Quantcast

Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-09-02
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-8031-382-8
Liczba stron: 280

Ocena: 5.25 (8 głosów)

Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku, że mogłaby się nauczyć ich niewerbalnego języka i wprowadzać mamy, debiutujące w nowej roli, w świat niemowląt. Podjęła działalność zawodową w tej dziedzinie, ucząc rodziców zrozumienia potrzeb ich maleńkich pociech, pomagała dzieciom i rodzicom zdobywać samodzielność. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie

Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2009-10-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
super pozycja dla kazdej młodej mamy
Link do opinii
Rewelacyjne sposoby "Dziecięcej Szeptunki" na uspokajanie i naukę samodzielności u niemowląt. Zestresowane debiutujące mamy dowiedzą się z niej jak usypiać niemowlę, jak ustalić jego pory karmienia, aktywności i odpoczynku, a przede wszystkim - jak je poznać! Polecam wszystkim rodzicom chcącym poznać swoje dziecko, zrozumieć je i pomóc mu być szczęśliwym!
Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2014-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Super książka. Mam zamiar po urodzeniu dziecka stosować się do rad autorki. W końcu dziecko to mały człowiek, który potrzebuje dużo uwagi i szacunku. Ma też swój własny język gestów i płaczu o różnym zabarwieniu.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-07-01, 52 książki 2014,
Bardzo dobra książka dla przyszłych rodziców i jednocześnie nieco zbyt pobieżna lektura dla rodziców świeżo upieczonych. Bardzo polecam kobietom w ciąży, jako że pozwala się psychicznie przygotować na macierzyństwo i pozytywnie się do niego nastawić. Poprzez przesłanie, że rozumienie dzieci jest proste, kiedy tylko nauczy się czytać ich sygnały sprawia, że do macierzyństwa podchodzi się bez strachu, a zawarte w książce koncepcje, przede wszystkim plan oparty na trzygodzinnym cyklu, bardzo ułatwiają pierwszy miesiąc z dzidziusiem. Po sześciu miesiącach macierzyństwa: Choć główne przesłania tej książki są poprawne, nie słyszałam o osobie, której zastosowanie planu, nawet z tolerancją, udałoby się. Częściowo może dlatego, że wykonywanie tych samych czynności codziennie o tej samej porze zabija nieco radości z bycia rodzicem. Dopiero książka "Każde dziecko może nauczyć się spać" i życie pokazały mi, że na niektóre propozycje dziecko może być za małe. Jako że książka pomogła mi na początku, nadal polecam przeczytanie świeżo upieczonym mamom, ale nie podchodzę do niej z dozą entuzjazmu, która zadowoliłaby autorkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2011-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Mało pouczania i nakazów za to wiele dobrych, prostych i możliwych do spełnienia rad, które pomogą nam uporać się z początkami poznawania się z nowym małym człowiekiem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2020-09-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Inne książki autora
Język dwulatka
Tracy Hogg, Melinda Blau0
Okładka ksiązki - Język dwulatka

Tym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, założycielka firmy Baby Technique, podejmuje zagadnienia i dylematy rodzicielskie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy