Jestem Numerem Cztery

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-02-22
ISBN: 978-83-62343-27-0
Tytuł oryginału: I am number four
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Urszula Szczepańska

Tom 1 cyklu Dziedzictwa Planety Lorien

„Numer Cztery jest bohaterem swojego pokolenia”. (Michael Bay, reżyser Transformers)

Troje zginęło, jestem Numerem Cztery.

Przybyło nas tu dziewięcioro. Wyglądamy tak jak wy. Mówimy jak wy. Żyjemy pośród was. Ale nie jesteśmy wami. Umiemy robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Posiadamy moce, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Jesteśmy silniejsi i szybsi niż cokolwiek, co zdarzyło wam się widzieć. Jesteśmy superbohaterami, jakich wielbicie i oglądacie w filmach i komiksach – ale my jesteśmy prawdziwi.

Naszym zadaniem było dorastać, szkolić się, zdobyć siłę i zjednoczyć się, by pokonać ich w walce. Ale oni wykryli nas pierwsi i zaczęli nas tropić. Teraz my wszyscy uciekamy. Spędzamy życie w ukryciu, w miejscach, do których nikt by nie zajrzał, wtapiając się w otoczenie. Żyjemy pośród was, o czym wy nie wiecie.

Lecz oni wiedzą.

Dopadli Numer Jeden w Malezji.

Numer Dwa w Anglii.

I Numer Trzy w Kenii.

Zabili tę trójkę.

Ja jestem Numerem Cztery.

Jestem następny w kolejce.

Kup książkę Jestem Numerem Cztery

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Raz, dwa, trzy, czwarty jesteś Ty! Na początku było ich dziewięcioro, a Ziemia okazała się dla nich azylem. Opuścili opanowaną przez wojnę planetę jako małe dzieci, a wśród ludzi mieli żyć, dopóki znów nie będą mogli wrócić do siebie, czyli kiedy Lorien ponownie będzie mogła utrzymać życie. Ich dziewiątka musiała się rozproszyć, a każdy Loryjczyk miał pójść własną drogą. Dziesięć lat później żaden z nich nie wie gdzie przebywają pozostali, ani jak wygląda każde spośród nich. Chronią się za sprawą czaru, jaki na nich rzucono, kiedy opuszczali rodzinną planetę. Czar ten gwarantował, że dopóki żyją osobno, to mogą zostać zabici tylko w kolejności zgodnej z ich numeracją. Kiedy się jednak spotkają, czar przestanie działać. Kiedy jedno z nich zostaje zabite, wokół kostki prawej nogi pozostałych pojawia się blizna. Później okazuje się, że nie żyje już trójka spośród nich. Nadeszła pora na kolejnego. Na Numer Cztery. James Frey i Jobie Hughes (pisząc w duecie pod pseudonimem Pittacus Lore) wciągają nas w wir walki pomiędzy Loryjczykami a bezwzględnymi manipulatorami, jakimi są Mogadorczycy. „Jestem Numerem Cztery" to pierwszy tom z cyklu „Loryjskie Dziedzictwo", który - paradoksalnie - zanim się ukazał, był już na ekranach kin. Ten zabieg marketingowy jednak w przypadku książki zupełnie się nie udał - film, którego ...

Opinie o książce - Jestem Numerem Cztery

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, do obejrzenia, gimnazjum,
Przyjemna opowieść o poszukiwaniu akceptacji oraz szczęścia w byciu innym niż wszyscy. Na mój gust, akcja powieści rozwijała się za dlugo, by pod kobiec przytłoczyć spektakularną sceną bitwy, ale nie była najgorsza.
,,To najgorszy rodzaj tęsknoty. Kiedy ten ktoś jest tuż przy tobie, a ty i tak za nim tęsknisz." Książka interesuje mnie od momentu, kiedy obejrzałam film. Był wspaniały. Musiałam w końcu ją dorwać i przeczytać i mogę powiedzieć, że nie zawiodłam się. Chociaż jeżeli miałabym wybierać zdecydowanie wolę - film. W książce tej jest bardzo wiele ciekawych postaci i każda z nich wprowadza do książki ciekawe wątki i wartościowe "rady". Nie ma w niej bohatera, który byłby zbędny, a wszystko daje składną całość, a mamy tu mnóstwo różnych osobistości - Sam chłopiec, który bardzo interesuje się kosmitami, Sara młoda dziewczyna, która przeszła wielką przemianę i wielu wielu innych. Polecam!
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jest o wiele ciekawsza od filmu, a także dobrze napisana. Bardzo mnie zaciekawiała, gdyż bohater opowiada wydarzenia w bardzo ciekawy sposób.
Avatar użytkownika - laphi
laphi
Książka bardzo wciąga w świat fantastyki, gdzie możemy poczuć, że wśród nas są obcy z innej planety. Ukazuje walkę i odwagę młodego chłopaka, oraz jego miłość do ziemskiej dziewczyny, która daje mu siłę do dalszej walki o swoje życie. Bardzo ciekawa!
Avatar użytkownika - Tinger
Przeczytane:2012-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Fantastyka, Mam,
Przegrana Numeru Piątego
Pittacus Lore0
Okładka ksiązki - Przegrana Numeru Piątego

Myślałem, że wszystko się zmieni, gdy Gardowie się odnajdą i spotkają. Skończy się wieczna ucieczka, a rozpocznie walka z Mogadorczykami. Wojna, w której...

Zaginiona kartoteka. Ostatnie dni Lorien
Pittacus Lore0
Okładka ksiązki - Zaginiona kartoteka. Ostatnie dni Lorien

Tutaj, na Lorien, nie ma wojen. Nigdy. Pogoda zawsze jest idealna, a ekosystemy są na tyle zróżnicowane, że każdy może znaleźć miejsce dla siebie...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska