełnia się w swoim zawodzie, ale co wakacje musi podładować baterie, by nie paść z wyczerpania. W domu czeka na nią zbuntowania piętnastolatka i pięcioletni synek, jak to dziecko wymagający stałej uwagi. Jest też w tle małżonek, który od dłuższego czasu traktuje Mariannę jak powietrze. Łączą ich w zasadzie już tylko obowiązki domowe.   Wszystko zmienia się, gdy wracając ze spotkania z przyjaciółką, Mańka uderza samochodem w stojący przed nią na światłach pojazd. Jakież jest jej zdziwienie, gdy z auta wysiada niespełniona miłość z czasów maturalnych – Konrad. Kilka tygodni później spotykają się znowu w klubie Paradise, gdzie bohaterka wybiera się wraz z przyjaciółką. Czy można tak po prostu wrócić do dawnych uczuć? Czy zdrada małżeńska to coś, na co będzie stać ułożoną nauczycielkę? Okazuje się, że wcale nie tak trudno wysupłać z codziennych obowiązków chwilę czasu dla kochanka. Szczególnie, że seks z nim daje prawdziwe spełnienie, którego tak bardzo kobiecie brakowało przez piętnaście lat małżeństwa. Gdy mąż dowie się o zdradzie, ich życie zmieni się całkowicie. Uporządkowane dotąd współistnienie zmieni się w chaos. Do tego dojdą problemy ze zbuntowaną córką ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Jeden wieczór w Paradise

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Rutyna, codzienność, nuda, niezrozumienie, wystudzone uczucia... Tak często wkradają się do związku. Jak im zaradzić, czy jest na nie jakaś recepta? Wydawać by się mogło, że niegdyś ludzie bardziej dbali o związek, małżeństwo. Nawet jak coś się w nim psuło, robiło się wszystko, aby to naprawić, zawalczyć. Nawet rodzina pomagała. Teraz gdy nawet z zupełnie błahych powodów następują nieporozumienia, po prostu rozstajemy się. "Teraz nikt nie próbuje naprawiać tego, co się zepsuło, bo przecież zawsze można kupić coś nowszego, bardziej modnego."To, co zauważyłam od pierwszych stron, to to, że autorka jest bardzo dobrym obserwatorem otaczającego nas świata i ludzkich zachowań. Dlatego nie bez powodu stworzyła barwnych, różnorodnych i plastycznych bohaterów, którzy wzbudzają spore emocje. Poddaje ich licznym problemom, rozterkom i uczuciom, które przecież i nam nie są obce, dzięki czemu bez problemu możemy się z nimi identyfikować. Poznajemy 36-letnią Mariannę, nauczycielkę nauczania początkowego, która ma ustabilizowane życie domowe i rodzinne - jest matką dwójki dzieci oraz żoną Pawła. Kobieta jednak już od dawna nie czuje się szczęśliwa, bowiem w jej życie wdziera się frustracja i spore wątpliwości. Pewnego dnia wychodzi z przyjaciółką do klubu "Paradise", w którym spotyka swoją dawną miłość - Konrada. Ulega magii chwili, zatracając się w nowym uczuciu ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - jasmin79
jasmin79
Przeczytane:2016-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Marianna wiedzie dość uporządkowane życie. Mąż, dwoje dzieci, praca. Może nie do końca wymarzona, ale jest. I przyjaciółka, której można powierzyć nawet najskrytsze sekrety bez obawy, że zostanie się potępionym. Wbrew stwarzanym przez Mariannę pozorom nie jest ona szczęśliwa ze swoim mężem. Stwarza tylko takie wrażenie, żeby dzieci nie cierpiały. Dlatego tak łatwo jej uciec od codziennego życia. Pewnego dnia Marianna spotyka miłość z lat młodości. Traci dla niego głowę. Przestaje się pilnować, wykrada przeznaczone dla rodziny wolne chwile. Do czego to doprowadzi? Przekonajcie się sami i koniecznie przeczytajcie. Bardzo chciałam przeczytać tę książkę gdyż jest ona debiutem literackim naszej blogowej koleżanki Magdaleny Majcher. Chciałam zobaczyć jak jej się to udało. I powiem Wam, że nie zawiodłam się. Książka ,,Jeden wieczór w Paradise" jest świetna, jakbym mogła użyć tego słowa napisałabym, że z.... Przeczytałam ją jednym tchem. Napisana jest jasno i przejrzyście. Bardzo podobały mi się te zobrazowane smsy. Lubię takie ,,zagrania". A teraz ,,do brzegu" jak mówi mój syn. Fabuła książki nie jest żadną nowością. Jednak ma w sobie to coś, co ją wyróżnia. Można w niej wychwycić prawdziwe smaczki, które nadają książce pazur. ,,Jeden wieczór w Paradise" to książka o zdradzie, ale także o zagubieniu i samotności we dwoje. O strachu przed tym, że tajemnica się wyda, ale także przed chorobą i tym, że w najtrudniejszych chwilach nie znajdzie się w nikim oparcia. O zaślepieniu namiętnością, o niedojrzałości emocjonalnej. O potrzebie silnego poczucia własnej wartości, o ułudzie i krótkotrwałym szczęściu kosztem innych. Magdalena Majcher napisała książkę, która przestrzega i uczy. Pokazuje, jakie błędy można popełnić będąc tak bardzo zaślepioną i omamioną. Jak wiele można stracić przez chwilę przyjemności. Jak złudne jest szczęście budowane na czyjejś krzywdzie. Ale pokazuje nam też, że nie należy się poddawać, że trzeba walczyć, aby osiągnąć swój cel. Zmusza do refleksji nad tym czy warto? Autorka w swojej książce zwraca uwagę na bardzo ważną sprawę. A mianowicie na chorobę, z którą boryka się coraz więcej kobiet - raka piersi. Mam nadzieję, że dzięki temu, że kobiety przeczytają tę książkę będą się częściej badać. Mam taką nadzieję. Z całego serca zachęcam do przeczytania tej książki. Jest bardzo estetycznie wydana. Jeśli chodzi o treść też na pewno się nie zawiedziecie. W mojej głowie pozostała ona na długo, mimo, iż często irytowało mnie zachowanie głównej bohaterki. Świetny debiut - brawo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam, Przeczytane,
Mańka miała wszystko: wymarzoną pracę, dwoje wspaniałych dzieci i męża, z którym mogłaby obchodzić kryształową rocznicę ślubu. A jednak czegoś w tej pozornie spójnej całości zabrakło. Proza życia spowodowała, że naszej bohaterce coraz trudniej było mierzyć się z rzeczywistością, a bunt jej nastoletniej córki i odrzucenie ze strony męża przelały czarę goryczy. Marianna postanowiła zrobić coś tylko "dla siebie". To postanowienie doprowadziło ją wprost do Paradise, tytułowego klubu, w którym postawiła wszystko na jedną kartę. Jak potoczyły się jej dalsze losy? Przekonacie się w trakcie lektury debiutanckiej powieści Magdaleny Majcher pt.: "Jeden wieczór w Paradise". Ważną rolę w opowieści o losach Mańki odgrywają przypadkowe wydarzenia. Najpierw niespodziewana kolizja samochodowa, potem wieczór Paradise, a na deser mały, ledwie wyczuwalny guzek na piersi naszej bohaterki. Wspomniane wątki to punkty zwrotne w życiu Marianny, które obligują ją do szeroko pojętych zmian. Tylko czy uda jej się z dnia na dzień zmienić cały swój dotychczasowy świat? Podczas lektury przygód Marianny stale towarzyszyło mi pytanie: co by było gdyby? W mojej głowie powstawały alternatywne epizody z życia głównej bohaterki, które jeszcze bardziej zachęcały mnie do śledzenia losów Mańki i jej bliskich. "Jeden wieczór w Paradise" zaabsorbował mnie do tego stopnia, że spędziłam całe popołudnie u boku naszej nauczycielki, jej przyjaciółki Natalii i tajemniczego Konrada Morawskiego, który z pewnością skradnie serce wielu czytelniczek. Godziny spędzone w tym powieściowym świecie były dla mnie prawdziwą czytelniczą przyjemnością. Z reguły unikam powieści o kobietach i dla kobiet, za to z wielką ciekawością obserwuję debiuty młodych twórców, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku wydawniczym. Wśród ich opublikowanych pierwocin, szukam książek, które traktują o współczesnych problemach społecznych, przez co na dłużej zapadają w pamięć i pobudzają czytelników do refleksji. Taki jest "Jeden wieczór w Paradise". Typowa historia znudzonej codzienną powtarzalnością kobiety to jedynie przyczynek do ogólnej refleksji nad kondycją współczesnych trzydziestolatek i ich świadomością własnego ciała. Magdalena Majcher poprzez swoją książkę chce zwrócić nam uwagę na to, że powinniśmy stale dbać o swój organizm, a za sprawą jednego z epizodów w życiu głównej bohaterki, zachęca kobiety do regularnego badania piersi. Jej debiut to nie tylko przyjemna, ale również bardzo pouczająca lektura, którą serdecznie polecam kobietom w każdym wieku. Wszystkich zainteresowanych samą Magdaleną Majcher, odsyłam do bloga książkowego prowadzonego przez autorkę: przeglad-czytelniczy.blogspot.com, dzięki któremu możecie poznać naszą debiutantkę od nieco innej, choć nadal pisarskiej strony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2016-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Teraz nikt nie próbuje naprawiać tego, co się zepsuło, bo przecież zawsze można kupić coś nowszego, bardziej modnego". Scenariusze naszego życia są powtarzalne, bowiem podobno wszystko już było. Nie dziwi mnie więc fakt, że książki, które czytam, w szczególności te pochodzące z nurtu literatury obyczajowej, nie zaskakują mnie niczym nowym w temacie poruszanych problemów. Moje oczekiwania oscylują wówczas wokół sprawnie opowiedzianej historii, która skłoni mnie chociażby do chwilowej refleksji. W przypadku tej książki w dużej mierze się to właśnie udało. Magdalena Majcher to znana blogerka książkowa, prowadząca swoją stronę pod nazwą "Przegląd czytelniczy". Na co dzień, autorka pracuje jako copywriter, publikuje swoje opowiadania w kobiecej prasie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów, kochająca Bałtyk. "Jeden wieczór w Paradise" to jej debiut literacki. Trzydziestosześcioletnia Marianna, nauczycielka nauczania początkowego wiedzie ustabilizowane życie domowe - jest matką dwójki dzieci - piętnastoletniej Ani oraz pięcioletniego Mateusza - oraz żoną Pawła. Marianna jednak już od dawna nie czuję się szczęśliwa, bowiem w jej życiu wiedzie prym frustracja oraz spore wątpliwości. Gdy pewnego dnia postanawia wyjść z przyjaciółką do popularnego klubu "Paradise", wszystko ulega zmianie, gdyż spotyka tam swoją dawną miłość - pociągającego Konrada. Po tym jednym wieczorze, niespodziewanie rusza lawina zaskakujących wydarzeń. Nie zliczę już, ile razy czytałam powieści nawiązujące w swojej fabule do wierności małżeńskiej i pokus, jakie czyhają na każdego z nas. Temat ten został już wielokrotnie rozłożony na czynniki pierwsze przez różnej maści autorów, a ja nadal z chęcią go zgłębiam, czytając literaturę obyczajową. Rozczaruje się więc ten, kto będzie myślał, iż debiut Magdaleny Majcher jest książką odkrywczą, bo takową nie jest. Wszystko bowiem co, znalazłam w tej powieści, w zasadzie już było - zdrada małżeńska, wyrzuty sumienia, niezrozumienie drugiej połówki, wstyd i nawet choroba. Nie zmienia to jednakowoż faktu, iż powieść tę czytało mi się w ekspresowym tempie ze względu na jej dość duży realizm sytuacyjny, jaki niewątpliwie występuje w płaszczyźnie fabularnej. Mam silne przekonanie, że historia Marianny i jej rozpadającego się małżeństwa, przełożona na rzeczywistość, mogłaby dotyczyć dość dużej populacji współczesnych kobiet. Autorka poprzez skomplikowaną sytuację głównej bohaterki, uświadamia i jednocześnie przestrzega przed uleganiem chwilowym pokusom, mającym dalekosiężne konsekwencje. To ważne, że fabuła tego debiutu zawiera widoczne przesłanie, które być może skłoni niektóre czytelniczki do zastanowienia się nad własnym zachowaniem i ceną, jaką możemy ponieść za ulotne chwile uniesienia. Każdego z nas dopada bowiem w małżeństwie rutyna, ciche dni i niezrozumienie drugiej osoby. Takie kryzysy jednak mogą przerodzić się w coś o wiele gorszego - w obranie kierunku, z którego nie ma już odwrotu, o czym przekonuje nas właśnie autorka. Taka gorzka pigułka, jaką niewątpliwie serwuje Magdalena Majcher, daje do myślenia, pomimo swojej wtórności i przewidywalności. W powieści ogromnie poruszył mnie wątek odnajdywania się małych dzieci w sytuacji, gdy rozstają się ich ukochani rodzice. Na przykładzie młodszego syna Marianny i jego reakcji na tę całą skomplikowaną sytuację, autorka przedstawiła w dość wymowny sposób prawdę o tym, że niestety przy rozstaniu rodziców, zawsze cierpią na tym najbardziej dzieci. Wątek ten, z premedytacją tak widocznie nakreślony, wzbudził we mnie wiele emocji. Okładka "Jednego wieczoru w Paradise" rzuca się w oczy i dobrze, dzięki temu bowiem większa część czytelników zwróci na tę powieść uwagę. Jej wymowny tytuł, nieco metaforyczny, gdyż jak się okazuje za chwilowy pobyt głównej bohaterki w raju, musi ona ponieść wysoką cenę, doskonale odzwierciedla przesłanie tej historii. Nie jest to lektura łatwa i przyjemna, ale pomimo swojej przewidywalności, warta przeczytania. "Jeden wieczór w Paradise i jej życie przybrało nieoczekiwany bieg".
Link do opinii
Avatar użytkownika - Zuzaa16
Zuzaa16
Przeczytane:2016-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki na lato 2016,
Bardzo wciągająca książka. Polubiłam główną bohaterkę i zaczęłam inaczej patrzeć na pojęcie wierności. W innych sytuacjach skrytykowała bym brak "wierności", w tej sytuacji ten brak skrytykuję u męża Marianny. Cieszę się, że zdecydowałam się przeczytać tę książkę. =)
Link do opinii
W swojej debiutanckiej powieści Magdalena Majcher odsłania obraz małżeństwa z kilkunastoletnim stażem, małżeństwa, w którym ostygły uczucia, zapanowała rutyna i obojętność. Bohaterka opowieści, Marianna, jeszcze próbuje ratować swój związek, mając na względzie dobro rodziny, a przede wszystkim dzieci. Kiedy jednak spotyka się z całkowitym odrzuceniem ze strony męża, coś w niej pęka. Stąd już malutki kroczek do zdrady i zapewnienia sobie spełnienia seksualnego i namiastki uczucia. Autorka w bardzo sprawny sposób nakreśla nam ten mechanizm, ukazując uczucia i emocje targające kobietą. Jej opis małżeństwa Dulewiczów jest niezwykle realistyczny, w jego odbiciu z pewnością mogłaby się przejrzeć niejedna kobieta, niejeden mężczyzna... Jeden wieczór w Paradise to debiut soczysty i mocny. Magdalena Majcher wkracza na scenę polskiej literatury krokiem pewnym i zdecydowanym. W jej historii nie znać najmniejszej niepewności, żadnego wahania. Akcję powieści prowadzi silną ręką, delikatnie stopniując napięcie i intrygując czytelnika kreślonymi wydarzeniami. Czy jesteśmy w stanie je przewidzieć? W pewnym sensie, ale tylko dlatego, że to powieść bardzo życiowa, realistyczna. Nietrudno w rolach Dulewiczów obsadzić innych małżeństw przeżywających poważny kryzys, nietrudno więc przewidzieć ich kroki. Ale jedynie do pewnego momentu, ponieważ autorka potrafi wprowadzić element zaskoczenia, zmienić bieg historii i nadać jej jeszcze głębszego sensu. Być może właśnie dlatego Jeden wieczór w Paradise nie jest typową powieścią obyczajową, a już z pewnością w najmniejszym stopniu nie jest romansem, jak przedstawia go wydawca. Ta historia skrywa pewne przesłanie, szczególnie ważne dla nas, dla kobiet. Mocną stroną powieści Magdaleny Majcher są bohaterowie. Wszyscy - począwszy od Marianny na małym Mateuszu kończąc - są wyraziści, a równocześnie wypadają bardzo naturalnie. Autorka udowadnia, że jest wnikliwą obserwatorką otaczającego nas świata i ludzi. Nieobojętne jej też są problemy dzisiejszego świata, czemu wyraz daje w swej powieści. Poruszana tematyka nie jest błaha, jak można by sądzić mając przed oczyma bohaterkę ulegającą chwili słabości w ramionach kochanka. To powieść, która ukazuje, że nawet w otoczeniu najbliższych można być samotnym, czuć się niedowartościowanym i nieatrakcyjnym, a podjęte decyzje znacząco wpływają na życie, nie tylko nasze, ale również i naszych bliskich. Po tę powieść powinny sięgnąć osoby obojga płci, by poczuć, zrozumieć, dostrzec... Polecam serdecznie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Pdf/ebook,
Avatar użytkownika - Poziomka
Poziomka
Przeczytane:2016-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-08-22, Ocena: 3, Przeczytałem,
Inne książki autora
Matka mojej córki
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Matka mojej córki

Piękna opowieść o obezwładniającej sile więzi matki i dziecka, potężniejszej od rodzinnych tajemnic i powtarzanych latami kłamstw Nina w wieku szesnastu...

Stan nie!błogosławiony
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Stan nie!błogosławiony

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach Pola jest szczęśliwa - właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo...

Reklamy