Jeremy Poldark

Tom 3 cyklu Poldark

Kontynuacja bestsellerowej historii rodziny Poldarków.

Kornwalia, 1790 rok. Ross Poldark musi zmierzyć się z najciemniejszym momentem w swoim życiu. Niedługo ma stanąć przed sądem oskarżony o kradzież towarów z dwóch rozbitych statków. Mimo że małżeństwo z Rossem nie jest usłane różami, Demelza stara się wspierać męża. Niestety, odkąd Ross zaangażował się w życie górników, zyskał wielu potężnych wrogów, którzy zrobią wszystko, żeby mu zaszkodzić.

Informacje dodatkowe o Jeremy Poldark:

Jeremy Poldark - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Lubię tę serię za taki niecodzienny klimat. W tle słychać szum morza, które dyktuje warunki życia - jeśli znajdziemy w nim ryby - przetrwamy, jeśli statek się rozbije - przeżyjemy dłużej. A wokół morza barwni ludzie; porywczy Ross, który często za mało myśli przed czynem, do którego się przymierza, niezrównana Demelza, która ma w sobie taką siłę, że zdumiewa mnie za każdym razem, podła Elizabeth, która wciąż gdzieś knuje jakby tu wypaść najlepiej i omamić Rossa, delikatny Dwight Enys flirtujący w zabawny sposób z Caroline. Lubię wracać do takiej Anglii. Odpoczywać przy niej.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
W pierwszej części bardzo polubiłam postać Rossa Poldarka, w tej natomiast lubię go coraz mniej i podejrzewam, że za to co zrobi w kolejnej części przestanę go lubić w zupełności. Demlezę natomiast lubię cały czas.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Polecam każdemu, bez wyjątku. Jeśli czytaliście poprzednie tomy sagi, to koniecznie sięgnijcie po ,,Jeremy'ego Poldarka". Z całą pewnością usatysfakcjonowani będziecie z lektury. Jeśli zaś dotąd nie mieliście okazji zapoznać się z dziejami rodu Poldarków, musicie nadrobić zaległości. Wierzcie mi, naprawdę warto - dla jej bohaterów, dla całej historii, ale także dla pięknej, tętniącej życiem Kornwalii. Ja tymczasem z niecierpliwością wyglądam premiery czwartej części - ,,Warleggan", która to ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Trzeci tom sagi Poldarków nie zawodzi!

Po tragedii straty dziecka, Ross jest oskarżony o rabunek na dwóch rozbitych statkach… Na szczęście wychodzi z tego obronną ręką ;) Muszę jednak przyznać, że chociaż lektura była wspaniała  i nie mogłam się doczekać wolnej chwili, żeby poznać dalsze losy postaci, to początkowe rozdziały strasznie mi się dłużyły.

Ten tom skupia się przede wszystkim na rodzinie Poldarków, mniej na mieszkańcach okolicznych wiosek. Jednak można odczuć gorzki smak rzeczywistości – przed Rossem i Demezlą piętrzą się kolejne problemy.

Pomimo ogromu współczucia i żalu, które towarzyszyło mi przez większość książki nie mogłam się powstrzymać ze śmiechu czytając fragment dotyczący Juda. Początkowe niedowierzanie („Jak to się mogło stać?! Dlaczego autor postanowił tak pociągnąć jego losy?”) przerodziło się dość szybko w dziki wybuch śmiechu. No cóż, tylko Jud byłby zdolny do czegoś takiego (celowo nie mówię wprost o co chodzi, żeby nie psuć innym dobrej, mam nadzieję, zabawy).

Coraz bardziej znajduję sympatię w stosunku do Francisa. Natomiast jego żona, Elizabeth, zaczyna mi powoli działać na nerwy. Na samym początku może i mogłam znaleźć pokład jakichkolwiek pozytywnych uczuć w stosunku do niej, ale teraz nikną z każdym wspomnieniem jej postaci. Mam cichą nadzieję, że wkrótce zakończy swój żywot i tym ukróci moje męki związane z poznawaniem jej wątków.

Ciekawą postacią okazuje się Caroline Penvennen. Próby flirtu między nią a Dwightem są naprawdę fascynujące. Mam nadzieję, że w kolejnej części będzie więcej ich wspólnych scen.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
gosia_gosia16
Przeczytane:2018-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Taniec młynarza.
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Taniec młynarza.

Kornwalia, 1812-1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny...

Fala gniewu
Winston Graham0
Okładka ksiązki -  Fala gniewu

Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane...