Języczni. Co język robi naszej głowie.

Czy kiedy mówimy w obcym języku, jesteśmy sobą? Czym różnią się osoby dwujęzyczne od słowników? Czy motywacja do nauki języka ma związek z jej skutecznością? Dlaczego w innym języku tak trudno wyrażać uczucia? Czy języka obcego można się nauczyć w każdym wieku?

Książka Jagody Ratajczak to niecodzienne wprowadzenie w świat nauki o języku. Autorka z poczuciem humoru przybliża mechanizmy nauki języków obcych i rozprawia się z wieloma mitami na temat dwujęzyczności. Podając przykłady z literatury przedmiotu i z własnego doświadczenia – osoby zafascynowanej nauką języków obcych – pisze o tym, jak znajomość innych języków zmienia nasz sposób myślenia, odczuwania, patrzenia na świat.

Informacje dodatkowe o Języczni. Co język robi naszej głowie.:

Wydawnictwo: Karakter
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Popularnonaukowe

Tagi: językoznastwo dwujęzycznośc

Kup książkę Języczni. Co język robi naszej głowie.

Języczni. Co język robi naszej głowie. - opinie o książce

Książka lekka, więc szybko się przez nią przychodzi. Parę rzeczy ciekawych się dowiedziałam, jakąś część z nich jest bardzo logiczna, więc może nie odkrywa ameryki. Ale na pewno zwraca uwagę na to, że wszystko w jakim języku mówimy może nas inaczej wychować. Ciekawe jest dla mnie to, że na naszą tożsamość składa się język. Zaczęłam się zastanawiać nad eksperymentami, który sprawdzane by były na początku wychowania dzieci i tego jak poznawanie różnych języków mógłby wpływać na ich geny.

Avatar użytkownika - Olena
Olena