Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie

Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku, że mogłaby się nauczyć ich niewerbalnego języka i wprowadzać mamy, debiutujące w nowej roli, w świat niemowląt. Podjęła działalność zawodową w tej dziedzinie, ucząc rodziców zrozumienia potrzeb ich maleńkich pociech, pomagała dzieciom i rodzicom zdobywać samodzielność. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje.

Informacje dodatkowe o Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie:

Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2009-10-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
super pozycja dla kazdej młodej mamy
Rewelacyjne sposoby "Dziecięcej Szeptunki" na uspokajanie i naukę samodzielności u niemowląt. Zestresowane debiutujące mamy dowiedzą się z niej jak usypiać niemowlę, jak ustalić jego pory karmienia, aktywności i odpoczynku, a przede wszystkim - jak je poznać! Polecam wszystkim rodzicom chcącym poznać swoje dziecko, zrozumieć je i pomóc mu być szczęśliwym!
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2014-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Super książka. Mam zamiar po urodzeniu dziecka stosować się do rad autorki. W końcu dziecko to mały człowiek, który potrzebuje dużo uwagi i szacunku. Ma też swój własny język gestów i płaczu o różnym zabarwieniu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-07-01, 52 książki 2014,
Bardzo dobra książka dla przyszłych rodziców i jednocześnie nieco zbyt pobieżna lektura dla rodziców świeżo upieczonych. Bardzo polecam kobietom w ciąży, jako że pozwala się psychicznie przygotować na macierzyństwo i pozytywnie się do niego nastawić. Poprzez przesłanie, że rozumienie dzieci jest proste, kiedy tylko nauczy się czytać ich sygnały sprawia, że do macierzyństwa podchodzi się bez strachu, a zawarte w książce koncepcje, przede wszystkim plan oparty na trzygodzinnym cyklu, bardzo ułatwiają pierwszy miesiąc z dzidziusiem. Po sześciu miesiącach macierzyństwa: Choć główne przesłania tej książki są poprawne, nie słyszałam o osobie, której zastosowanie planu, nawet z tolerancją, udałoby się. Częściowo może dlatego, że wykonywanie tych samych czynności codziennie o tej samej porze zabija nieco radości z bycia rodzicem. Dopiero książka "Każde dziecko może nauczyć się spać" i życie pokazały mi, że na niektóre propozycje dziecko może być za małe. Jako że książka pomogła mi na początku, nadal polecam przeczytanie świeżo upieczonym mamom, ale nie podchodzę do niej z dozą entuzjazmu, która zadowoliłaby autorkę.
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2011-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Mało pouczania i nakazów za to wiele dobrych, prostych i możliwych do spełnienia rad, które pomogą nam uporać się z początkami poznawania się z nowym małym człowiekiem.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-01-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam,

Pozycja polecana dla mlodych matek, jednak dla mnie zawiera zbyt duzo szkodliwych i nieaktualnych rad ppierajacych jednak trening niemowlecia i oddalajacym je od bliskosci rodzicow.

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2020-09-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Język dwulatka
Tracy Hogg, Melinda Blau0
Okładka ksiązki - Język dwulatka

Tym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, założycielka firmy Baby Technique, podejmuje zagadnienia i dylematy rodzicielskie...