Jezuita. Papież Franciszek

Książka, w której papież Franciszek sam przedstawia się światu. 'Jedyna książka, w której – w formie wywiadu – obecny papież opowiada obszernie o swoim życiu, powołaniu, poglądach na świat, problemach i perspektywach Kościoła, kwestiach moralnych i teologicznych, ale też rzeczach bardzo przyziemnych. Powstawała blisko trzy lata. Autorom udało się uzyskać zaufanie „ojca Bergoglio” i skłonić go do bardzo szczerych, osobistych zwierzeń nie tylko na temat jego życiowej drogi.To nie jest książka, którą tworzono „na kolanie”, z zegarkiem w ręku. Jest przemyślana i dopracowana, jakby Opatrzność czuwała nad autorami, wiedząc że po najbliższym konklawe każde jej zdanie będzie analizowane i rozbierane na czynniki pierwsze.„Papież Franciszek. Rozmowy z Jorge Bergoglio” to publikacja niezbędna dla zrozumienia osobowości i intelektu nowego papieża. To książka, w której Franciszek sam przedstawia się światu. Nie mówią za niego początkujący biografowie, którzy zaledwie zaczęli badać jego postać, ale on sam mówi o sobie: „taki jestem”, „tak myślę”.Książka jest bardzo głęboka, ale przy tym bardzo lekka. Rozmówca odpowiada prosto, przejrzyście, często dowcipnie. Gimnazjalista nie będzie miał problemów z jej przeczytaniem i zrozumieniem treści. Czytelnicy będą na długo pozostawać pod jej urokiem.

Informacje dodatkowe o Jezuita. Papież Franciszek:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2013-05-27
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7569-426-0
Tytuł oryginału: EL PAPA FRANCISCO: CONVERSACIONES COM JORGE BERGOGLIO/ El Jesuita
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Agnieszka Fijałkowska-Żydok

Kup książkę Jezuita. Papież Franciszek

Jezuita. Papież Franciszek - opinie o książce

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2013-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, Czytam z Legimi ,
Jedna z lepszych książek, poświęconych kardynałowi Jorge Bergoglio, znakomicie pokazująca, kim jest dzisiejszy papież Franciszek i z czego wypływają jego działania. Mocna rzecz.
Avatar użytkownika - KKS
KKS