Jedyna z archipelagu

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki.

A co ty chcesz powiedzieć swojej matce?

Bolesne dzieje skomplikowanych relacji matki i córki, opowieść o przeszłości, która je dzieli, ale i o perspektywach na przyszłość.

Przed laty Nora Bridge porzuciła męża i córki. Odniosła sukces jako autorka radiowego talk-show i ceniona felietonistka rubryki porad w jednej z gazet. Nora, ikona moralności, wie wszystko; umie też poradzić, jak utrzymać dobre stosunki rodzinne.

Ale sama nie potrafi przełamać jedenastoletniego milczenia i nawiązać kontaktu ze swoją młodszą córką. Ruby przepełnia gorycz i nienawiść do matki, którą wini za rozbicie rodziny i osobiste porażki. Podświadomie pragnie zemsty.

Gdy poczytne czasopismo publikuje zdjęcia nagiej Nory, wybucha skandal... a córka otrzymuje propozycję napisania artykułu, w którym może dać upust swej złości. Jednak wypadek samochodowy odwraca bieg wydarzeń. Ruby zajmuje się ranną matką.

Czy wspólnie spędzony czas odmieni uczucia córki

i doprowadzi do zrozumienia i pojednania?

Informacje dodatkowe o Jedyna z archipelagu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-02-09
Tytuł oryginału: Summer Island

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Jedyna z archipelagu

Jedyna z archipelagu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Piękna, wzruszająca historia o relacji matki z córkami. Przy takiej książce nie szkoda zarwanej nocy. Dobrze, że akurat była to noc o godzinę dłuższa. Dobrze, że rano nie trzeba było wstawać do pracy. W książce dominują dwa wątki. Jeden to Nora i jej historia porzucenia rodziny. Drugi to umierający Eric, który jest gejem. Obie historie opowiadają o braku akceptacji. i zrozumienia dla innych. Ruby przez 11 lat nie może przebaczyć matce, choć nie do końca zna prawdę. Matka Erica nie akceptuje jego orientacji seksualnej, nie stać ją nawet na spotkanie z nim, gdy jest śmiertelnie chory. Książka pełna emocji i miejscami bolesna. Zabrakło mi tylko rozwinięcia niektórych życiowych aspektów, jak choćby radzenia sobie z kąpielą z nogą w gipsie i uszkodzonym nadgarstkiem. Czy jak było możliwe zostawienie pracy i zoboiązań zawodowych przez Deana, skąd miał pieniądze na pielęgniarkę dla Erica i swoje wydatki.

Avatar użytkownika - RudyLisek
RudyLisek
Przeczytane:2022-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

JEDYNA Z ARCHIPELAGU od Kristin Hannah to dość melancholijna powieść o straconych szansach i rodzinnych tajemnicach. Ale czy okazała się na tyle dobra, by oczarować mnie swoją historią?
6.5/10?
Pomimo, iż w książce autorka porusza kilka trudnych i istotnych tematów, to niestety, ale ta opowieść mnie nie zachwyciła swoją treścią. Od samego początku miałam problem, aby "wgryźć" się w tocząca tu fabułę, a to pewnie za sprawą tego, że nie poczułam w niej tej wyjątkowej magii. Magii, która przeważnie towarzyszy w powieściach autorki. Tym razem jej po prostu nie odnalazłam...
JEDYNA Z ARCHIPELAGU to lektura lekko banalna, ale z nutką ciepła i optymistycznego akcentu. Ukazuje ona bowiem błędy przeszłości, a przede wszystkim skupia się na trudnych relacjach pomiędzy matką a córką. Czy znów staną się sobie bliższe? A może rany są już na tyle głębokie, że trudno będzie prosić o przebaczenie?
@wydawnictwo_swiatksiazki

Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609
Przeczytane:2018-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

Losy dwóch córek Ruby i Carolina oraz, ich matki Nory Bridgestone, która porzuciła córki i męża dla kariery.

Nora pod wpływem alkoholu powoduje wypadek samochodowy, po tym jak w gazecie zostaje opublikowane jej nagie zdjęcie i romans podczas małżeństwa.

Córka Ruby, która nie ma kontaktu z matką od 11 lat, postanawia przyjechać i zaopiekować się nią. Chce wykorzystać okazję, aby poznać matkę i napisać o niej artykuł wart 50 tysięcy dolarów.

Nora postanawia odpocząć w letnim domku na Wyspie Lata, gdzie po przyjeździe do Ruby wracają wszystkie wspomnienia z dzieciństwa. Pewnego dnia kobieta dowiaduję się całej prawdy i zaczyna wszystko rozumieć oraz wybaczać matce.

Książka opowiada o trudach w przebaczeniu i daniu drugiej szansy człowiekowi przez którego zostało się zranionym. Ukazuje ludzi, którzy są tylko ludźmi i mają prawo popełniać błędy i należy im się druga szansa.

Opowiada o dziewczynie, która najpierw nienawidzi matki, z czasem uczy się ją od nowa kochać i rezygnuje z kariery, żeby nie złamać matce serca.

Książka dobra. Czytałam lepsze tej autorki, ale mimo wszystko warto przeczytać.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2021-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Magiczna chwila
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Magiczna chwila

Wzruszająca książka o budowaniu więzi, przyjaźni i miłości - o wszystkim najlepszym, co człowiek może ofiarować człowiekowi. Julia, wzięty psycholog dziecięcy...

Nocna droga
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Nocna droga

Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów... Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki...