Jeszcze słychać śmiech....

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-22
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378396154
Liczba stron: 200

Ocena: 5 (2 głosów)

,,Jeszcze słychać śmiech..." to zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała w latach 2009-2013 na łamach pisma ,,Twój Styl". Wcześniejsze teksty ukazały się w książkach ,,Mój pamiętnik potoczny" i ,,Co by tu jeszcze...". 

Absolutny słuch na mowę-trawę i na koko-spoko. Niezrównane poczucie humoru, rodem z Gałczyńskiego i z STS-u. Autorka najlepszego kabaretu telewizyjnego i niezrównanych felietonów. Kup i przeczytaj - nie pożałujesz!

Daniel Passent

Kiedy dobry Bóg z białą brodą stworzył Olgę Lipińską, w pierwszej chwili wielce był z siebie zadowolony. Dzieło zdało mu się kształtne, inteligentne, mądre, wesołe... Już jednak po chwili niespokojny gzygzak przeciął mu czoło między brwiami. Ta - pomyślał - ta mi dopiero da popalić. Miał rację Nieomylny, bo jakże mógłby jej nie mieć.

Ludwik Stomma

Olga Lipińska - wszechstronna reżyserka i scenarzystka - realizowała spektakle dramatyczne w Teatrze TV (m.in. sztuki Fredry, Słowackiego, de Musseta), na scenach teatralnych i operowych (Opera Śląska, Opera Poznańska), ale też m.in. takie imprezy jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz festiwal FAMA w Świnoujściu; w latach 1977-1990 sprawowała funkcję dyrektora i kierownika artystycznego warszawskiego Teatru Komedia. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako autorka popularnych programów kabaretowych (ostrogi satyryka zdobywała jeszcze w STS-ie), święcących triumfy w polskiej telewizji od końca lat sześćdziesiątych aż do dzisiaj.

Kup książkę Jeszcze słychać śmiech....

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jeszcze słychać śmiech....

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Ulubione,
Uwielbiam panią Olgę i jej felietony. Pełne trafnych spostrzeżeń na temat otaczającej rzeczywistości, napisane barwnym językiem. Bardzo lubię styl autorki, bo pisze ona tak, że czuję jakby mówiła do mnie, stojąc obok. Często powraca do wspomnień, przywołując ludzi, których już nie ma. To trzeci tomik felietonów autorki, a każdy zajmuje ważne miejsce na mojej półce, bo chętnie i często do nich wracam.
Link do opinii
Przeżyłam lekkie rozczarowanie czytając ten zbiór felietonów.
Link do opinii
Inne książki autora
Co by tu jeszcze...
Olga Lipińska0
Okładka ksiązki - Co by tu jeszcze...

Wybór najciekawszych felietonów opublikowanych przez Olgę Lipińską na łamach pisma „Twój Styl” w latach 1998-2009. Z przekornym poczuciem...

Mój pamiętnik potoczny
Olga Lipińska0
Okładka ksiązki - Mój pamiętnik potoczny

Zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała na łamach pisma ,,Twój Styl".  Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia...

Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Ucieczka Sary H.
Paulina Wróbel;
Ucieczka Sary H.
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje