Jesteś moją zgubą

Ana­sta­zja, córka mafij­nego bossa, choć chcia­łaby się zbun­to­wać i wieść nor­malne życie, wie, że nie może tego zro­bić. Zga­dza się więc na zaaran­żo­wane mał­żeń­stwo, świa­doma, że w prze­ciw­nym razie ucier­pią bli­skie jej osoby.

Vin­cenzo, syn dona, od naj­młod­szych lat udo­wod­niał, że ma wystar­cza­jąco silny cha­rak­ter, aby prze­jąć w przy­szło­ści od ojca kie­ro­wa­nie „rodziną”. Odrzu­cił pro­po­zy­cję ślubu z córką jed­nego z wpły­wo­wych człon­ków mafii, choćby po to, aby poka­zać, że nikt, ni­gdy nie będzie podej­mo­wać decy­zji za niego.

Spo­tkali się przy­pad­kiem po latach, nie wie­dząc, że los już kie­dyś pra­wie ich połą­czył. Vin­cenzo osza­lał na punk­cie Ana­sta­zji, a ona naj­zwy­czaj­niej ucie­kła. A przy­naj­mniej myślała, że jej się to udało. Bar­dzo szybko prze­ko­nała się, w jak wiel­kim była błę­dzie. Po czym dosłow­nie wszystko się zmie­niło.

Czy honor rodziny okaże się waż­niej­szy od jej szczę­ścia? Czy mafijny kodeks znisz­czy jej życie?

Informacje dodatkowe o Jesteś moją zgubą:

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 2021-06-09

Kup książkę Jesteś moją zgubą

Jesteś moją zgubą - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Przepadłam. Jestem absolutnie i niezaprzeczalnie urzeczona tą historią! Wiem, zaraz pojawią się głosy, że już tyle było tych romansów mafijnych.. Ja też momentami mam ich dość. Ale ta książka się wyróżnia, wciąga, ma intrygę, tajemnicę, miłość, pożądanie i całą paletę emocji. A do tego jeszcze ciekawy, zadziorny, często dowcipny sposób narracji Anastazji sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.
Po skończeniu lektury nadal zbieram szczękę z podłogi. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to jeden z najlepszych debiutów jaki czytałam, dopracowany do perfekcji. Zaangażowałam się w życie nie tylko głównych bohaterów ale także tych pobocznych. Nie sposób nie pokochać zwariowanych braci Enza, opiekuńczych braci Any, ojca Enza, który był po prostu niesamowity. Nie da się też nie znienawidzić rodziców Any.

Wraz z Aną przeżywałam wszystkie jej wzloty i upadki. Jej niewyparzony język i waleczność ogromnie mi się podobały. Zaimponowało mi, że nie jest potulna, miła i naiwna. I choć zdarzało jej się zachowywać irracjonalnie i czasem po prostu psychicznie nie dawała rady to jej wszystkie huśtawki emocjonalne były zrozumiałe, biorąc pod uwagę jej sytuację.
Enzo to kolejna interesująca postać. Emanował władzą i siłą jak na człowieka mafii przystało. Jego zmiana w stosunku do Any jest stopniowa i wyważona, na szczęście nie mamy tu do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia. Dzięki temu, że podglądamy wydarzenia również z jego perspektywy mamy okazję śledzić jego uczucia i to, jak trudno mu się z nimi zmierzyć.
Zakończenie absolutnie mnie powaliło ale też udowodniło jak świetny pomysł miała Autorka na tę historię. Najchętniej chciałabym już dostać drugą część, cierpliwość nie jest moją mocną stroną ;-) Ogromnie Wam polecam tę książkę, nie zawiedziecie się! I choć moje serce aktualnie leży roztrzaskane gdzieś w Los Angeles to mam nadzieję, że niebawem bohaterowie przy pomocy Pani Sandry zbiorą je w całość ;-)
 To była ogromna przyjemność poznać świat rodziny Ignatiev i DiRusso.

"To zazwyczaj o kobietę mężczyźni toczą wojnę i tylko dzięki niej ktoś jest w stanie ją wygrać.(...) Kobieta, która jest prawdziwie kochana przez mężczyznę, staje się jego siłą i jest zdolna dokonać praktycznie niemożliwego."
"Tylko ludzie, którzy są sobie przeznaczeni, posiadają moc tworzenia, jak i całkowitej destrukcji. Oboje znajdują swoje niebo w sobie nawzajem, jednocześnie potrafią posłać wszystko i wszystkich do diabła."

Memories he bought
Sandra Biel0
Okładka ksiązki - Memories he bought

Zapach jaśminu, ozonu i benzyny. Pierwszy pocałunek smakujący jak żółte skittlesy. Przyjaciółka rzucona przez chłopaka. Pożar szkoły. Mecz futbolu amerykańskiego...