Język dwulatka

Tym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, założycielka firmy Baby Technique, podejmuje zagadnienia i dylematy rodzicielskie właściwe dla okresu przed-przedszkolnego. Magiczny świat dwuletniego dziecka wymaga odpowiedniego postępowania.

Autorka proponuje rodzicom rozwiązania, które zakładają, że każde dziecko jest inne i niepowtarzalne:

ZPOP - zastanowienie, pouczenie, ograniczenie, pochwała - zwrócenie uwagi, które nie zaburza poczucia bezpieczeństwa.

MSW - mówienie, słuchanie, wyjaśnianie - pozwala zrozumieć sposób myślenia dziecka.

PiR - porządkowanie i rytualizacja - każdy dzień staje się dzięki temu przewidywalny i spokojny.

Trening umiejętności - nowe doświadczenia dla dziecka i więcej swobody dla rodziców.

Świadoma dyscyplina - nauka właściwych zachowań i kontrolowania emocji z pełną odpowiedzialnością, że wychowujemy głównie poprzez przykład.

Melinda Blau - dziennikarka, zajmująca się problemami dotyczącymi relacji międzyludzkich. Autorka i współautorka wielu książek i artykułów.

Książka ta może stać się niezawodną przyjaciółką rodziców i towarzyszką w tym niełatwym i pełnym niespodzianek okresie rodzicielstwa, gdyż jest napisana mądrze, z energią i entuzjazmem.

Informacje dodatkowe o Język dwulatka:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Język dwulatka

Język dwulatka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Miałam, 52 (75) książki 2019,

Wbrew temu co sugeruje tytuł nie nauczymy się mówić  w jezyku dwulatka. Za to poznamy obyczaje i sposoby na okiełznanie małych rozrabiaków. Plusem jest wyszczególnienie ważnych informacji w ramkach, które wpadają w oko by łatwiej było odnaleźć no nas interesuje. Musimy wziać pod uwagę jednak, że parę informacji jest przestarzałych. Jak na przykład te o rozszerzaniu diety o jeden składnik na tydzień. Ale generalnie polecam rodzicom małych "chodziaczków"

Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie
Tracy Hogg, Melinda Blau0
Okładka ksiązki - Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie

Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku...