Jem zdrowo i wygrywam!

Jak wytłumaczyć dziecku, że kuszące smakołyki – ciastka, batony, chipsy, fast foody, gazowane napoje czy parówki – nie są zdrowe, a wręcz są dla niego szkodliwe? Jak przekonać dziecko, że będzie znacznie zdrowsze i szczęśliwsze, jedząc wartościowe produkty?

Z pomocą przychodzi ta niewielka książeczka, która na przykładzie prostych sytuacji z życia codziennego pokazuje małym czytelnikom, jakie złe skutki ma jedzenie nieodpowiedniej żywności oraz co zdrowego i smacznego mogą zjeść w zamian. Aby uatrakcyjnić korzystanie z książeczki, dołączono do niej naklejki nagradzające aktywność dziecka.

To poważna i praktyczna wiedza podana w lekkiej, zabawowej formie!

Odbiorcy

– dorośli chcący wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe;

– dorośli szukający prostego i zrozumiałego sposobu wyjaśnienia dzieciom, czemu służy zdrowe odżywianie;

– dzieci pragnące dowiedzieć się więcej na temat tego, jak jedzenie wpływa na ich zdrowie i nastrój.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– przekazuje bardzo ważną wiedzę na temat zdrowego odżywiania w przystępny dla dzieci sposób;

– motywuje dziecko do aktywnego włączenia się w proces kupowania i przygotowywania jedzenia;

– pomaga wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe i dbać o zdrowie;

– zawiera pomocne i atrakcyjne dodatki: złote naklejki-gwiazdki, aby nagradzać dziecko za sukcesy, duże naklejki z ważnymi informacjami do przyklejenia przy każdym temacie, suchościeralną tablicę, która pozwoli obserwować czynione przez dziecko postępy.

Informacje dodatkowe o Jem zdrowo i wygrywam!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018-10-01
Ilustracje:Helen Stanton

Kup książkę Jem zdrowo i wygrywam!

Jem zdrowo i wygrywam! - opinie o książce