Jej wina i grzech

Tytuł oryginału: Guilty As Sin
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska

Tom 2 cyklu Bogactwo i grzech

Whitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki. Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff - wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny. Jakby komplikacji było mało, Whitney miała już kiedyś męża. Ricky Rango za życia nie był ideałem, ale prawdziwa nawałnica rozpętała się wtedy, gdy na jaw wyszły niejasności co do jego prawdziwego pochodzenia: była teściowa Whitney starała się udowodnić, że jej zmarły syn w rzeczywistości był prawowitym spadkobiercą majątku Riscoffów.

Kolejny etap niezwykłego związku Whitney Gable i Lincolna Riscoffa rozpoczął się dramatem. Wydawało się więc, że przeznaczenie przemożną mocą postanowiło uczynić wszystko, aby nieszczęśni kochankowie nigdy nie odnaleźli drogi do siebie. Wielkie pieniądze, walka o władzę i bezwzględne ambicje zwaśnionych rodzin to ogromne przeszkody. Trwanie przy ukochanej osobie będzie wymagało odwagi i poświęceń. I zaufania. Tymczasem ani ona, ani on nie potrafią już ufać nikomu. Nawet rodzinie.

Druga część trylogii "Bogactwo i grzech" to kontynuacja historii grzesznej miłości dwojga ludzi, którzy wciąż znajdują w sobie odwagę, by walczyć o siebie. Ten związek wyklęły ich rodziny, zaślepione troską o przetrwanie rodowej dumy i zgromadzonego majątku. W tej sytuacji trudno podążać za własnymi przekonaniami, zwłaszcza gdy dramatyczny rozwój wydarzeń prowadzi do nieuchronnej katastrofy...

Pokaż mi dowód, wtedy zaufam.

Tagi: dziedzic fortuna spadkobierca przeznaczenie zaufanie rodzina nienawiść przeszłość majątek władza miłość sekrety

Kup książkę Jej wina i grzech

Opinie o książce - Jej wina i grzech

Nie macie pojęcia jak bardzo czekałam na kontynuację tej historii. Tego czy nasi bohaterowie przede wszystkim znajdą wspólną drogę i jak ich losy się potoczą. Szczególnie jednak zastanawiało mnie to w jaki sposób autorka poprowadzi kontynuację i czy przypadkiem drugi tom serii mnie nie zawiedzie. Mimo wszystko pełna pozytywnego nastawienia zabrałam się za tom drugi i wierzcie mi niemalże wchłaniałam fabułę przez skórę! Tego nie da opisać słowami tego po prostu trzeba spróbować!

Whitney i Lincoln mają porządnie pod górę. Autorka zadbała o to, by nie było im w żadnym razie łatwo, odkrywa różne tajemnice, spiskuje i tworzy intrygi, które potrafią zaskoczyć niczym wizyta Świętego Mikołaja w czerwcu. Los jest przewrotny i również nie zaplanował czerwonego dywanu dla tej dwójki. Odważniejszymi krokami jednak walczą o swoje, ale jest to droga przez ciernie. Podoba mi się to, że pani March nie odkrywa wszystkich kart od razu tylko powoli dawkuje nam perypetie naszej pary i trzyma nas w sidłach, by z chwili na chwilę nas zaskoczyć.

Whitney znowu chce uciekać, a Lincoln walczy sam ze sobą, bo wychodzą fakty, które niestety są mocno bolesne. Mimo wszystko kobieta dochodzi do wniosku, że co ją nie zabije to ją wzmocni i w końcu zaczyna walczyć o siebie jak i o swój związek. Pani Meghan ma świetne pióro, czyta się ją z ogromną przyjemnością. Serwuje nam dramatyczną walkę o uczucie, problemy rodzinne i starania o odnalezienie siebie samego. Mamy sceny erotyczne, ale są one napisane ze smakiem i dobrze wyważone, więc nie ma się wrażenia, że czyta się taniego pornola spod lady z osiedlowego kiosku za rogiem. Świetną sprawą, którą nadal uwielbiam jest podział i narracja na bohaterów. Raz widzimy wszystko z perspektywy Lincolna, raz z Whitney co pozwala nam dowiadywać się co nimi kieruje i czemu właśnie podejmują takie decyzje, a nie inne.

Zdecydowanie ta część jest mocno nasycona napiętą atmosferą, szczególnie, gdy mocno się dopinguje tych, których tak bardzo zdążyliśmy polubić. Musze też przyznać, że przy tej opowieści nie miałam uczucia, że to nowoczesna historia z „Romea i Julii”. A teraz przyszło mi czekać na ostatni tom, który premierę ma we wrześniu, a nie ukrywam, że chciałabym już! Ta historia to zdecydowanie prawdziwy sztos!

Avatar użytkownika - MalgorzataSk

#BogactwoiGrzech ?

#1 „Bogaty i Grzeszny”
#2 „Jej Wina I Grzech”
#3 „Rozkosze Grzechu”

I napiszę tak uuuuu co to była za historia ?
Co tu się wyprawiało ? trzy części , a każda kończy się tak, że wbija w fotel i mówisz do się „WTF?!” ?
Ale na moje szczęście mam wszystkie i pochłonęłam je właściwie w 12h ?To znaczy dzięki Editiored miałam okazję przeczytać drugą i część, ale zanim się do nich dorwałam to dokupiłam sobie pierwszą część na @taniaksiazka ?

O co w tym wszystkim chodzi, a więc.....Dwa najbardziej znane rody miasteczka Gable , dwie zwaśnione od pokoleń rodziny : bajecznie bogaci Riscoff i drudzy przegrani i znienawidzeni przez Riscoff’ów - Gable’owie. Mimo tego , że miasteczko nazywa się Gable to właśnie rodzina Riscoff , posiada niemal każdy centymetr tego miasteczka. Jedni trzęsą całym miasteczkiem (R), a drudzy trzęsą się z odrazy na widok tych drugich (G). I w tej całej rodzinnej wojnie - jest dwoje zakochanych do szaleństwa w sobie ludzi Lincoln i Whitney…pewnie nigdy nie dane było by im „zacząć coś razem”, ( przez nienawiść ziejącą pomiędzy tymi dwoma rodami ), gdyby nie przypadkowe, anonimowe spotkanie w barze i zajebisty sex, który jak się okazało był dla obojga najlepszym w ich życiu. On chce to kontynuować , ona dowiedziawszy kim on jest, unika go jak może, ale ta chemia między nimi jest silniejsza od wszystkiego. Lincoln walczy o „Blue” ( jak nazywa Whitney przez jej piękne błękitne oczy ) i ją rani, rodziny obydwojga nieustannie rzucają im kłody pod nogi, a tajemnica , goni tajemnicę. Zaskoczenie za zaskoczeniem. Miłość , nienawiść , kłamstwa , zarzuty.W tej sadze jest wszystko.... życzę Wam miłego wieczoru i jakby co to zanim zaczniecie czytać to miejcie pod ręką wszystkie 3 części, bo Meghan potrafi zaintrygować zakończeniem....

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wszystkich czytających pierwszy tom nie muszę namawiać do sięgnięcia po kolejną powieść z trylogii Bogactwo i grzech. Drugi tom przynosi nam jeszcze więcej pytań, więcej niedopowiedzeń i więcej trudności. Nasi bohaterowie na drodze do szczęścia spotkają kolejne przeszkody, a na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice rodzinne.

Autorka zręcznie manipuluje naszymi uczuciami i podsysa naszą ciekawość. Ta część to wstęp do, miejmy nadzieję, spektakularnego finału. Miłość miesza się z nienawiścią, a stawką jest dobre imię rodziny i wielkie pieniądze. Nie zabraknie też goracych momentów, więc fanki dobrego romansu nie będą zawiedzione.

Ta część prawie dorównuje pierwszej, błyskawicznie się czyta i ciężko ją odłożyć. Przeplatające się rozdziały, teraźniejszość z przeszłością, świetnie stopniują napięcie, a końcówka pozostawia nas z niedosytem i pragnieniem sięgnięcia po kontynuację. Ja się nie będę opierać i już czekam na finałowy tom.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo podoba mi się ta odsłona Meghan March. Pierwszy tom tej serii był rewelacujny, ale „Jej wina i grzech” w moim odczuciu jest jeszcze lepszy. Nawet jakoś szczególnie mnie to nie dziwi, bo jeśli chodzi o książki tej autorki, to w każdej serii jaką czytam tak się właśnie dzieje. Pani March doskonale wie, jak zainteresować czytelnika, powoli budować napięcie, a na końcu pozostawić nas w ciężkim zawieszeniu. Dlatego po zakończeniu „Bogatego i grzesznego” naprawdę z niecierpliwością czekałam na kontynuację.

Dokładnie tak jak i w poprzednim tomie, fabuła podzielona jest w czasie. Wydarzenia, które obecnie mają miejsce przeplatane są z tymi, mającymi miejsce wiele lat temu. To zdecydowanie stanowi plus, ponieważ nie wszystkie tajemnice od razu zostają wyjaśnione, a czytelnik cały czas zastanawia się, do czego to wszystko doprowadzi. Kiedy otrzymujemy odpowiedź na jedno pytanie, pojawia się kolejne, dzięki czemu nasza uwaga skupiona jest cały czas na lekturze. Poza tym widać zmianę jaka zaszła w bohaterach, chociaż nawet ona do końca nie wystarczy, by w końcu mogli być szczęśliwi. Dramaty rodzinne, które wychodzą na światło dzienne, strasznie wszystko komplikują, ale dzięki temu dostarczają czytelnikom całą gamę emocji. Z każdą kolejną stroną pochłania nas coraz bardziej, więc nawet nie zauważymy kiedy dotrzemy do końca. Kolejny cliffhanger chyba już nikogo nie zdziwi prawda?
Bohaterowie drugoplanowi idealnie są wpasowani w fabułę i świetnie ją uzupełniają, nadając dodatkowej głębi historii. Oprócz gorącej chemii, której nie sposób przeoczyć, dostajemy także odpowiednią ilość dramatu ale i humoru, i właśnie za to tak uwielbiam książki Meghan March. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to polecam nadrobić!

Imperium grzechu
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Imperium grzechu

Jeśli chodzi o Keirę Kilgore, nic nie jest racjonalne. To kobieta silna i niezależna, ale nie ma prawa decydować o swoim ciele i swoim losie. Należy do...

Niepokorna królowa
Meghan March; 0
Okładka ksiązki - Niepokorna królowa

Keira Kilgore ma ognisty temperament i cudowne ciało. Ta silna, odważna kobieta nade wszystko ceni niezależność — choć stanowi własność tyrana. Nie...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska