Jezioro szczęścia

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku. Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

Informacje dodatkowe o Jezioro szczęścia:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-09-23
ISBN: 978-83-8075-030-2

Kup książkę Jezioro szczęścia

Jezioro szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Najpierw listopadowe mgły otulające dolinę mgieł i róż a później śnieżne czapy okrywające drzewa, krzewy i budynki... Zmysłowe zapachy kosmetyków Królowej Róż i piękne tkaniny ze spółdzielni - coś dla zmysłów, coś dla duszy i ciała... "Jezioro szczęścia" jest jakże typową książką Agnieszki Krawczyk - ciepła, rodzinna a także pełna miłości, przyjaźni i energii czerpanej z cudownej okolicy. Pokazuje zwyczajne życie zwyczajnych ludzi, którzy każdego dnia przeżywają rozterki, problemy, których dosięgają problemy mniej lub bardziej ważne. Tej zimy w Idzie poznamy cały ich wachlarz, ze wszystkimi bohaterowie sobie jakoś poradzą, choć może nie do końca tak, jakby sobie tego życzyli. Autorka miała dla nich inne rozwiązania, niż wymyśliliby sami. Krawczyk pokazała nam również dwa różne aspekty macierzyństwa - kobieta, która marzy o dziecku a problemy zdrowotne jej to uniemożliwiają i druga - już ciężarna, która poczęła dziecko z powodu bezmyślności i pod wpływem chwili. Jak często spotkania wpłyną na ich relacje, bo przecież każda chciałaby być na miejscu tej drugiej... Jaki finał przygotowała Agnieszka Krawczyk dla swoich bohaterów a zarazem dla czytelników? Możecie mi wierzyć lub nie, ale nie wszystkiego można się domyślić.... Do wspomnianych wcześniej klimatów dodam jeszcze piękny styl pisarki, bogate słownictwo, ciekawe dialogi, dobrze nakreślonych bohaterów oraz liczne niespodzianki w fabule. "Jezioro szczęścia" ma szczęście nie tylko w tytule, jest nim wręcz przepełnione, choć może nie tak na pierwszy rzut oka... a potem udziela się ono czytelnikowi. Jest to powieść, której kartki niezauważenie zmieniają stronę z prawej na lewą a historie bohaterów wciągają i intrygują. Cała seria pięknie prezentuje się na półce mojej biblioteczki, ale i w moim sercu czy umyśle pozostanie na długi czas. Serdecznie Wam polecam przeniesienie się do Idy w te chłodne i ciemne wieczory... całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/12/agnieszka-krawczyk-jezioro-szczescia.html
Ostatnia część sagi o mieszkańcach oraz napływających z rożnych stron gości hoteliku Mossakowskich w Idzie. Na kogo teraz swe magiczne uroki rzuci ta miejscowość z krańca świata? Kogo jeszcze poznamy? Jakie tajemnice jeszcze wyjdą na światło dzienne? Przeczytajcie ciepłą powieść a. Krawczyk.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2022-08-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Pobyt na prowincji w osadzie Idą wydaje się być tylko krótkim przrryenikiem w uporządkowanym życiu pod znakiem kariery. Ale moment wyciszenia przedłuża się i każdy, kto tu ttafia, zachwyca się atmosferą Idy i wraca tu z utęsknieniem. Chociaż główną bohaterką obrano tu Sabinę, to dla mnie wazniejsze były losy Brygidy oraz Katii.

Ostatnia część opowieści o mieszkańcach Idy nie zawodzi. Sabina Dolecka układa sobie życie po ślubie. Na jej zawodowej ścieżce staje Katarzyna, która ma napisać scenariusz serialu na podstawie książki Sabiny. Współpraca początkowo oporna, rozwija się pomału. Sabina oprócz służbowych problemów, boryka się również z kłopotem czysto prywatnym. Czy jej marzenie o posiadaniu własnego dziecka się spełni? Czy Katarzyna jakoś jej w tym pomoże? Scenarzystka z kolei poznaje w Idzie Marka Rokosza i zaczyna mocno zastanawiać się nad swoimi uczuciami.... Czy mieszkańcy - starzy i nowi -  Idy, odnajdą spokój i szczęście? No jakżeby inaczej :) Polecam!

Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii ,,Czary Codzienności" Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie...

Ogród księżycowy
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Ogród księżycowy

Historia o miłości, dawnych błędach i o wybaczaniu. W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom...