Język pieniądza to pełne ciekawostek i humoru rozmowy ojca z synem o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu. Przekonują, jak ważne jest, aby naszym dzieciom pokazywać dobre nawyki związane z pieniędzmi, aby zabezpieczyć je przed przeciwnościami losu, takie jak brak pracy, pandemia, czy wojna.

Książka skierowana jest nie tylko do dzieci między 7 a 12 rokiem życia, ale również do ich rodziców, oraz nauczycieli szkół podstawowych. Rozpocznijcie rozmowy z dziećmi w domu i w szkole. Wiedza zdobyta w łatwy i przyjemny sposób z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

Informacje dodatkowe o Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-09-27
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788321352046

Kup książkę Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu

Język pieniądza, czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu - opinie o książce

Inwestycja w przyszłość

"JĘZYK PIENIĄDZA czyli mamo, tato, porozmawiajmy o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu" to książka napisana z pozycji ojca (Paweł Rygielski - ekspert walutowy w jednym z polskich banków) i syna (Patryk Rygielski), którą docenią osoby pragnące wprowadzić dzieci w tematykę finansów. Oprócz ciekawostek, młody czytelnik znajdzie tu sporo niezbędnych informacji na temat samych pieniędzy, ale również ich zarabiania i oszczędzania.

Autorzy w przystępny, atrakcyjny, swobodny sposób - w formie dialogu między ojcem i synem - wyjaśniają czym jest m.in.: poduszka pieniężna, oprocentowanie, inwestowanie, kredyt. Ten ostatni różnicują na dobry i zły.

Dlaczego warto sięgnąć po "Język pieniądza"?
Przede wszystkim dlatego, że jest to książka, która powstała, by przybliżyć dzieciom wiedzę o pieniądzach i o tym, jaki one mogą mieć wpływ na różne życiowe decyzje. Warto mieć świadomość, jak je zarabiać, ale i w jaki sposób nimi zarządzać - wydawać, oszczędzać czy inwestować. Dialogi w formie zapisu rozmów z komunikatora internetowego z pewnością uatrakcyjniają przekazywane treści, a niezbyt duża ilość tekstu wzbogacona licznymi grafikami nie znudzą czytelnika.

Z pozycji osoby dorosłej uważam, że świadomość na temat funkcjonowania chociażby kredytów jest wiedzą fundamentalną, której brak w przypadku wielu osób jest powodem nieustannych (często ciągnących się latami, a do tego spędzających sen z powiek) problemów finansowych. Zapoznanie się z tą książką nie zapewni automatycznie bogactwa, ale na pewno pozwoli na bardziej świadome podejmowanie wielu ważnych decyzji. Uważam jednak, że bez ścisłej współpracy dorosłych z dziećmi może być trudno wypracować jakiekolwiek skuteczne metody na pomnażanie i oszczędzanie kapitału.

"Język pieniądza" to propozycja dla rodziców, którzy chcą, by ich pociechy świadomie posługiwały się pieniędzmi. Może być pomysłem na prezent dla dzieci, które wykazują zainteresowania związane z finansami, ale także dla tych, które przejawiają zachowania wzbudzające nasz niepokój - zbyt łatwo trwonią wszystkie otrzymane czy nawet zarobione pieniądze. Istnieje szansa, że po przeczytaniu tej książki przynajmniej zastanowią się nad tym, czy mogliby zmienić swoje przyzwyczajenia w taki sposób, by lepiej zarządzać np. własnym kieszonkowym.

Publikacja ukazała się dzięki Wydawnictwu Arkady.

Gotowi do wprowadzenia drobnych zmian w swoich finansach? 😉

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;