Jezioro tajemnic

OSTATNIA CZĘŚĆ WIELOKROTNIE NAGRADZANEJ

TRYLOGII KRYMINALNEJ PETERA MAYA,

KTÓREJ EKRANIZACJĘ WŁAŚNIE PRODUKUJE BBC

Szkocka wyspa Lewis to skaliste, porośnięte wrzosami miejsce kojarzące się z księżycowym krajobrazem albo z tolkienowskim Mordorem. Jej mieszkańcy żyją w zamkniętej społeczności, tak purytańskiej, że jeszcze niedawno w niedziele wiązano łańcuchami huśtawki, żeby ochronić dzieci przed grzechem. A jednak to surowe miejsce przyciąga nawet tych, którzy od niego uciekli. Kryminał i doskonała powieść psychologiczna w jednym.

Informacje dodatkowe o Jezioro tajemnic:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-03-25

Kup książkę Jezioro tajemnic

Jezioro tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Moim zdaniem najsłabsza z serii. Znany klimat wysp, przewidywalne niektóre zdarzenia
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 książki 2015,
Dwie poprzednie części zrobiły na mnie większe wrażenie. Mało tu kryminału - jest to raczej powieść psychologiczno-obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Akcja toczy się na wyspie Lewis, dwutorowo - współcześnie i kilkadziesiąt lat temu. Pojawiają się bohaterowie znani z poprzednich tomów, ale i całkiem nowi. Myślę, że warto czytać kolejne tomy w kolejności. Ten, niestety, wypada najsłabiej. Ale i tak jest całkiem niezły:)
Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2018-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Opinie,

"Jezioro tajemnic" - trzecia część trylogii dobiegła końca.
Szkoda, czuję niedosyt. Przemówił do mnie klimat wyspy Lewis.
Surowy, mroczny i nieprzewidywalny - jak życie.

Po ostatniej części cyklu powieściowego spodziewamy się zazwyczaj czegoś więcej, wisienki na torcie? Tu jej nie było.

Trylogię polecam osobom, którym wystarcza: dobra historia, lekkie pióro, barwny język, gawędziarski styl. To wszystko tu jest.

Jak mawia mój ulubiony gawędziarz z Maine:
"Od czasu do czasu czytaj dla samej opowieści... Od czasu do czasu czytaj też dla samych słów, dla języka... A jeśli uda ci się znaleźć książkę, w której jest i ciekawa historia, i piękny język, traktuj ją jak największy skarb."
(Stephen King)

Avatar użytkownika - Mirania
Mirania
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Na szlaku trumien
Peter May0
Okładka ksiązki - Na szlaku trumien

Wyspa Harris, Hebrydy Zewnętrzne.Wyrzucony na plażę mężczyzna nie ma pojęcia, gdzie się znajduje ani kim jest. Stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów...

Wyspa powrotów
Peter May0
Okładka ksiązki - Wyspa powrotów

Kiedy detektyw Sime Mackenzie wsiada do niewielkiego samolotu na lotnisku św. Huberta w Montrealu, nawet nie ogląda się za siebie. Licząca 850 mil podróż...